Коя книга на Кинг четете в момента?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед ное 11, 2007 12:46 pm

Този разказ "Сестричките от Елурия" само ме радразни и ме подсети, че "Тъмната кула" свърши и няма да има повече части..
Дали да не пратя заплашително писмо на Кинг, че ако не напише още някоя и друга хилядарка страници по проблема на Роланд и неговата кула, ще му се случат лоши неща :D Кой е за?
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » вт ное 13, 2007 12:49 pm

Най-накрач То. Намерих си двете части за 18лв. :D
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » вт ное 13, 2007 9:08 pm

Ха,вече съм на "Особени Сезони" - "Есен над детството" - "Тялото"... Хубава е и то много!
За съжаление напоследък не ми остава много време и не мога да чета много,а съм захапал 3-4 книжки,заради това доста бавно напредвам...

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пет ное 16, 2007 1:19 pm

и аз се захващам със Сезоните =)
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » съб ное 17, 2007 12:33 pm

WhiteNoise написа:и аз се захващам със Сезоните =)
Аз ги свърших вчера...Та ето ми мнението:
"Рита Хейуърт и Изкуплението Шоушенк" - Беше интересна и увлекателна.Допадна ми,но това е единственото произведение на Кинг,което екранизацията ми хареса повече.Филма е магически,разбира се това не прави новелата слаба.Даже според мен беше много добра,но филма ми допадна повече. ЛИЧНО МНЕНИЕ! :)

"Способен Ученик" - Беше страхотна.Изкефи ме на максимум,особено последните 30-40 страници направо ме забиха в земята.Беше много яка.Тя вече намина филма сто пъти,но и филма не е за изхвъляне :D:D:D Новелата беше манияшка.

"Тялото" - Най-добрата работа на Кинг,от тези които съм чел. (а те не са много) Ако тръгна да я описвам думите няма да ми стигнат,беше НЕВЕРОЯТНА,СТРАХОТНА,ВЕЛИКОЛЕПНА и т.н.!

"Начин на Дишане" - Хареса ми идеята за тайният клуб,с неиздаваните произведения и несъществуващите автори,издателства и т.н. Но самата приказка за начина на дишане някак си не ми допадна.Накрая обаче беше доста психо и там ме грабна на MAX.

Равносметка: "Тялото" беше най-добра от всичките новели в "Особени Сезони".А най-слабата,но това разбира се не я прави слаба,напротив даже беше много добра - "Начин на Дишане".

P.S. Това си е мое лично мнение.Тъй,че не желая да изпадам в излишни спорове,ако на някой мниението му е различно от моето.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед ное 18, 2007 6:55 pm

"Романът на Лизи"
"Stay scared!"

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » пон ное 19, 2007 12:18 pm

Днес започнах "Куджо",около 60-та страница съм.За сега е горе-долу добра.Някъде бях чел,че Стивън Кинг казал,че когато е писал "Куджо" почти през цялото време е бил пян и не помнел как и кога я е писал,това дали е вярно? :roll: :lol:
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон ное 19, 2007 12:41 pm

Вярно е.Но е бил и друсан освен това.И казва,че я е прочел с интерес - не си е спомнял нищо от нея.
Май най-успешния му период е алкохолно/наркоманския - до към края на 80-те.

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » съб дек 22, 2007 2:56 pm

В момента сън към края на втората част на ТО. Много, ненормално добра книга. Които не я е чел да се захваща. Та за друго ми беше мисълта. Понеже работя в Люлин и всеки ден минавам по Лъвов Мост, и от както я чета тази книга постоянно се оглеждам из канала за “реещи се срещу вятъра балони” и “клоун с оранжеви помпони вместо копчета ”. Направо съм луднал. Много добра книга.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет дек 27, 2007 2:12 pm

В момента чета "Роуз Мадър" в началото я започнах с малко резерви понеже деля творчеството на Кинг на три части до 90-та, когато друсаше и пиеше и 99% от книгите му бяха нечовешки 90-98, когато пак по-голямата част от книгите му бяха адски зли и от 98-ма до сега, когато пише откровенни бози /от всичко най-мразя фантастиката/. Радвам се, че единствено "Тъмната кула" от начало до край не я промени понеже я четох наведнъж не открих никакви разлики и въпреки, че я е писал в различни периоди от творчеството си първоначалния замисъл си остана до края. Та за "Роуз Мадър" да си кажа, че леко се отплеснах :) след като прочетох 1-вата страница щях да се разплача от умиление толкова много насилие, кръв и ужас от онзи натуралния, заради който толкова много го обичам. Сега съм на половината и ми допада "ех чичко Стиви липсваше ми твоето болно съзнание в последните 2-3 години" .
Искам като стане на 80 да се върне към дрогата и да ме залее с оня натурален ужас, от който имаш чувството, че ще получиш оргазъм от кеф цялата болка, кръв и насилие такава каквато само той може да ми даде. Нещо като завръщане към олд скуула, с което да ни каже "ей копелета татко се върна в къщи и сега ще ви разкаже такава приказка, че ще ви потече кръв от нослетата".

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Re: Коя книга на Кинг четете в момента?

Мнение от Shiva » пет яну 04, 2008 4:12 pm

Прочетох Rose Madder и аз, и бях шокирана от феминизма и въобще не очаквах толкова слаба книга. Започнах Историята на Лизи и ако и тя е толкова феминистична и мудна, няма да чета нищо от новите книги. Не вярвах, но наистина ще се окаже, че идеите на Краля умряха преди няколко години.

