Най-тъжният момент в "ТО"

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Tomchy
Commoner
Commoner
Регистриран: вт юли 01, 2008 9:42 am

Най-тъжният момент в "ТО"

Мнение от Tomchy » ср юли 02, 2008 2:41 pm

е .. не намерих такава тема моля постнете според вас кои е наи тъжният момент в ТО .... а бе изобщо има ли такъв :lol:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Най тъжният момент в " ТО "

Мнение от deadface » ср юли 02, 2008 4:27 pm

Когато победиха То. Просто не беше честно :p

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » ср юли 02, 2008 5:49 pm

ох боже не можах да се въздържа ама, когато се изредиха на Бевърли в канала съжалих, че и аз не съм там :oops: .... преди да ме обвините в педофилия искам да отбележа, че когато четох книгата бях на 14-15 някъде 96-97 да е било

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Re: Най-тъжният момент в " ТО "

Мнение от didoval » ср юли 02, 2008 7:26 pm

Когато убиваха децата на ТО !!!
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » чет юли 10, 2008 12:22 pm

Bad_Dog написа:ох боже не можах да се въздържа ама, когато се изредиха на Бевърли в канала съжалих, че и аз не съм там :oops: .... преди да ме обвините в педофилия искам да отбележа, че когато четох книгата бях на 14-15 някъде 96-97 да е било
Т'ва като четох книгата (горе-долу на същата възраст) доста ме обърка... Става дума, четеш 1000 страници прекрасна книга и накрая има подобна тъпотия... Абсолютно излишен момент беше това за мен. Винаги съм мразел на Стивън Кинг педофилските и гей забежките по книгите му. Тъжен момент... Не се сещам наистина... Няма тъжен момент, това е груба книга, не сълзлива :smt003

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » вт сеп 02, 2008 7:13 pm

deadface написа:Когато победиха То. Просто не беше честно :p
Имам някои съмнения,че То е победено завинаги :shades:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт сеп 02, 2008 8:45 pm

Затова написах победиха, а не унищожиха :wink:

Тозиър
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 02, 2008 8:45 pm

Мнение от Тозиър » вт сеп 02, 2008 8:53 pm

Силвър винаги ми се е струвал тъжен, не знам защо. Май и на какво е символ не мога да определя точно :rolleyes:
Ричи Тозиър се казвам, с разни гласове приказвам.

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » нед фев 21, 2010 9:34 am

Когато Бевърли видя отраженията на Стан и Еди във витрината.
Когато седемте деца бяха заедно за последен път (ритуалното рязане с бутилката Кока-Кола).
Смъртта на Еди. Имаше нещо много храбро и трогателно в начина, по който се хвърли срещу То. И особено частта, в която си напъха ръката в устата му - надали си е правил илюзии, че ще му се размине и въпреки това се жертва, без да му мигне окото. Допълнителна драматичност на саможертвата му придава това, че той беше най-боязливия и крехък от всичките седем.

И най-най-тъжният момент :arrow: когато започнаха да забравят всичко (втория път). Просто не беше честно. И най-вече начина, по който беше описано ... тия въпроси, които Майк задаваше и на които не можеха да му отговорят - каква беше фамилията на Стан, каква беше фамилията на Еди, Еди астма ли имаше, или мигрена ... и накрая, когато сам зададе въпроса на себе си - Бен дебел ли беше, или куц? Не е класическата представа за драматичен момент, но мен това ме впечатли най-много.
Изображение

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » пон мар 15, 2010 2:50 am

JustAFaceInTheCrowd написа:И най-най-тъжният момент :arrow: когато започнаха да забравят всичко (втория път). Просто не беше честно.
Да, и другите места са тъжни, но това като че е наистина е най-най. Раздялата край Пущинака е просто край на детството, или поне негов предвестник - нещо, което рано или късно се случва; Еди и дори Стан са жертви в една битка, колкото жестока, толкова и смела. Но да забравиш наистина е най-лошо ( макар че ако се замислим, едва ли има друга възможност за финал ).
:arrow: Но все пак забравянето може би не е чак толкова окончателно. Ако вярваме на "Капан за сънища" ( а не виждам защо не :blush3: ), оцелелите Неудачници са се събрали или поне са общували един с друг, всички или някои от тях, най-малко веднаж след втората си раздяла; а от "Дума Ки" можем да заключим, че поне Ричи и Бил все още имат връзка един с друг.
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » вт яну 08, 2013 5:21 pm

JustAFaceInTheCrowd написа:Когато Бевърли видя отраженията на Стан и Еди във витрината.
Когато седемте деца бяха заедно за последен път (ритуалното рязане с бутилката Кока-Кола).
Смъртта на Еди. Имаше нещо много храбро и трогателно в начина, по който се хвърли срещу То. И особено частта, в която си напъха ръката в устата му - надали си е правил илюзии, че ще му се размине и въпреки това се жертва, без да му мигне окото. Допълнителна драматичност на саможертвата му придава това, че той беше най-боязливия и крехък от всичките седем.

И най-най-тъжният момент :arrow: когато започнаха да забравят всичко (втория път). Просто не беше честно. И най-вече начина, по който беше описано ... тия въпроси, които Майк задаваше и на които не можеха да му отговорят - каква беше фамилията на Стан, каква беше фамилията на Еди, Еди астма ли имаше, или мигрена ... и накрая, когато сам зададе въпроса на себе си - Бен дебел ли беше, или куц? Не е класическата представа за драматичен момент, но мен това ме впечатли най-много.
Подписвам се под всяка дума в този пост! Мисля по АБСОЛЮТНО същия начин. Особено, когато почнаха да забравят и мастилото в тефтера на Майк да избледнява... Такива епични събития не може просто да бъдат забравени...
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Re: Най-тъжният момент в "ТО"

Мнение от Key » ср дек 18, 2013 10:01 pm

Когато затворих последната страница на тази книга,е тогава беше най тъжният момент за мен,защо мамка му трябваше да свършва.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » чет дек 19, 2013 6:38 pm

Key написа:Когато затворих последната страница на тази книга,е тогава беше най тъжният момент за мен,защо мамка му трябваше да свършва.
Ей, това е коментар!

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » пет дек 20, 2013 2:16 pm

Key написа:Когато затворих последната страница на тази книга,е тогава беше най тъжният момент за мен,защо мамка му трябваше да свършва.
+1
Изображение

Darth Sparhawk
Commoner
Commoner
Регистриран: нед окт 29, 2017 7:34 pm
Контакти:

Мнение от Darth Sparhawk » нед окт 29, 2017 8:24 pm

Смъртта на Джорджи. Така и не простих на То затова.

Starboy
Commoner
Commoner
Регистриран: вт авг 01, 2017 8:26 pm

Мнение от Starboy » пон окт 30, 2017 12:08 am

За мен цялата книга ми е носила винаги меланхонично настроение. Това е както Библия на приятелството. Тъжно е, че забравиха всичко, което преживяха заедно, а още по-тъжно е, че забравиха един за друг... Толкова силна връзка имаха, но това е явно над основата на ТО. Виждам, че горе някой беше писал, за това с Бевърли и останалите от групата. Този акт има своето обяснение - след победата над ТО, те мигновено започнаха да се отдалечават един от друг психически, сякаш нишката на тяхното приятелство се изгуби. И само чрез физическо сближаване, биха могли макар и за малко, да възродят психическото. А и само заедно можеха да намерят пътя обратно....

Отговори