Под купола

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Re: "Under the Dome" (новият роман на Кинг)

Мнение от edenbeast » ср окт 20, 2010 12:00 am

Още малко извън темата.. :))
Всъщност проблема ми не е толкова в познанията по английски. Аз криво-ляво, книгата ще я прочета, дори и да се налага речник тук-там. Проблема е другаде!
Може да чета и разбирам английски, но не мисля на английски.
Зачитал съм книга в оригинал "The Road" на Cormac McCarthy.
Прочетох около 30 страници, в които нямах проблем никъде с превода, но просто мозъка ми, въображението ми не визуализираха нищо, все едно чета суха новинарска статия.
Българския еизк, макар и изключително дървен като звучене и тотално неподходящ за кино(да речемІ, ми харесва много за литература и ми задейства въображението доста по-добре от английския!
"Stay scared!"

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » ср окт 20, 2010 8:52 am

"West of Hell" , не искам да обиждам когото и да било. Много от българите дават парите си за глупости, но когато го правят за тях това е нещо нормално и съзнанието им ги лъже, че парите, които са дали са оправдани. А това за вдигането на цените на романите на "Плеяда", е същото като вдигането на цените на цигарите - пушачът няма да спре да дава по пет кинта всеки ден (макар да се оплаква, че все нямал пари), така и хора като мен и теб колкото и да се пеняват, че книгата им е скъпа, когато я видят утре в книжарницата с лъскавата корица, няма да разберат кога са я сложили в торбичката и са се запътили към вкъщи. Пак ти казвам, помисли само за колко глупости даваш пари и ще видиш, че тези 50 лв. не са чак толкова много.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » ср окт 20, 2010 12:55 pm

При мен няма първосигнална,а добре обмислена покупка!Това е така,защото разполагам със семеен бюджет,който не се разтяга като локум...Този същия трябва да запълни всички дупки и едва тогава,като останат някакви налични средства идва графата(после,друг път,ще видим,евентуално бих си купил).Трудно се отделят 50 лева за книга,вервайте ми!
Предлагам да направим едно социологическо проучване по въпроса:Ще си купите ли новата книга на Кинг?
Малка вметка:Цигарите вече ги отказах! :tooth:

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср окт 20, 2010 6:25 pm

Цигарите може да са 5 лева, но те са на такава и по-висока цена не само В България, но и по света.
А сега прегледай из нета различните цени на Under the Dome и ги сравни с цената в нашата мила родина! :)
На повечето места, на които попаднах, цената е по-ниска в страни с неколкокократно по-висок стандарт на живот. :)
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Мнение от Mustang » ср окт 20, 2010 6:50 pm

Дори не може да се прави сравнение със западни държави, където минималната заплата е 1300евро, а средната - над 3000. Там книгата може и да струва 25 евро и това да е съвсем адекватна сума.

Иначе аз така или иначе ще си я купя тая книга. Ама, мазна е цената!
Изображение

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » ср окт 20, 2010 7:13 pm

Ето тук е истината E-bay. Всеки може да погледне.
Книгата с твърда корица, в един том, излиза 45 лв. - с включен път. Идва максимум за 3 дни от Англия, а от САЩ излиза само 16 $ (22 лева) - твърда кора. А на търг в момента я има с цена 3,87 лири и трансп. разходи 5.40 лири.
Та да уточня - няма да я купя от "Плеяда".
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Мнение от READER » ср окт 20, 2010 11:41 pm

И стигаме до извода, че ще си я купим.
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
deimos
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пон авг 31, 2009 11:55 pm

Мнение от deimos » чет окт 21, 2010 12:09 am

Аз лично ще си я купя, но онлайн. Ако цената е 48 лв. с 15% отстъпка през Booktrading става 41 лв. (безплатна доставка за книги над 30 лв.)
С тези сметки 1 том излиза 20,50 лв. Новото издание на "Сияние" струваше 20 лв., а беше по-малко страници от единия том на "Под купола", така че със сигурност ще си я купя. Всеки един от нас като се замисли 20 лв. ги дава понякога за разни глупости, а спестявайки от разни дребни неща можем да си доставим удоволствието да четем новата книга на Кинг. Бих дал и повече пари за издание с твърди корици, но Плеяда явно нямат практика за книги с твърди корици.
“Fiction is the truth inside the lie.”

