Под купола

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
bruja
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Re: "Под купола"

Post by bruja » Wed Feb 01, 2012 6:10 pm

Днес прочетох, че Кинг е съобщил, че подготвя продължение на книгата.
Дали е вярно или е само рекламен трик?
Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого. Марк Твен

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Feb 01, 2012 11:35 pm

Къде го прочете? Кинг не е казвал подобно нещо, а и не мисля, че тази книга се нуждае от продължение. Навярно става дума за някаква спекулация.

bruja
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by bruja » Thu Feb 02, 2012 11:17 am

В страницата на едно испанско издаделство, продава книги по каталог, казва се "Circulo de lectores".
И аз си мисля, че продължение не е нужно, учудиха ме коментарите под тази новина. Всички в стила на "ей, супер, нямам търпение, краят е незавършен...".
Питам се дали една и съща книга сме чели или...
Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого. Марк Твен

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Feb 02, 2012 11:38 am

Аха.
Кинг рядко пише продължения и никога толкова скоро след излизането на първата книга. Освен това в момента работи над други романи и има достатъчно много нови и стари нереализирани идеи (поне 40, както беше споделил в едно скорошно интервю), така че едва ли ще се върне скоро към "Под купола" :smile:

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Tue Feb 14, 2012 5:26 pm

Днес ми попадна 2-та на ''Под Купола'' за 10 лв. В много добро състояние. Позачудих се малко но я взех. Мисля, че цената е добра. Лошото е, че едва ли ще намеря и първата на такава цена :) май нея ще трябва да си я купувам в нета...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

BLADE
Breaker
Breaker

Post by BLADE » Thu May 02, 2013 6:51 pm

В момента съм на 200 страница от 2 част и искам да питам в крайна сметка с какво е убит преподобния Когинс? В първата част пише топка, но във втората пише бухалка. Отделно, когато Ръсти проверява трупа, казва, че вижда шевове, което намеква за топка, та в крайна сметка с какво е убит?
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu May 02, 2013 7:26 pm

deadface wrote:А някой забеляза ли каква дразнеща грешка има в превода? В първия том (стр. 305-310) се говори за златната бейзболна топка на Джим Рени, а във втория том топката внезапно се превръща в бухалка (например стр. 125 и 139). Работата е там, че наистина е топка, а не бухалка.
Пише го на предходната страница в темата ;)

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Re: "Под купола" (новият роман на Кинг)

Post by Vokial » Thu May 02, 2013 7:56 pm

J.S. wrote:Снощи ми попадна интересна новина: ще издават "Под купола" във Франция на 2 март тази година. Цената ще е 22 евро на том (и те ще я разделят на два тома). Това е почти двойно по-скъпо от българското издание, освен това го пускат с 3-4 месеца след нас. Единственият плюс е, че пускат и двата тома едновременно.
Във Франция книгите са ненормално скъпи, дори за тамошните стандарти и то при положение, че имат почти несъществуващо ДДС. Същото е и в много от европейските държави. Така, че сме на кяр.

Най-хубави издания изобщо обаче правят в Русия. Всички книги, които съм виждал, и нови и стари, са с върховно качество и не са скъпи, дори за нашите стандарти. Ако руският ми беше по-добър щях да премина само на техните преводи :tooth:

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri May 03, 2013 4:37 am

И ти си прав, обаче руските преводи на Кинг не струват. Така че аз бих заложил на американските и британските издания - когато са втора ръка, излизат много изгодно (с изключение, разбира се, на луксозните издания и онези, които вече са колекционерска рядкост), често пъти са напълно запазени и изглеждат като нови. Хартията е по-хубава от нашата, кориците (макар и не винаги) също, не се разпадат толкова лесно и най-важното - получаваш оригиналния текст на Кинг, в който нищо не е пропуснато и преиначено.

BLADE
Breaker
Breaker

Post by BLADE » Thu May 09, 2013 1:01 pm

Прочетох "Под Купола" и честно да си кажа, останах разочарован. Последните 100-тина страници не ми харесаха особено.
Spoiler
Show
А за края да не говорим. Това със извънземните "деца" въобще не ми хареса. По - добре да беше оставил без обяснение.
Като цяло не беше лоша книгата. Очаквам с нетърпение сериала.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by WhiteNoise » Fri Jun 28, 2013 10:51 am

добре че излезе сериал, та да ме накара да я подхвана :ae:
все ми струваше, че ще я оставя за далечни години, за някой ден, в който просто няма какво друго да чета :)) ...
сигурна съм, че цялата история е могла да се побере само в 600 стр, ама колкото и да негодувам срещу дебелите книги, ще гледам да я прочета..

