Куджо

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет май 22, 2008 6:09 pm

Куджо

Мнение от borislav4o » вт авг 19, 2008 12:19 pm

Изображение

Не намерих такава тема,възможно е вече да има,ама аз все пак да си попитам:
Интересна ли е "Куджо"?Бях си запланирал тя да ми бъде следващата книга на Кинг,но вече започвам отвсякъде да чувам,че тя е най-слабата,скучна и т.н...книга на Кинг
Може ли някой да ми поясни нещо малко вповече за съдържанието й,защото чета все различни неща за нея... :?
Например(тая версия май е най-достоверната)-някакво си куче,обладано от зли сили,избивало народа на малко американско градче...,друга-не било куче,а някакъв дявол,който се озлобил,приел формата на животно и изял само стопанина си...Всякакви ей такива версии,та незнам вече кое е вярно,кое-не. :|
Пък и все пак да знам струва ли си времето,средствата,отделен е въпросът,че не я виждам абсолютно никъде.
Ще съм благодарен на някой и друг съвет :p
"Как жена,държаща пистолет в дясната си ръка,успява да се простреля в лявото слепоочие?" Агата Кристи

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Re: "Куджо"

Мнение от unheard lullaby » вт авг 19, 2008 12:34 pm

Хаха, какви легенди се носели за тази книга...Не знаех. На мен лично ми хареса.
Spoiler
Show
Съвсем си е куче - санбернар. Болно от бяс. Само това ще кажа. Макар че според мен и това е много, аз лично не чета рецензии и колкото по-млко знам за една книга или филм, толкова по-добре. Е, разбира се, ако съм чула от 100 места, че е отврат, не гледам и не чета
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » вт авг 19, 2008 2:49 pm

На мен книгата също ми хареса. Не е от най-най-добрите му, но определено не е и от най-слабите. Средна стока е. Колкото до сюжета, никакви градчета не избива, мащабите на злодеянията му са доста по-малки и слава богу. Би било абсурдно да става това, което ти си чувал за книгата. Ако си фен на Кинг (тоест не те кефят само 2-3 негови книги) не мисля, че има шанс, да ти е неприятна.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт авг 19, 2008 4:43 pm

Книгата е хубава, прочети я. Дори и да не ти стане любима, не вярвам да съжаляваш. Няма да коментирам сюжета, защото unheard lullaby и EdenBeast бяха достатъчно изчерпателни, но може би ще ти е интересно да знаеш, че Кинг е бил нонстоп пиян и дрогиран, докато е писал романа. До такава степен, че после нямал почти никакви спомени от написването му. :devil:
Изображение

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от borislav4o » вт авг 19, 2008 7:04 pm

Deadface,вярно ли е това,че когато е бил пиян,е писал този роман?Знам,естествено,че се е дрогирал и пил,но това за книгата не го знаех..Тая информация,дето съм чел за биографията му,май че не е много достоверна.
Edenbeast-мисля,че ще е интересна,наистина,а пък и на Кинг имам само 3 книги. "Куджо" смятам да е четвъртата-може да ви се стори откачено,но събирам само най-интересните произведения на даден автор(има изключения,разбира се :p )Има някои творби на Кинг,които ми се виждат много глупави(дано не се обидите,особено феновете на следващите заглавия)-като например "Мъртвата зона","Томичукалата"за "То" не съм сигурен,вижда ми се малко "странно"-е,за всичкото това трябва да се прочете самото произведение,само с догадки не може..
И пак-никъде не я намирам,даже в нета я няма,оттам не искам да чета книги,предпочитам да си я купя,ама ако се наложи..
"Как жена,държаща пистолет в дясната си ръка,успява да се простреля в лявото слепоочие?" Агата Кристи

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » вт авг 19, 2008 7:07 pm

Ако говориш за "ТО", наскоро "БАРД" я преиздадоха и я има по почти всички книжарници.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 19, 2008 8:39 pm

"Куджо" я има само на английски в нета, но "То" я има на български за четене онлайн. Интересува ли те?
Изображение

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от borislav4o » вт авг 19, 2008 9:01 pm

Хах :lol: ,исках да кажа,че незнам дали ще ми се отдаде "желанието" да прочета "То',поне засега.Може да е интересна,да,пък и навсякъде я има.
Deadface,Куджо я има наистина само на английски в нета,ама чак толкоз образован в езиково отношение не съм,пък и пак казвам-от нета не ми се четат книги,адски неудобно и 'вредно" за здравето е,излиза евтино,вярно,ама няма смисъл просто..
Странно ми е как някои книги,които харесвам,или които ще ми харесат определено, никога не ги намирам по лесен и достъпен начин :? В мен ли е причината...незнам :lol: :lol:
За Куджо се надявах да я мерна в старите издания на Кинг на Плеяда-онези с рисуваните картинки,хубавите,ама-уви-нямаше я.Задоволих се само с Гробището,което още не съм прочел :? (това лято ме мързи адски много да чета :cry: ,ама хайде да не се отклонявам от темата).
Благодаря все пак на всички ви за изчерпателната информация относно книгата,че навсякъде чета различно-както описах в първия си пост.. :p