Потребителски аватар
inkvisitor
Childe
Childe
Регистриран: вт авг 04, 2009 1:46 pm

Мнение от inkvisitor » чет окт 21, 2010 4:41 pm

Колеги, разбирам негодуванията ви по повод обявената цена на "Под купола", има резон във всичко, което споделихте в тази връзка, само се чудя защо отделяте чак такова внимание на ЦЕНАТА!!! Хора, КНИГАТА след няколко дни ще е ФАКТ. Аз я чакам от месеци, и за секунда не се замислям за цената. Ще ги дам тия 50лв. какво толкова. Не си мислете, че съм цъфнала и вързала бюджетно - имам дете, плaщам кредит, на всичкото отгоре съм и жена (това предполага редица разходи, далеч по-неоправдани от една книга). Но нима "Дума Ки" не струваше 25лв., "Малко след залеза" - 21лв. за няма и 500стр.? За тях никой не роптаеше. Все пак Кинг го издават веднъж или два пъти годишно - една дискотека ви е 30 кинта, без таксито, всяка петък вечер. Като че ли някой повече се вълнува от цифрата на задната корица, отколкото от това между кориците. Не ме разбирайте погрешно - не искам да опонирам на никого, просто наистина малко ми е чудно, че темата се завъртя окоо цената. Не че не е висока наистина, съпоставяйки я с цифрите от други страни, но винаги е било така. Аз все пак предпочитам да си я чета на родна реч - не помня кой по-напред в темата спомена, моля да ме извини, че е много важно да мислиш на езика, на който четеш - защото магията на книгата е именно симбиозата между възприетата информация от словото и мултиплицирането на текста в съзнанието и въображението ти. Всеки има избор, важното е да се насладим на невероятното, което ни очаква само след няколко дни. Наистина го чакам с нетърпение, и ако ми се наложи ще ям филии с маргарин, но ще си купя книгата още първия ден.
http://www.younggalleryphoto.com/photog ... rouse.html

Дойде на тротоара птичка,
не знаеше, че я видях.
Прехапа червея нещастен
и глътна го с един замах.
/Емили Дикинсън/

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет окт 21, 2010 9:49 pm

Негодуванията, както моите, така и на другие хора, не са обосновани точно на това, което ти казваш.
Естествено, че 50 лева не са някакава непосилна сума, особено пък дадена на два пъти,дали ще отделиш от заплатата, дали ще отделяш от закуски (както по-младите съфорумници тук) или по някакъв друг начин...
Работата е там, че те като виждат, че могат да слагат каквито си искат цени и хората са на принципа "че аз давам 10-20-30-40-50-60 лева за к'во ли не, утре ще разцепят книгата на 4 тома и ще исакт 100 лева..и ще ги вземат".
Става въпрос за това, че цената е абсурдна, а не че са непосилни за отделяне пари.
Става въпрос, че в тази торба с лайна - България, всичко е на този принцип. Някой прави каквото си иска и хората насреща си измислят оправдания и успокоения за пред себе си, за да могат за пореден път, да изтърпят поредния абсурд!
Може да звучи малко банално...но това е положението. :)
"Stay scared!"

zuki10
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 26, 2009 2:33 pm

Мнение от zuki10 » чет окт 21, 2010 11:06 pm

Книгите на ,,Плеяда '' са некачествени! Ако си много внимателен, може и да се съхранят до 3-то четене...Едва ли тази , която е 44 лв. онлайн, ще е по различна от другите издадени до сега... Не бих се двоумила да дам толкова пари, но за качество, което в случая няма да се оправдае... и какво общо има тук цигарите, дискотеките и книгите?! :huh:

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Мнение от READER » чет окт 21, 2010 11:10 pm

EdenBeast написа: Работата е там, че те като виждат, че могат да слагат каквито си искат цени и хората са на принципа "че аз давам 10-20-30-40-50-60 лева за к'во ли не, утре ще разцепят книгата на 4 тома и ще исакт 100 лева..и ще ги вземат".
Тук вече и аз те подкрепям, но както каза, за "тази торба с лайна", всичко е така. Тия стачкуват, ония стачкуват, постоянно някой стачкува за нещо, и въпроса ми е променя ли се нещо? Остава си все същата торба с лайна. Въпроса е никой да не си я купи тази книга, тогава може би ще помислят за цената, но там е въпроса, че ще има много, които ще си я купят, така, че смисъл няма...
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » пет окт 22, 2010 12:38 am

Последен пост относно цената на книгата, че това наистина се разточи прекалено много.. :)
Съгласен съм, че понеже някой е решил да не си купи книгата, няма да промени нищо, аз не стачкувам против издателството или нещо такова.
Всеки си има глава на раменете и може, да реши за себе си.
Въпрос на личен избор е. :)
"Stay scared!"

