Торба с кости

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Торба с кости

Мнение от deadface » пон юли 28, 2008 7:29 am

Изображение
www.amazon.com

На 21 октомври в САЩ ще излезе специално издание на "Торба с кости" - най-продаваното заглавие от последните романи на Кинг. За разлика от предишните издания, в това ще има кратко интервю с Краля на тема духове.

Използвам събитието, за да отворя дискусионна тема за книгата. Какви са впечатленията ви от нея?
Независимо от пазарния успех на "Торба с кости" за мен това е един от по-слабите му романи - идеята (отмъстителен дух) е прекалено тривиална и се среща в цял куп по-стари негови произведения, реализацията й не е достатъчно оригинална (можеше да измисли далеч по-интригуващ сюжет, все пак това е Кинг), има твърде малко действие за този обем на текста (над 500 стр.).

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Re: Торба с кости

Мнение от FLAME » ср сеп 03, 2008 7:36 pm

Не е лоша книгата. Вярно,че не е нещо фундаментално, но все пак да не пропускаме,че има някои типично Кинг моменти - уж всичко се нарежда добре, харесаш си някой герой и хоп изненада. Пък и историите с духове не са лоши.

Потребителски аватар
Pir
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 08, 2009 10:53 pm

Мнение от Pir » вт мар 31, 2009 11:29 pm

Намерих я на Славейков обаче е 70 лв. като видях направо паднах ,вярно че е много редка обаче... :huh:

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » ср апр 01, 2009 8:36 am

Кви 70 лева :a010: - това е откачено. Ами че тя се намира нова по книжарниците по дяволите :devil:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » ср май 20, 2009 9:57 am

shewolf написа:Кви 70 лева :a010: - това е откачено. Ами че тя се намира нова по книжарниците по дяволите :devil:
Тва сериозно ли го казваш??? Не съм я виждала, а редовно преглеждам книжарниците (особено в интернет)

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » нед сеп 05, 2010 1:04 pm

Искрено моля този, който не е чел книгата да не чете спойлерите, защото ще развали изцяло удоволствието си.

Снощи я завърших.
Spoiler
Show
До смъртта на Макс Девор нещата вървяха много интересно и интригуващо.
След това Кинг изведнъж рязко смени посоката на действието и фантастичното надделя над житейското.Образът на злодея вече ми изглеждаше по-карикатурно, отколкото застрашително.Книгата ми вдъхна някаква свежест, въпреки това обаче не харесах начина,
Spoiler
Show
по който си отиде Мати
,
Spoiler
Show
нито обърканите сънища на Нунан.
Имаше неща, които не си вървяха заедно и смесицата от любовна история, история за духове, расизъм, видения някакси си завървя хаотично към края.Наистина в финала се изяснява всичко, но лично аз бих предпочел книгата да тръгне в съвсем различна посока,
Spoiler
Show
още докато стария Девор е жив
.Героите са много добре изградени, именно затова се ядосах,
Spoiler
Show
когато просто ей така премахна Мати
.
Spoiler
Show
Дори нямаше нещо специално в смъртта й, постно ми се видя.
Иначе се чете много бързо, напомняше ми на "Историята на Лизи" и малко на "Дума ки".Доволен съм много от книгата.Нетипична е, дори и да има неща, които лично на мен не ми харесаха - много е завладяваща и със сигурност една от любимите ми на Стивън.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » нед сеп 05, 2010 9:13 pm

Използвам събитието, за да отворя дискусионна тема за книгата. Какви са впечатленията ви от нея?
Независимо от пазарния успех на "Торба с кости" за мен това е един от по-слабите му романи - идеята (отмъстителен дух) е прекалено тривиална и се среща в цял куп по-стари негови произведения, реализацията й не е достатъчно оригинална (можеше да измисли далеч по-интригуващ сюжет, все пак това е Кинг), има твърде малко действие за този обем на текста (над 500 стр.).
+1

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » ср сеп 08, 2010 9:16 pm

Ами откъм интересност на историята е доста смачкана. Сюжетът наистина е банален, с нищо неотличаващ се. Обаче въпреки това ми хареса - главно защото е написана в типичния за Кинг стил. Дори скучните истории могат да бъдат разказани по интересен начин :tooth: .
Изображение

