Четири след полунощ

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Бард преиздават "Четири след полунощ"

Мнение от deadface » вт авг 10, 2010 6:41 pm

На мен кориците на Бард (с малки изключения) изобщо не ми харесват. Имам предвид кориците на Кинг, кориците на фентъзитата и sf романите, които издават, обикновено са много добри.

Потребителски аватар
Sucre
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет авг 05, 2010 3:46 pm

Мнение от Sucre » вт авг 10, 2010 6:58 pm

На мен най-много ми харесват корицити от старите издания.

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » вт авг 10, 2010 10:42 pm

Е това е добра новина. Не...
Sucre написа:На мен най-много ми харесват корицити от старите издания.
...,а че преиздават нещо по - трудно откриваемо. Като се сетя колко преговори и бира пропилях по пазарлъка за моя екзампляр...
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » вт авг 10, 2010 11:10 pm

Не мисля, че "Четири след полунощ" е трудно откриваема. Почти навсякъде съм я виждал и то на доста ниски цени. Даже съм на мнение, че преиздават лесно откриваемите.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Четири след полунощ: Библиотечна полиция; Слъчевото куче

Мнение от shewolf » ср сеп 01, 2010 11:40 am

Изображение
Втора книга

Точно след полунощ настъпва времето
за преход към отвъдното...

Колекция от новели на тема „полунощ” - когато познатият свят отстъпва пред алтернативна реалност и пред нас се открива нов страховит свят.

БИБЛИОТЕЧНА ПОЛИЦИЯ
Сам Пийбълс, бизнесмен на средна възраст от Айова, изглежда е закъснял да върне няколко книги в библиотеката. Не е кой знае какво прегрешение, но злопаметният библиотекар на Джънкшън Сити едва ли смята така. Последвалите събития ще ви накарат да настръхнете, както само Стивън Кинг го умее.

СЛЪНЧЕВОТО КУЧЕ
Зловещи неща се случват в градчето Касъл Рок в Мейн. Петнайсетгодишният Кевин Диливан има фотоапарат „Полароид”, но накъдето и да насочи обектива му, на снимката излиза огромно грозно зло куче. С всяка следваща снимка създанието като че ли се приближава все по-застрашително към плоската повърхност на полароидния филм, сякаш иска да се освободи. Когато старият Поп Мерил, находчивият градски търговец, дочува за този феномен, той надушва печалба, но Слънчевото куче, чудовище, което изобщо не би трябвало да съществува, се оказва твърде опасно вложение.

Излиза на 20.09.2010г.
срещу скромната сума от 12,99 лв. / 9,74 с отстъпката на издателството /
http://www.bard.bg/forthcoming/?BookID=1324" onclick="window.open(this.href);return false;
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

kremm
Commoner
Commoner
Регистриран: ср сеп 01, 2010 5:58 pm

Re: Четири след полунощ: Библиотечна полиция; Слъчевото куче

Мнение от kremm » ср сеп 01, 2010 6:05 pm

Определено си заслужава да се прочете!

Потребителски аватар
Sucre
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет авг 05, 2010 3:46 pm

Мнение от Sucre » ср сеп 01, 2010 8:03 pm

Това е добра новина. Мисля да си я купя.

Потребителски аватар
Crimson King
Commoner
Commoner
Регистриран: вт ное 23, 2010 3:04 pm

Мнение от Crimson King » вт ное 23, 2010 3:47 pm

ако Библиотечна полиция бе развит като роман то би било много много добре.Арделия е любим мой злодей доближаващ се до мистичността на Пениуайз

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: Четири след полунощ

Мнение от PostMortem » вт окт 27, 2015 8:38 pm

И аз смятам, че "Библиотечна полиция" спокойно можеше да бъде доразвита в роман. Изключителна история, която ми беше изключително интересна през цялото време на развитие на историята. Арделия Лорц е един от най-страшните злодеи, които съм засичал в досегашните ми среща с творчеството на Краля.
"Ланголиерите" също беше новела, която прочетох много бързо и с голям интерес. Имаше някои неща, които ми се сториха леко банални (във вселената на Кинг), но обобщено: многе добре написана история, която отново можеше да бъде роман, но май така си е по-добре. Като отклонение от темата ще спомена, че много се смях на ревюто на Nostalgia Critic за екранизацията, в която Балки играе :tooth:
"Таен прозорец, тайна градина" е брилянтна творба! Единственото, за което съжалявам е, че бях гледал филма с Джони Деп преди години и през цялото време си представях сцени от него, както и Морт все в образа на Деп (но това е грешка, която вече гледам да избягвам (гледането на филм преди прочитане на дадената книга)).
Единствено "Слънчевото куче" по една или друга причина, не успя да грабне до край интереса ми. Причините, вероятно са субективни, а и малко се разкъсах в нейното четене покрай разни злободневни задачи. Все пак, отново добре написана история, но на фона на другите три (особено "Библиотечна полиция") ми се стори малко по-слаба.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт окт 27, 2015 9:28 pm