Потребителски аватар
inkvisitor
Childe
Childe

Мнение от inkvisitor » пет окт 22, 2010 9:53 am

Аз много добре разбрах какъв е повода да се гневите, абсолютно прав си за торбата с лайната, пазарната цена е в пъти над себестойността на книгата - определно е така, ама наистина се чудя що роптаете точно в тоз частен момент, вместо да се вълнувате от двутомното бижу, което ще държим в ръцете си скоро. В този ред на мисли, можем да се бунтуваме срещу цената на свинското, тъпкано с адеативи, хамбургера до автобусната спирка, че струва два кинта и половина или нощувките в хотелите на Сл.лбряг, които са два пъти по-скъпи от от три звезден хотел в центъра на Пиза-Италия. Нещата са такива от години у нас - няма да се променят, ама си имаме радости като книгите, за които наистина парите хич не ми свидят. Че издателите спекулират, то е ясно. Но похватите да се борим срещу това са други - няма смисъл да се цупим и да обявяваме индивидуани протести - "Аз няма да си я купя; на тия кожодери няма да дам 50 кинта и т.н." Ако сега не ги дадеш, след няколко години ще ги дадеш на някой антиквар, неколкократно увеличени. Ама нейсе... Пак ви казвам, скъпи съфорумци - разбирам ви, и съм абсолютно съгласна с вас около обстоятелствата с цената.

не знаеше, че я видях.
Прехапа червея нещастен
/Емили Дикинсън/

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Мнение от READER » пет окт 22, 2010 4:51 pm

inkvisitor написа:Аз много добре разбрах какъв е повода да се гневите, абсолютно прав си за торбата с лайната, пазарната цена е в пъти над себестойността на книгата - определно е така, ама наистина се чудя що роптаете точно в тоз частен момент, вместо да се вълнувате от двутомното бижу, което ще държим в ръцете си скоро. В този ред на мисли, можем да се бунтуваме срещу цената на свинското, тъпкано с адеативи, хамбургера до автобусната спирка, че струва два кинта и половина или нощувките в хотелите на Сл.лбряг, които са два пъти по-скъпи от от три звезден хотел в центъра на Пиза-Италия. Нещата са такива от години у нас - няма да се променят, ама си имаме радости като книгите, за които наистина парите хич не ми свидят. Че издателите спекулират, то е ясно. Но похватите да се борим срещу това са други - няма смисъл да се цупим и да обявяваме индивидуани протести - "Аз няма да си я купя; на тия кожодери няма да дам 50 кинта и т.н." Ако сега не ги дадеш, след няколко години ще ги дадеш на някой антиквар, неколкократно увеличени. Ама нейсе... Пак ви казвам, скъпи съфорумци - разбирам ви, и съм абсолютно съгласна с вас около обстоятелствата с цената.
Със това изказване за мен темата за цената също е привършена и се извинявам ако съм засегнал някой от вас с изказванията си. Ние всички сме едно голямо семейство - нека да се обичаме! :)
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет окт 22, 2010 10:08 pm

Книгата е излязла днес вместо в понеделник. Може да се поръча от тук, а предполагам че я има вече по софийските книжарници и Славейков.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » пет окт 22, 2010 10:39 pm

Странно, корицата в сайта не е обновена или по принцип не пише на нея, че това е първи том?
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет окт 22, 2010 10:44 pm

Не знам дали това е завършената корица, но в момента се продава само първия том. Вторият може да се появи на пазара чак след месец, че и повече - скоро ще знам със сигурност и ще пиша в темата.
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет окт 22, 2010 10:56 pm

EdenBeast написа:Странно, корицата в сайта не е обновена или по принцип не пише на нея, че това е първи том?
Ще разбера като купя книгата. Но предполагам, че по стара традиция няма да пише, че е първи том.

Потребителски аватар
inkvisitor
Childe
Childe

Мнение от inkvisitor » нед окт 24, 2010 12:12 am

Алилуя!!!
Знаех, си че ще излезе по-рано.
Ама как да я започна, като ще я изям за три дни и после няма да мога да продължа. Това с втори том е голяма идиотия! Направо гавра.. ще я чакаме за Коледа сигурно. Тъпо!

не знаеше, че я видях.
Прехапа червея нещастен
/Емили Дикинсън/

Отговори