Дата и час: Пон Юли 24, 2017 3:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 171 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "Дума Ки"
МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 1:47 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Уайърман е страхотен персонаж, да. Тази книга ми е голяма слабост (може и да се повтарям вече, но като е за хубаво, нека). :) И аз съм чела отзиви, че била скучна и можело да е по-кратка, но не съм съгласна с това, на мен ми беше интересна плътно от началото до края. И при втория прочит (защото направих такъв наскоро, макар и незавършен), ме разтърси с емоционалната си натовареност дори повече от първия път. Прекрасна, прекрасна книга! :)

It's deafening...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Дума Ки
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 6:00 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Днес приключих с "Дума Ки",като цяло много ми хареса.В последните години все по рядко се случва да има хорър в книгите на Кинг,в тази може да се намери,макар и малко.На моменти книгата беше много интересна,чак трудно я оставях,но пък имаше и моменти в които ми доскучаваше и леко ме отегчаваше.Аз бих се съгласил с някой мнения че романа е можело да е по кратък.Книгата наподобява "Торба с кости",но е по добра.

Това което не ми хареса е нереалистичното държане на Едгар след смъртта на Илзе.На практика часове след смъртта на дъщеря си Едгар непоколебим и непоклатим е готов да тръгне на поход с бандата си авантюристи.Аз си мисля че след такава вест,всеки нормален човек най вероятно ще е смазан до такава степен че да не може да си каже името,камо ли да тръгне да организира "Кръстоносен поход"(няколко часа след такава вест,човек няма да има сили да диша!!!).А нещото което максимално ме подразни са майтапите които Едгар и компания си пускат от време на време,след тази трагедия която е сполетяла главният герой,намира сили да се майтапи със сцепените гащи на Джак,тук Стивън малко се е престарал,поне аз мисля така.Ето това ми се вижда нереалистично.

В тази си книга Кинг показва типичният за него финал,пропит с не цветни краски,съмнения и не светло бъдеще.Но както и написах,творбата е много добра и интересна,определено си заслужава четенето.И свършвам с един цитат от книгата.

"Смятах,че ще имаме време да бъдем заедно,но хората са непоправими оптимисти,нали?Самозаблуждаваме се толкова умело,че бихме могли с това да си изкарваме прехраната."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2015 11:16 am 
Devar-Toi
Devar-Toi

почнах книгата, на 10% съм и съм луд по нея. много е добра засега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2015 9:19 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

И аз като Key в спойлера....нереалистично беше такова поведение спрямо най-любимия за него човек едва ли не. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 26, 2015 11:16 am 
Devar-Toi
Devar-Toi

Тъй като чета на киндъл, между 40-я процент и 80-я процент книгата е без фокус и напълно разхвърляна. Първите 20% и последните 20% от книгата са като части от две различни много добри истории. Средата не струва. Силното начало ми вдигна очакванията, а по средата всичко беше all over the place.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 17, 2017 8:42 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Едно към едно съм с мнението на bglushkov. Прочетох я тия дни. Първите 200 стр. са жестоки. Силен психологизъм, страхотни персонажи, реализъм. След това почва едно разтягане, едно самочовъркане, клиширана развръзка на мистерията. Донякъде ми напомни с тези си неща на "Торба с кости". Иначе много красиво написана, превода на Адриан Лазаровски супер както винаги, но като цяло излишно раздуата. Литературният гигантизъм на Кинг е приложен в пълна степен в "Дума Ки". Ако книгата беше едни 300 стр. по - къса щеше да е далеч по - добре.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 171 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]