Любими цитати

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Re: Любими цитати от творбите на Кинг

Мнение от Метеорит » съб мар 30, 2013 2:01 am

От "Долорес" :

"... от всичко друго на света страхливецът най-много се бои да не бъде разкрит." :d0jk25:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » ср апр 17, 2013 8:57 pm

"Той е мъртъв, всички сте мъртви, вече сте прекалено стари, не разбираш ли? а сега ме ПУСНИ!
Хей, кучко, за рокендрола няма стари, няма млади"
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон юни 24, 2013 5:08 pm

От 11/22/63, много тежка на места:

"Не знаем на чий живот повлияваме, нито кога или защо. Не и докато бъдещето не погълне настоящето. Разбираме, когато е твърде късно"

"Всъщност сърцата не се разбиваха. Ех, де да можеха..."

"Обаче вярвам в любовта, разбирате ли; за мен любовта е уникална магия. Не мисля, че се определя от звездите, но вярвам, че духът ни, кръвта ни и сърцето ни отправят зов към духа, кръвта и сърцето на другия"

"Тя поема ръката ми бавно, сякъш насън. И тя... и аз... всичко е като сън. Подобно на всички хубави сънища, и този ще е кратък... ала точно мимолетността прави сънищата толкова прелестни, не мислите ли? Според мен е точно така. Защото щом мигът отмине, вече нищо не може да го върне."

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » пет юли 19, 2013 10:05 am

"Хората,които ме познават разбират,че не притежавам блестящ интелект." :))

от послеслова към "Стрелецът"
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон сеп 09, 2013 2:49 am

"Скръбта е като пиян гост, от когото не можете да се отървете, защото все се връща да ви прегърне за сбогом!"

~ "Торба с кости"

* * *

"Нито едно дете не може да победи тези страхове, помисли той. Щом не можеш да разкажеш за страха, не можеш и да го победиш. А страховете, заключени в детското съзнание, са прекалено грамадни, за да излязат през устата. Рано или късно си намираш спътник, за да крачи до теб край всички изоставени църкви, които отминаваш от беззъбото детство до изкуфялата старост. Докато стигнеш до днешната вечер. Днешната вечер, когато откриваш, че старите страхове изобщо не са изчезнали — само са били погребани в мънички детски ковчези с букетче от шипков цвят върху капака."

"Но това бе тъпо, празноглаво зло, за което няма ни отдих, ни прошка. Хрущенето на юмрук върху бебешко лице, срязаната с джобно ножче гума, побоят в бара, слагането на бръснарски ножчета в ябълките за празника на Вси светии, всички гнусотии, които човешкият ум може да избълва от безконечните си лабиринти. Господа, всичко ще се оправи, ако имаме по-добри затвори. По-добри ченгета. По-добра администрация. По-добър контрол над раждаемостта. По-добри методи за стерилизация. По-добри аборти. Господа, ако изтръгнем този зародиш от утробата сред кръв и плетеница от неоформени ръце и крака, той няма да порасне, за да пребие с чук някоя стара дама. Дами, ако вържем този мъж на специален електрифициран стол и го изпечем като пържола в микровълнова фурна, той вече не ще има възможност да измъчва до смърт малки момченца."

~ Сейлъмс Лот

* * *

От време на време някой ме пита:
— Кога ще се откажеш от тези истории на ужасите, Стив, и ще напишеш нещо сериозно?
Преди вярвах, че скритата в този въпрос обида е неволна, но с течение на годините все повече и повече се убеждавах, че не е. Гледах лицата на хората, които могат да изплюят едно такова камъче, разбирате ли, и повечето от тях ми приличаха на пилоти на бомбардировачи, които чакат, за да видят дали последният им заряд от бомби ще се разпръсне, или ще улучи право фабриката за муниции.
В действителност почти всичко, което съм написал — а в това число влизат и доста забавни неща, — е било написано със сериозни мисли в главата. На пръсти се броят случаите, когато съм седял пред пишещата машина и неудържимо съм се смял на някое диво и налудничаво парче от книга, което току-що съм забъркал. Аз никога няма да бъда Рейнолд Прайс или Лари Уойуоуд — нямам такива заложби, — но това не означава, че не съм също толкова привързан към нещата, които правя. Трябва обаче да правя това, което _мога_ да правя — както някога е казал Нилс Лофгрен: „Трябва да бъда своето жалко аз… няма да лъжа никого.“
Ако вашето определение за „сериозно“ е _реално_ — което означава: НЕЩО, КОЕТО НАИСТИНА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ!!, то вие сте сбъркали адреса и, разбира се, трябва да напуснете сградата. Но моля, докато си отивате, запомнете, че аз не съм единственият, който работи точно на това място — тук е имал кантора Франц Кафка, както и Джордж Оруел, Шърли Джаксън, Хорхе Луис Борхес, Джонатан Суифт, Луис Карол.
Един поглед към справочника на стената във входа показва, че между сегашните обитатели са Томас Бъргър, Рей Бредбъри, Джонатан Карол, Томас Пинчън, Томас Диш, Курт Вонегът, Питър Шроб, Джойс Карол Оутс, Айзак Башевис Сингър, Катрин Дън и Марк Халпърн.
Аз правя това, което правя, по най-сериозни причини: любов, пари и призвание. Приказките за ирационалното са най-нормалният начин, който знам, за изразяване на света, в който живея. Тези приказки са ми служили като инструменти и за метафори, и за морал. Те все още ми предлагат най-добрия прозорец, който познавам, по въпроса за това, как възприемаме нещата и по следващия въпрос — как се държим или не се държим въз основа на възприятията си. Аз съм изследвал тези въпроси, доколкото мога, в рамките на таланта и интелигентността си. Не съм носител на Националната награда за роман или наградата „Пулицър“ но съм сериозен, наистина. И ако не вярвате на нищо друго, повярвайте поне на това: когато ви хвана за ръка и започна даприказвам, приятелю, аз вярвам на всяка дума, която казвам.
Изображение