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » вт авг 19, 2008 9:03 pm

Няма да откриеш "Куджо" никъде. Може би само в някой антикварен сайт за 50 - 60 лв. Чакай Бард да я преиздадат.
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » вт авг 19, 2008 9:34 pm

Може и да има оптимисти(верни на принципа "ден година храни"),които да я продават за 50-60лв.,но мисля че може да се намери и за доста по малко.Аз поне съм попадал на нея много пъти докато търся други книги.

Потребителски аватар
ardo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: чет юни 05, 2008 11:37 pm
Контакти:

Мнение от ardo » вт авг 19, 2008 10:04 pm

дълго време я гледах да се продава на солунска в посока славейков от витошка като тръгнеш от дясната страна под колоните преди градинката (не и знам името н а градинката), беше 7 лева.
Since we haven't cracked time travel yet, I have run out of time.Thank you for listening.

Amero=Euro=......

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » ср авг 20, 2008 6:23 pm

Според мен То е пъти - пъти по-добра , интересна и гениална книга отколкото Куджо!Ако правиш колекция на най-добрите автори , прочети и си купи То!Всички знаем защо!

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от borislav4o » ср авг 27, 2008 10:11 pm

Ами,всъщност не е точно колекция на най-добрите автори-би било хубаво,да,гледам да чета повече известни творци(особено на някои от тях със сигурност бих събрал всичките им книги),даже сега си правя колекция,но имам много малко книги на въпросния автор,а не съм купувал нищо негово(нейно,де)от повече от година...
Но за "Куджо" и "То" реших-ще си ги взема,убедихте ме :))

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » ср дек 24, 2008 9:22 am

Книгата е много хубава, хареса ми.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
Pir
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 08, 2009 10:53 pm

Re: Куджо

Мнение от Pir » пон мар 09, 2009 11:15 am

Незнам за книгата не съм я чел гледал съм само филма и ми хареса може и книгата да прочета! :)

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пон авг 27, 2012 12:55 pm

След половин месечно забвение, най-накрая довърших Куджо. Между другото книгата ми се разпадна в ръцете към края. Тези стари издания на Плеяда са супер зле.

Малко съм разочарован, очаквах по голяма част от книгата да е съсредоточена върху случващото се в колата, намираща се под обсада на Куджо, но книгата е доста разпиляна по второстепенни герои, повечето от който остават недоизградени до финала. Само последните 100-тина страници разказват за случващото се майката и детето.

Друго което ми направи впечатление беше, фактът че самите персонажи не ми бяха симпатични и интересни, особено малкия в колата с майка си, беше доста дразнещ. Обикновено има един или няколко от персонажите, които ми стават любимци мигновено. Като старите вестникари от „Колорадеца „ например.

Въпреки това книгата е хубава. Има доста подробно описани сцени в който 100кг самбернар разкъсва на парчета разни хорица, висящи черва отхапани гърла и други подобни. В тази част Кинг се е развихрил :) .
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » пон юни 24, 2013 8:29 pm

На мен ми хареса. Нищо излишно не видях. Беше добре написана, интересна и хорър-сцените си бяха на място:) Изобщо не съжалявам, че я прочетох.
Изображение

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » нед юли 07, 2013 11:21 am

В момента я чета, че досега ми е убягвала. Като цяло я намирам окей. :)
Само имам един въпрос - как намирате превода (изданието на "Плеяда" '93) ? На моменти имам чувството, че издиша... само не знам заради превода ли е, или просто защото Кинг не е бил във форма. Имаше 1-2 изречения, някъде от първата 1/3, които направо ми се видяха безсмислени.
Но пак да кажа, цялостното ми впечатление е добро. :)
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед юли 07, 2013 11:33 am

Дай пример с някое изречение.
Изображение

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » пон юли 08, 2013 1:47 pm

Stargazer написа:В момента я чета, че досега ми е убягвала. Като цяло я намирам окей. :)
Само имам един въпрос - как намирате превода (изданието на "Плеяда" '93) ? На моменти имам чувството, че издиша... само не знам заради превода ли е, или просто защото Кинг не е бил във форма. Имаше 1-2 изречения, някъде от първата 1/3, които направо ми се видяха безсмислени.
Но пак да кажа, цялостното ми впечатление е добро. :)
Трябва да призная, че и аз забелязах подобни работи. Отдадох ги на превода.
Изображение

Отговори