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср сеп 06, 2006 10:40 am
Контакти:

Мнение от Eneq » пет яну 04, 2008 4:27 pm

Я ми дай една бърза дефиниция за феминизъм щото мен ми се струва, че бъркаш понятията...

Иначе и аз чета Лизи и до момента съм на средата и съм тотално впечатлена как тази книга е писана за мен!

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » пет яну 04, 2008 7:09 pm

Незнам за Лизи, но в Роуз Мадър нямаше нищо освен размътващата мозъка идея за това как жените трябва да се справят сами, да се реализират и да се опълчат на всичко, което ги е спирало. В това няма нищо лошо като цяло, но някак си само и единствено на това се набляга, а аз не харесвам идеята. Жалко, защото първите няколко страници наистина са добри - нататък има фантастична история, в която уважавам само психологията и нищо повече.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » пет яну 04, 2008 8:22 pm

Shiva написа:Прочетох Rose Madder и аз, и бях шокирана от феминизма и въобще не очаквах толкова слаба книга. Започнах Историята на Лизи и ако и тя е толкова феминистична и мудна, няма да чета нищо от новите книги.
Само да вметна, че Rose Madder не е нова книга.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » съб яну 05, 2008 12:15 pm

Не МНОГО. Зарязах Лизи и се върнах на Живата факла 8)

Потребителски аватар
charlie
Childe
Childe
Регистриран: съб юни 02, 2007 4:01 pm

Мнение от charlie » вт яну 08, 2008 6:23 pm

Вмомента довършвам "Маймуната".Харесва ми...определено ми харесва.
"Всеки глупак знае как да умре.Трудното е да се научиш как да оцелееш."

mo.rka
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 02, 2007 2:17 pm

Мнение от mo.rka » ср мар 05, 2008 4:45 pm

"Тъмната половина" :)

• I am Jack's cold sweat.
    I am Jack's inflamed sense of rejection.
    I am Jack's complete lack of surprise.
    I am Jack's wasted life.
    I am Jack's broken heart.
    I am Jack's smirking revenge.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » ср мар 05, 2008 9:15 pm

mo.rka написа:"Тъмната половина" :)
Същата. Стигнал съм до втората част. Много е хубава, сега за първи път се усетих колко еднакви са повечето главни герои на Кинг. Обикновенно са писател, който преподава в някое училище, или университет, и най-важното е бивш алкохолик...Историята се върти около лудостта му най-често. Не че има лошо, може би просто така случайно са се подредили книгите на Кинг, които съм чел, че последните две са все за това - "Сиянието" и "Тъмната Половина". Някак си не ми е много интересен този главен герои (предпочитам Алекс Машин :badgrin: ), но ще я дочета, никога не оставям книга, която вече съм започнал... :)

Вие не сте ли забелязали по някои път, в определени периоди, колко еднотипен е Кинг? :| :?
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Дени
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб мар 01, 2008 12:31 am
Контакти:

Мнение от Дени » ср мар 05, 2008 11:01 pm

Еднотипен не е точната дума - той просто е един и същи автор и когато прочетеш повечето му книги, трудно е да те изненада. За да изненада редовните си читатели, той трябва да изненада и себе си.

Затова, съдейки по себе си, аз съм се впечатлявала повече от първите, да кажем, 20 книги, които прочетох, после някои идеи се припокриват, знаеш какво ще стане, защото ти напомня на подобна случка в друга книга или пък ... започваш да мислиш като автора :)

За Роуз Мадър - само добри неща, от мен поне. Допадна ми, искрено. Романът на Лизи - адски разочавана съм. Че и книгата я имам 2 пъти ;)

Впрочем, от мен лоша крайна дума за Кинг няма да чуете - той е НАЙ - ВЕЛИКИЯТ и това е факт, независимо от слабите и силните му постижения. Още с Клетката не можа да ме впечатли както го е правел почти винаги - сякаш беше недовършена, нещо нетипично за Кинг, но Лизи-то съвсем не ми допадна. Ще видим, ако дойдат на бг, Duma Key и Blaze там какво ще е положението и отзивите :roll:

Сега чета The Gunslinger Born, но спрях на 5тото списание, още треперя от кеф като ги докосна тези книжчици - великолепни са :bow:
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Изображение THE BEST LOVE STORY EVER

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » чет мар 06, 2008 12:49 am

Вие не сте ли забелязали по някои път, в определени периоди, колко еднотипен е Кинг? :| :?
Може би е прекалено автобиографичен.Особено що се отнася до писателите-алкохолици...
За Роуз Мадър - само добри неща, от мен поне.
От мене също.Може би и защото я четох половината на английски.
Клетката не можа да ме впечатли както го е правел почти винаги - сякаш беше недовършена
Аз май и по-рано съм го писал,но смятам Клетка за завършена книга.Според мен без много усилия Кинг е можел да измисли десетина правдиви причини за Сигнала,но е искал да наблегне на последиците и затова ни е спестил тези десетина правдиви причини...А пък финала...ами отворения финал не е нещо ново при Стивън Кинг.Повечето му разкази са с отворен финал,пък и някои романи също.
П.П.Абе тия комикси по Тъмната Кула само аз ли не мога да ги набарам в хартиен вариант :evil:
П.П.П.Нищо не чета в момента :(

Отговори