"Библиотечна полиция" е сред най-добрите новели на Кинг,и най-добрата в "Четири след полунощ".За мен второто място се заема от "Таен прозорец,тайна градина",страхотна новела!И "Слънчевото куче" си го бива,доколкото си спомням действието се развива в Касъл Рок,а "Ланголиерите" не ми хареса особено.Стивън Кинг е истински майстор на новелите!

kaloqn_0998
Commoner
Commoner
Регистриран: чет май 10, 2018 8:00 pm

Мнение от kaloqn_0998 » вт авг 07, 2018 5:12 pm

От Плеяда ще преиздават двете части на "Четири след полунощ", като първата трябва да излезе края на този месец. Цената още не се знае, но ще са с изцяло нов превод. Надявам се да са на приемлива цена, тъй като все още не съм ги чел, мисля да взема новото издание не от Бард, тъй като останах разочарован от последните няколко книги, които взех от тях "Томичукалата", "Кошмари и съновидения' и "Тъмната половина", хартията е отвратителна, някаква вестникарска и изключително тънка.
http://www.pleiadbooks.com/books/13-/160-

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » вт авг 07, 2018 7:08 pm

Ами то пък качеството на Плеяда е "страхотно"!И да,хартията на Бард е изключително тънка,но пък и цените на поредицата която издаваха преди години си бяха добри.Иначе приемлива цена и Плеяда........две не съвместими неща,не че някъде е евтино но колкото - толкова.
Хубави са новелите,особено две от тях!Вземай няма да съжаляваш.

kaloqn_0998
Commoner
Commoner

Мнение от kaloqn_0998 » пон авг 20, 2018 1:18 pm

Ето я новата корица. На мен лично ми се вижда готина, цената още не се знае, но аз предполагам около 19лв. Очаква се на 27 август.

Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » пон авг 20, 2018 8:43 pm

Според мен ще е отгоре,става дума за цената.Корицата е болезнено типична за Плеяда ,демек кръгла нула(това си е мое мнение).Втората новела Тайният прозорец е много добра(една от най-добрите му новели),не мога да се сетя защо не ми харесаха Ланголиерите,беше отдавна.

kaloqn_0998
Commoner
Commoner

Мнение от kaloqn_0998 » пон авг 20, 2018 10:27 pm

Key написа:
пон авг 20, 2018 8:43 pm
Според мен ще е отгоре,става дума за цената.Корицата е болезнено типична за Плеяда ,демек кръгла нула(това си е мое мнение).Втората новела Тайният прозорец е много добра(една от най-добрите му новели),не мога да се сетя защо не ми харесаха Ланголиерите,беше отдавна.
Да цената ще е 23 лева, която си е ама наистина доста за второ издание. :huh:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон авг 20, 2018 10:41 pm

Ами на Кинг правата са му скъпи, независимо дали изданието е първо или шесто. А в случая и преводът е нов - и несъмнено по-добър.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » нед сеп 23, 2018 8:06 am

Без малко да се излъжа да си купя книгата. Преводът НЕ е нов! Аз си имам още първите издания на Плеяда, верно леко позахабени. Мислех да ги обновя, щом и превода е нов... но всъщност той не е. Няма смисъл да давам 23+23 лева за буквално нищо.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » нед сеп 23, 2018 9:18 pm

BOTQTA написа:
нед сеп 23, 2018 8:06 am
Без малко да се излъжа да си купя книгата. Преводът НЕ е нов! Аз си имам още първите издания на Плеяда, верно леко позахабени. Мислех да ги обновя, щом и превода е нов... но всъщност той не е. Няма смисъл да давам 23+23 лева за буквално нищо.
Как няма смисъл бе човек,заради корицата,та тя си е произведение на изкуството :)

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон сеп 24, 2018 1:19 am

Дори преводът да е пак на Йосиф Леви (който си е взел това издание, да каже), той е преработен и подобрен. От Плеяда бяха пуснали във фб два откъса, от които се виждаше, че има разлики. Освен това отговорният им редактор ми беше споделил, че преводът ще бъде нов. Не помня дали "съвсем нов" (тоест на друг преводач) или "обновен", но със сигурност не е като в предходните издания.

kaloqn_0998
Commoner
Commoner

Мнение от kaloqn_0998 » съб окт 20, 2018 9:49 pm

Аз въпреки това ще си я взема, не съм я чел и ще ми е за първи път, пък предпочитам изданията на Плеяда пред Бард. Все пак и двете си имат своите плюсове и минуси. Изданията на Плеяда, са някак си по- компактни и малки като големина, както и хартията е по- добра. Кориците не са качествени, след няколко отваряния започват да се разлепват и илюстрацията им наистина за автор, като Кинг не е подходяща. Познавам хора, които не се захващат да започнат четене на Кинг, точно заради кориците, подвеждайки се, че това е един вид детска книжка, а Кинг- автор за деца. На Бард кориците са в пъти по- добри и типът подвързия ми допада повече и не се разпадат, но пък хартията е кофти, особено на по- обемните книги например "Томичукалата".

Представям си само каква ще е корицата на втората част :tooth: :tooth: , как ще изобразят кучето. :c03bn5:

Отговори