Потребителски аватар
Stardust
Commoner
Commoner
Регистриран: вт юни 14, 2011 10:21 pm

Мнение от Stardust » ср сеп 11, 2013 12:30 pm

"Дето има светлина, няма никаква злина. Дето има светлина, няма никаква злина. Грее мека светлина, също като през деня, край на всяка тъмнина, ех че чудна благина...

"А после видях, че през нощта съм имал гости.
Засъхналите, едва различими кални следи идваха от вратата на библиотеката (която бях заключил; винаги я заключвам) към бюрото, зад което бях спал.
Не се връщаха обратно.
Каквото и да е било, то ме е навестило през нощта, оставило е талисмана си… и просто е изчезнало.
За настолната ми лампа бе вързано детско балонче, пълно с хелий. То се рееше в слънчевия лъч, падащ през един от високите прозорци.
Върху издутата тъничка гума бе изрисувано моето лице — без очи, със струйки кръв под раздраните клепачи. Устата се кривеше в беззвучен вик.
Погледнах го и изкрещях. Крясъкът отекна из библиотеката, върна се, затрептя по желязната винтова стълба пред рафтовете.
Балонът се пръсна с гръм."

То
"I am possessed by this house and can never leave it again."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт дек 17, 2013 6:23 am

Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт дек 31, 2013 7:50 pm

Изображение

*

Изображение

*

Изображение

*

"Alone. Yes, that’s the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn’t hold a candle to it and hell is only a poor synonym."
— Salem's Lot
Изображение

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » пон яну 06, 2014 11:54 am

“Alone. Yes, that’s the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn’t hold a candle to it and hell is only a poor synonym.”

Salem's Lot
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср яну 15, 2014 1:35 am

"Когато си на пет годинки и се удариш, надаваш такъв вой, че да разбере целият свят. На десет само хленчиш. Но станеш ли на петнадесет, вече си се научил да похапваш от отровните ябълки, които растат на дървото на болката. Мъчиш се да задушиш плача като захапваш здраво стиснат юмрук. Кървиш, но отвътре."

Гняв
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Любими цитати

Мнение от deadface » чет яну 16, 2014 12:38 am

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет фев 27, 2014 11:23 am

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » чет фев 27, 2014 12:43 pm

"Просто не можеш да поправиш вече стореното. Такава способност може би имаха само боговете, но не обикновените смъртни, което навярно бе за добро. В противен случай до последния си дъх хората биха се опитвали да поправят грешките от младостта си."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед мар 02, 2014 9:01 am

Изображение
Изображение

panic_queen
Commoner
Commoner
Регистриран: ср мар 05, 2014 7:55 am

Мнение от panic_queen » ср мар 05, 2014 7:57 am

Чета ви отдавна и реших да съживя малко темата. :)
"Кимахме и казвахме здрасти. Само това. Случва се. Приятелите идват и си отиват от твоя живот като момчета от ресторант, забелязал ли си? Ала когато мисля за оня сън, за телата под водата, които ме дърпат неумолимо за краката, станалото ми изглежда нормално. Някои хора потъват, това е. Не е честно, но се случва. Някои хора потъват."
- "Тялото"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон юли 07, 2014 6:29 pm

Изображение

"FEAR stands for Fuck Everything And Run"
- Doctor Sleep
Изображение

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пон юли 28, 2014 11:47 pm

По случай това, че даваха боен клуб по телевизията.

“What I want is to be needed. What I need is to be indispensable to somebody. Who I need is somebody that will eat up all my free time, my ego, my attention. Somebody addicted to me. A mutual addiction.”
― Chuck Palahniuk, Choke

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » вт юли 29, 2014 12:00 am

^
Филмът много ми хареса, надявам се че и книгата ще мине през съзнанието ми някой ден.

А по темата:

Хънтър С. Томпсън

“You won't find reasonable men on the tops of tall mountains.”

“The best fiction is far more true than any kind of journalism.”

“Life’s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting ‘Holy shit…what a ride!”

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юли 29, 2014 2:44 pm

Хей, тук май е само за цитати от творбите на Кинг!

'Ако си дете, се учиш да живееш; Възрастните се учат да умират.' 'Кристин'
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: съб юни 23, 2012 12:19 am

Мнение от savalikima » чет юли 31, 2014 10:43 pm

Хора, моля ви кажете ми този цитат от коя книга е -

“Не! – изкрещя, но беше прекалено късно. За частица от секундата зърна някакъв проблясък, сетне ръката му, която стискаше като кама химикалката, я заби в ококореното му око. Нещо изпука, той заподскача зад волана като марионетка, задвижвана от неопитен кукловод; химикалката се забиваше все по-дълбоко, а спуканата му очна ябълка се стичаше по стената му като абсурдна сълза. Металното връхче докосна някоя тънка преграда – вероятно хрущял – премина през нея и се заби в мозъка му.”
Русский Витязь

Отговори