Под купола

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: "Under the Dome" (новият роман на Кинг)

Мнение от deadface » нед окт 24, 2010 9:30 am

Вторият том излиза на 15-ти ноември. :smile:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: "Under the Dome" (новият роман на Кинг)

Мнение от deadface » пон окт 25, 2010 6:13 pm

Изображение
"Под Купола – ІІ част"
www.pleiadbooks.com
Страници: 592

Въздухът свършва... Апокалипсисът е настъпил. Изглежда, всички в Честърс Мил са обречени.

ПОД КУПОЛА 2 част очаквайте на 15 ноември. Корична цена: 24.00 лв.

*

Впрочем, първият том може да бъде закупен от сайта на Плеяда за 19.20 лв. :smile:
Изображение

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Re: "Под купола" (новият роман на Кинг)

Мнение от CELL » пон окт 25, 2010 7:15 pm

Оказа се,че от Плеяда четат форума!!!
И щом ние,които първи трябваше да си купим книгата - сме зашеметени от нейната цена,то какво остава за обикновения читател...
Много правилна реакция са тези отстъпки,но това масово смъкване с 5-6 лв. говори и за:"надута цена" :attantion:

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пон окт 25, 2010 8:18 pm

24! Ах, ... е значи ако някога я взема, ще е след мнооого дълго време...

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » пон окт 25, 2010 9:56 pm

CELL написа:Оказа се,че от Плеяда четат форума!!!
И щом ние,които първи трябваше да си купим книгата - сме зашеметени от нейната цена,то какво остава за обикновения читател...
Много правилна реакция са тези отстъпки,но това масово смъкване с 5-6 лв. говори и за:"надута цена" :attantion:
Е ти какво си мислиш човек, че са раснали у саксия ли, що ли? Мани недей... :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » вт окт 26, 2010 5:26 pm

"Под купола" си струва парите, колкото и много да изглеждат за една книга. Прочел съм само към 430 страници, но книгата е страхотна. Най-добрата, която Кинг е издавал напоследък. Има много герои и сюжетни линии, въпреки че се развива на малко място.

Потребителски аватар
belch huggins
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет сеп 30, 2005 5:23 pm

Мнение от belch huggins » ср окт 27, 2010 11:51 am

За каквито отстъпки и да си говорим, за потребителя дори и 5 лв не е бюджетокорегираща, а чисто психологическа разлика в цената.
Иначе аз вече си я взех вчера с 10% отстъпка от Пингвините послучай Димитровден. ;Р
Довечера съм под купола!
„Използваме думите, за да се разбираме едни други, а понякога, за да се откриваме едни други.”

welmud
Childe
Childe
Регистриран: нед мар 21, 2010 8:54 pm

Мнение от welmud » ср окт 27, 2010 3:04 pm

Днес я видях и веднага я купих но цената е безумна.Прилоша ми леко,но истински шок изпитах като установих че има и втора част.Пак ще си я купя /дано да мога/ , но цените на книгите на 'Плеяда' са неоправдано високи.Ако тези със старите книжки от Славейков са търгаши и измекяри,то 'Плеяда' определено са съвсем близо до тях. :angry2:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср ное 03, 2010 1:55 am

Цената на втория том е намалена от 24 на 23 лв., а датата му на излизане е преместена на 25 ноември :smile:
Изображение

welmud
Childe
Childe

Мнение от welmud » ср ное 03, 2010 6:42 am

deadface написа:Цената на втория том е намалена от 24 на 23 лв.
:tooth:

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » пет ное 05, 2010 9:04 am

Искренно се надявам и вярвам, че "Плеяда" четат тук, и разбират какви отрицателни емоции създават на читателите си, въпреки положителното, което правят.
И отново ми остава надеждата, че ще си извадят изводите ... (макар че се съмнявам).

Всеки поне малко мислещ с главата си бизнесмен знае, дали от опит, или от образование, че оборота прави средствата.

България ... какво да кажеш повече.

welmud
Childe
Childe

Мнение от welmud » пет ное 05, 2010 1:02 pm

"Всеки поне малко мислещ с главата си бизнесмен знае, дали от опит, или от образование, че оборота прави средствата." .... ъъъ... шефа ми това не го знае или поне няма вид на разбиращ това,а не мисля и че тия хубавци от Плеядата са наясно с основните пазарни принципи но здраве да е,нали живеем в България. :)

Потребителски аватар
boro72
Commoner
Commoner
Регистриран: чет ное 04, 2010 9:21 am

Мнение от boro72 » пет ное 05, 2010 10:46 pm

Цената на книгата в България има резон да е по висока от тази в чужбина,защото и пазара на книги тука е много по малък от тамошният.Бизнесът с книги се ръководи от същите правила като всичко друго,ако има големи продажби би трябвало и цените да са по ниски и обратното...Цената е нормална при положение,че една бутилка марково уиски е на същата цена.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед ное 07, 2010 5:36 pm

Май "Плеяда" си има агенти навсякъде :tooth: :tooth: :tooth:
"Stay scared!"

