Под купола

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Joseph Curwen
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед авг 12, 2012 2:19 pm
Контакти:

Мнение от Joseph Curwen » съб авг 10, 2013 2:38 pm

На мен пък ми беше доста интересна, когато я четох преди около година... Глътнах я за пет дена и имах чувството, че на всяка страница се случва нещо. Пък и съдържа един от най-възйдестващите злодеи, които Кинг някога е създавал!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Под купола

Мнение от deadface » съб ное 23, 2013 1:23 am

Q: Which of your stories are you the most passionate about?

King: Probably, if I had to pick one, it would be “Under the Dome.” It’s about a little town that all at once, boom, one day nobody can get out. There’s a clear dome, like a force field that surrounds the whole town and the people inside are cast on their own resources. They can see the people on the outside, but they can’t talk to them; they’re on their own. It was a way for me to say this is what our whole planet is like. We are under a dome. So far as we know, we’re the only planet where there’s intelligent life … so we can’t go and rape and pillage some other poor creature’s world. We’re stuck with the resources that we’ve got, and we’re stuck with the climate that we’ve got.
We’re stuck with this thing that we have as human beings, which is these brains that can create all sorts of technological wonders, and our hearts that can be really primitive and angry.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед дек 22, 2013 4:56 am

ИзображениеИзображение
http://www.amazon.com/Under-Dome-Novel- ... pd_sim_b_1
http://www.amazon.com/Under-Dome-Novel- ... im_sbs_b_4

През март в Щатите излиза ново издание с меки корици.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » нед дек 22, 2013 11:16 pm

супер е
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет дек 26, 2013 10:13 am

ИзображениеИзображение
http://books.simonandschuster.com/Under ... 1476767277
http://books.simonandschuster.com/Under ... 1476767284

А това е друго издание с меки корици, което излиза през февруари.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт мар 04, 2014 4:13 am

Изображение

Изображение

Изображение
Прикачени файлове
Chester-Mills.jpg
Chester-Mills.jpg (243.03 KиБ) Видяна 2336 пъти
char1.jpg
char1.jpg (224.11 KиБ) Видяна 2336 пъти
char2.JPG
char2.JPG (44.04 KиБ) Видяна 2336 пъти
char3.JPG
char3.JPG (47.52 KиБ) Видяна 2336 пъти
utd.jpg
utd.jpg (101.13 KиБ) Видяна 2336 пъти
All Characters.jpg
All Characters.jpg (481.65 KиБ) Видяна 2336 пъти

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » ср мар 25, 2015 7:36 pm

''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Brian85
Commoner
Commoner
Регистриран: съб авг 18, 2012 9:23 am

Мнение от Brian85 » чет юни 18, 2015 9:52 am

Прочетох книгата. Увлекателна е. Мога да кажа, че е добра книга на Кинг, но няма да е на първите места в класацията ми за негово творчество. Мисля, че можеше да измисли нещо по-добро накрая или поне да оформи по-интересно самата си идея.

Потребителски аватар
Ангел без криле
Childe
Childe
Регистриран: вт юли 31, 2007 11:30 pm

Мнение от Ангел без криле » вт май 02, 2017 12:05 pm

Наскоро завърших "Под купола" и честно казано останах със смесени чувства. Още от самото начало книгата ме грабна и успя да задържи интереса ми до самият край. Много ми напомни за две от любимите ми книги на Кинг - Сблъсък и Томинокърс .
Историята е пълна с чудесни идеи, но най-силната страна на романа, поне според мен, е доброто изграждане на героите и тяхното развитие. Не съм попадал на друг автор, който може така добре да опише сложните взаимоотношенията между множество различни хора, поставени в една толкова антиутопична ситуаия . На места изпитвах силни съмнение относно това до колко някои от реакциите и действия на определени персонажи в определени моменти са реални и адекватни. Може би, най-трудно ми беше да повярвам как цял град ще се остави да бъде управляван като стадо простодушни овце от човек като Джим Рени. След като се позамислих реших, че това не може да е чак толкова невъзможно, защото все пак живеем във времена в които Америка избра за президент Доналд Тръмп , който спокойно мога да определя като прототип на Големия Джим. По-реално от това няма накъде.
Друг вътрешен конфликт, който изпитвах докато четях "Под купола" беше свързан с отказа ми да повярвам, че едно толкова малко общество може да загуби разсъдъка си толкова бързо. Хора, които си познавал като добри съседи, майки, бащи и прочие за по-малко от 2 дена се превръщат в крадци, изнасилвачи и убийци. Интересното е, че успоредно с мен същите въпроси измъчваха и главните герои в романа. Това ме накара да се замисля колко илюзорна е представата ми за обществен ред и сигурност и колко е тънка границата между реда и хаоса.
До тук с позитивите, сега идва ред на голямото "НО".
КРАЯТ!?!? :b0sf10:
Спокойно бих добавил "Под купола" в графа "любими", ако не беше разочарованието ми от завършека на историята. Не е за вярване, че един толкова добре написан и обемен роман ще има толкова зле скалъпен край.

kristiana13
Commoner
Commoner
Регистриран: ср май 10, 2017 1:47 pm

Мнение от kristiana13 » ср май 10, 2017 1:50 pm

Здравейте, търся книгите "Под купола" на Стивън Кинг ако някой ги има нека да ми пише :) :)

Отговори