Spoiler
Show
а мармотът от първа глава внезапно се превръща в крава в първа серия :D
е, вероятно за повече въздействие върху зрителя,
макар че описанието с мармота много израдва ;р

след такива големи Кинг паузи е хубаво да си припомням колко увлекателно пише тоя човек
Image
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Fri Jun 28, 2013 11:12 am

^ О, то мармота да е само! :) Ще видиш по-нататък какви брутални разлики ще откриваш.
Иначе книгата ми хареса, зарибяваща е. Накрая имах чувството, че и аз живея в Честър'с Мил. :) Как иначе, като прочетеш над 1 000 страници... и "започваш да опознаваш хората и да се чувстваш като удома". ;)

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Vokial » Fri Jun 28, 2013 4:29 pm

Вярно е и това. Картината става много по-пълна. За съжаление обаче понякога действието става ненужно разтегнато.

Stargazer
Dinh
Dinh

Post by Stargazer » Fri Jun 28, 2013 5:18 pm

Аз не останах очарована от сериала, но поначало и книгата трудно я четох. На моменти определено ми беше много интересна и се зарибявах, но като цяло малко се насилих да я довърша. По принцип винаги се радвам на обемните романи от Кинг, просто с този нещо не ми се получи.
Ще видя сигурно още малко от сериала все пак.
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Sat Aug 03, 2013 5:56 pm

Започнах ''Под Купола'', прочетох 100 стр. и ми се случи нещо много странно , което да сега не бях изпитвал при четене на Кинг - книгата ми беше скучна. тия 100 стр ги четох една седмица, все си намирах какво друго да чета и правя, но не и да се хващам с ''Под Купола'' и накрая осъзнах , че книгата просто не ми харесва. Образите на героите не са така пълнокръвни и истински както обикновено, по никакъв начин не станах съпричастен с тях и историята и когато на 95 стр. прочетох, че президента на щатите щял да прави среднощно обръщение към нацията и героите в романа не им дреме за това и казват ''ще пропусна обръщението на президента'' си казах: '' Пич, кво четеш, кви са тия глупости!'' Представям си в такава ситуация как пък хората няма да се интересуват от това какво ще каже президента и ще си бачкат в ресторантчето, и няма въобще да им пука кво става вместо да ''изяждат'' буквално всяка информация по случая! От няколко дена не съм чел повече и в момента се чудя дали да дам на книгата втори шанс - все пак това е Кинг...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Joseph Curwen
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by Joseph Curwen » Sat Aug 10, 2013 2:38 pm

На мен пък ми беше доста интересна, когато я четох преди около година... Глътнах я за пет дена и имах чувството, че на всяка страница се случва нещо. Пък и съдържа един от най-възйдестващите злодеи, които Кинг някога е създавал!

deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Под купола

Post by deadface » Sat Nov 23, 2013 1:23 am

Q: Which of your stories are you the most passionate about?

King: Probably, if I had to pick one, it would be “Under the Dome.” It’s about a little town that all at once, boom, one day nobody can get out. There’s a clear dome, like a force field that surrounds the whole town and the people inside are cast on their own resources. They can see the people on the outside, but they can’t talk to them; they’re on their own. It was a way for me to say this is what our whole planet is like. We are under a dome. So far as we know, we’re the only planet where there’s intelligent life … so we can’t go and rape and pillage some other poor creature’s world. We’re stuck with the resources that we’ve got, and we’re stuck with the climate that we’ve got.
We’re stuck with this thing that we have as human beings, which is these brains that can create all sorts of technological wonders, and our hearts that can be really primitive and angry.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Dec 22, 2013 4:56 am

ImageImage
http://www.amazon.com/Under-Dome-Novel- ... pd_sim_b_1
http://www.amazon.com/Under-Dome-Novel- ... im_sbs_b_4

През март в Щатите излиза ново издание с меки корици.

WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by WhiteNoise » Sun Dec 22, 2013 11:16 pm

супер е
Image
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Dec 26, 2013 10:13 am

ImageImage
http://books.simonandschuster.com/Under ... 1476767277
http://books.simonandschuster.com/Under ... 1476767284

А това е друго издание с меки корици, което излиза през февруари.

Post Reply