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » нед ное 07, 2010 6:51 pm

boro72 написа:Цената на книгата в България има резон да е по висока от тази в чужбина,защото и пазара на книги тука е много по малък от тамошният.Бизнесът с книги се ръководи от същите правила като всичко друго,ако има големи продажби би трябвало и цените да са по ниски и обратното...Цената е нормална при положение,че една бутилка марково уиски е на същата цена.
Направо ми напълни душата с тоя коментар. Много як! :) Въпреки, че за тази цена едва ли може да се нарече марково, по-скоро най-долнопробното, което може да си позволи нормален човек, но няма да си кривя душата обичам малцовото.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
boro72
Commoner
Commoner

Мнение от boro72 » вт ное 09, 2010 10:43 am

EdenBeast написа:Май "Плеяда" си има агенти навсякъде :tooth: :tooth: :tooth:
Различното мнение моментално ли превръща изказалият го в агент?

Потребителски аватар
boro72
Commoner
Commoner

Мнение от boro72 » вт ное 09, 2010 10:52 am

READER написа:... Въпреки, че за тази цена едва ли може да се нарече марково, по-скоро най-долнопробното, което може да си позволи нормален човек...
Значи книгата си заслужава цената,която и е сложена.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср ное 10, 2010 3:46 am

Книгите ли са единствената стока, чиято търсеност е по-слаба тук, сравнено с Америка?
При все населението, мащаба и икономиката на страната ни, мисля че, това се отразява за почти всяка една стока.
Кино тук се гледа в пъти по-малко от колкото в западните държави, не съм видал билетите да са неколкократно по-скъпи, а тук също са замесени авторски права и интерес за печалба.
Освен това, както казах по-горе, има адски много други издателства, занимаващи се с преводна литература, на автори със скъпи права, но цените са съвсем други, а говорим за същата тази държава, със слаба търсеност на книги и малки тиражи.
П.П. Колкото до изречението ми, за това, че си агент - беше шега. :smile:
"Stay scared!"

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » ср ное 10, 2010 8:20 am

EdenBeast написа:П.П. Колкото до изречението ми, за това, че си агент - беше шега. :smile:

Да, ама гузен негонен бягааа :tooth: И ТОВА Е ШЕГА.
Ей, разнищихте я тази цена. Това е положението в Абсурдистан. Абе, хора, те храната и лекарставата са ни в пъти по-скъпи / не говоря само за Америка, а и за почти цяла Западна Европа + Албиона /, вие книгите. Освен това е смешно да се сравняват двата пазара, не за друго, ами пазара се определя, както от ТЪРСЕНЕТО, така и от ПРЕДЛАГАНЕТО. Там и двете са далеч по-развити. А в себестойността на стоката основно перо е цената на ТРУДА / с всите и подробности вътре /. Сега нали никой не мисли, че в Щатите книгите се правят от малолетни мексиканчета, работещи за долар на седмица :tooth: :tooth: :tooth: . Освен това доста голяма част от книгите у нас се пращат за печат в братски Китай / не казвам, че е практика на "Плеяда" / , което понижава доста себестойността, но не и продажната цена, което пък от своя страна маалко противоречи на законите на икономиката, но у нас трябва да сме свикнали отдавна, че такива капиталистически упадъчни закони не важат.
Прекратявам лекцията по икономика / най-безсмисленото образование у нас, ако ще си практикуваш професията на родна земя :rolleyes: / Мога да пиша още часове, а няма сми да занимавам аудиторията.
За марковите бърбъни пък мога да кажа, че на някои цената даже е по-висока, отколкото в Америка, за марковите тютюни важи the same. Изобще мамата си трака.
Който иска да си вземе книгата ще си я вземе,, псувайки или не и въпреки лишенията,които тр да направи за целта. Пожелавам на всички удоволствие от четенето / на български или английски / :smile:

П.П.Днес явно съм творчески настроена :tooth:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » ср ное 10, 2010 9:43 am

EdenBeast написа:П.П. Колкото до изречението ми, за това, че си агент - беше шега. :smile:
Шега, шега, ама човека има три мнения, и трите в тази тема :huh: И в трите се опитва да обеди хората че 50лв за книга било нормално. Има нещо гнило в .... boro72 :shades:
Shewolf, причината хората да обсъждат толкова цената е, че са чакали за книгата 1 година а накрая се подиграват с тях. Ама както каза "Това е положението в Абсурдистан"
Изображение

Отговори