Radical axis
Childe
Childe
Регистриран: съб сеп 12, 2009 6:30 pm

Мнение от Radical axis » ср юли 20, 2011 8:04 pm

Бих си рекорда за прочетени страници в един ден с тази книга. Изядох я за едно денонощие. Нормално де, със скучното лято и още по-скучното море... Сто пъти предпочитам да си чета Кинг, отколкото да ходя на плаж. :)

jlebina
Commoner
Commoner
Регистриран: вт авг 02, 2011 5:55 pm

Мнение от jlebina » ср ное 16, 2011 4:48 pm

Хора, току що отворих сайта на Бард и новината е повече от добра.
Изображение

излиза на 05.12.2011 г.
592 страници
мека корица, цена 16.99 лв.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » ср ное 16, 2011 5:02 pm

Малко соленичка цена като за преиздавана книга!Доколкото си спомням тухлата "Талисманът" е над 800 стр. на цена:14,99лв. :devil:

jlebina
Commoner
Commoner
Регистриран: вт авг 02, 2011 5:55 pm

Мнение от jlebina » ср ное 16, 2011 5:06 pm

Да, мисля да я комбинирам с две томчета на Бредбъри, които са в промоция. Та да може и доставката да е безплатна. :)
А и горе някой спомена, че и искат 70 кинта на Славейков.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 17, 2011 1:54 am

Изображение

"То иска това, което е в торбата" :devil:

Потребителски аватар
whisper
Breaker
Breaker
Регистриран: ср окт 15, 2008 5:43 pm

Мнение от whisper » чет ное 17, 2011 10:37 am

Май ще се започва отрано с коледните подаръци :) Страхотна новина, напълно ми оправи настроението!

aaliyahbo
Commoner
Commoner
Регистриран: чет сеп 22, 2011 9:58 am

Мнение от aaliyahbo » чет ное 17, 2011 3:13 pm

Новината ме разбуди на бързо тази сутрин, докато си пиех кафето пред компютъра :) ! Аз лично съм много доволна, пък и в сравнение с цените на Плеяда, книгите на Бард са по-изгодни,макар че са по-некачествена хартия.
Абе, живота в Булгаристан стана такъв, че вече и книги не може човек да си позволи. Изправяш се пред въпроса:"Този месец какво: книги или дрехи?".
Но за Стивън Кинг и без дрехи тръгвам хихихихи :)!

iva_bo
Commoner
Commoner
Регистриран: чет дек 01, 2011 1:22 pm

Мнение от iva_bo » вт дек 06, 2011 1:37 pm

Вече си я купих! Много се кефя!

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » вт дек 06, 2011 6:24 pm

Аз още чакам да ми я пратят

1nt3grat0r
Childe
Childe
Регистриран: нед яну 10, 2010 11:20 am

Мнение от 1nt3grat0r » чет яну 05, 2012 6:22 pm

Преди малко си я взех, като свърша с Черният Дом я подхващам ; д

Потребителски аватар
BaDBluEeYeS
Commoner
Commoner
Регистриран: пон дек 27, 2010 3:57 pm

Мнение от BaDBluEeYeS » чет яну 05, 2012 9:28 pm

По книгата зарибих се по мини сериала, който пуснаха в Замунда. Изгледах го на един дъх и си, казах, че щом филмът ме впечатли до такава степен, какво остава за книгата. Беше към 5 следобед, когато твърдо реших, че ще се сдобия с книгата. Напъхах се в старите си дънки, обух кецовете и право към колата. За не повече от 10 мин. бях на центъра в една от най-големите книжарници. Когато обясних на книжарката какво търся , тя ми я показа. Почувствах се като наркоман, който трепери за поредната си доза.
Прочетох я на един дъх, както всичко писано от Кинг, до което съм се докосвала.Снощи я приключих. Хареса ми!
P.S. Ако някой се интересува от минисериала, пращам линк :)
http://www.zamunda.net/details.php?id=290623&hit=1 - I-та част
http://www.zamunda.net/details.php?id=290750&hit=1 - II-та част
"Всяка тайна остава заключена в теб,не поради липсата на разказвач,а пореди липсата на добър слушател,който да я разбере" -С.Кинг ( "Особени сезони - Тялото" )

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет яну 05, 2012 10:24 pm

Има тема за сериала в раздел "Стивън Кинг - филми" ;)

Отговори