Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Мнение от deadface » ср окт 15, 2008 12:56 pm

Забелязах, че във форума има теми "Любимата ви книга на Кинг" и "Коя книга на Кинг беше първата, която прочетохте?", но няма тема, в която всеки да посочи коя е книгата, която го е направила фен на автора (за някои това може да не е била първата прочетена, а втората, третата или дори петата).

И така: Коя е книгата, която ви направи истински фен на Кинг?

За мен това беше сборникът "Нощна смяна". Когато го прочетох, бях на 13 и после дълго време не можех да спра да мисля за някои от разказите (Вампирът, Аз съм вратата и Нощна смяна), да не говорим, че години наред гледах с подозрение открехнатата врата на гардероба в спалнята :devil: Около година преди "Нощна смяна" се бях пробвал да прочета "Мъртвата зона" (преди това бях чел 2-3 разказа на Кинг в разни списания като "Космос" и ми бяха харесали малко или повече), но тогава романът ми се стори прекалено тежък, сериозен и пълен с неразбираеми за едно хлапе неща, затова го зарязах и се върнах към него доста по-късно, на 15, когато вече бях прочел "Живата факла" (Подпалвачката), "Сейлъмс лот", "Кери" и прочие.

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Re: Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Мнение от The God of Blood » ср окт 15, 2008 2:32 pm

При мен книгата, която ме запали по Кинг беше "Гробище за домашни любимци". Преди нея бях чел "Сейлъм'с Лот" и ми се стори добра, но "Гробището" направо ме разби.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » ср окт 15, 2008 3:04 pm

Безсъние. Това беше първата книга на Кинг която прочетох. Бях на 16. До тогава бях чел само приказки малко фантастика и фентъзи и няколко приключенски романа. Един приятел я четеше и каза, че е хубава. Поисках му я когато я довърши а той ми каза „Абе не се хващаи, много е тежка за четене“, но аз се захванах и от тогава нямам спирачки. :) Страхотна книга.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср окт 15, 2008 9:43 pm

Първата книга на Кинг, която прочетох - "Мъртвата Зона". Хвърли ме в джаза, дет има един лаф. :tooth:
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » пет окт 17, 2008 11:13 am

Още с първата книга, която прочетох от Кинг,
"Мъртвата зона", страшно много го харесах и
си казах, че задължително трябва да продължа
да чета и други неща от него.
Книгата, с която ме довърши окончателно, обаче,
и ме вкара в гилдията на безвъзвратно заклетите
си фенове, беше "То". Много майсторски роман!
Истински, философски, задълбочен...
Изображение

Потребителски аватар
Pir
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 08, 2009 10:53 pm

Мнение от Pir » пон мар 09, 2009 11:03 am

Първата книга която прочетох беше"Очите на дракона" тогава си нямах и представа кои е тоя Стивън Кинг :rolleyes: .Вярно че точно тази книга не е от наи-вълнуващите му но все пак продължих до сега ве4е 1 година и чета 8-ма негова книга!!! :)

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » ср май 20, 2009 9:54 am

Първата, която прочетох беше "Тъмната половина". Бях на 15 и се влюбих завинаги в него.
Най-големия!!!!! :inlove:

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср май 20, 2009 11:36 am

Мисля, че съм казвал, ама айде пак! "Дългата разходка"!

stef
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 17, 2009 11:22 pm

Мнение от stef » чет юни 18, 2009 3:08 pm

Първата, която прочетох - "То". Хареса ми заради това, че проследяваше едновременно живота на няколко хлапета (и после като възрастни хора). Беше според мен дявоски добре написано. Някак се потапяш в онези години, в атмосферата. Хареса ми ужасно много как с описание на наглед дребни елементи от околния свят те кара да усетиш нещата. Веднага след това прочетох "Гробище за домашни любимци" и "Сейлъм'с Лот". Те затвърдиха това мнение. Значи точно тези две ме направиха фен. Започнах да си вадя и записвам в тефтер откъси от тях (за какво ли са ми, да се чуди човек, но и до ден днешен го правя). Особено бях впечатлена от описанията на природата в Лот (за това как настъпва есента там, за вятърът, който "лази" в стрехите на къщите...). И най-вече хареса ми Кинг заради невероятното познаване и умение да опише реалистично живота на незначителния, малкия човек, който обаче може да притежава изумителни мании.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » чет авг 27, 2009 10:13 pm

Моя случай е сходен с този на deadface. Първата книга, която прочетох като цяло ( на собствена воля ) е "Нощна смяна". Трите споменати от нея разкази, а и всички останали ми направиха голямо впечатление, само че след това се насочих към малко по - стари автори като По. Още не съм чел друга книга на Кинг, като изключим няколко разказа от сборника "Маймуната", които обаче не ми направиха впечатление. Гледал съм доста филми по негови творби, разбира се, знам че книгите са много по - добри в повечето случаи. "Ridding the Bullet" ми направя толкова голямо впечатление, че веднага щом го изгледах за първи си казах, че трябва да прочета романа, затова и ми се ще да попитам дали я има издадена, освен електронен вариант ?
Иначе винаги съм си казвал, че просто още не е дошло времето, в което да чета книга, ала както ми беше казал един антиквар " Кинг е като пиявица, веднъж хване ли те, няма пускане..." :smile:
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет авг 27, 2009 10:28 pm

PostMortem написа:"Ridding the Bullet" ми направя толкова голямо впечатление, че веднага щом го изгледах за първи си казах, че трябва да прочета романа, затова и ми се ще да попитам дали я има издадена, освен електронен вариант ?
Не е роман, а дълъг разказ или кратка новела, издаден е в сборника "Всичко е съдбовно. 14 мистерии" (2002) под името "Да се возиш с вагончето на смъртта".

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » чет авг 27, 2009 11:51 pm

Благодаря, ще го имам предвид :smile:
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Fr3es7yl3r
Commoner
Commoner
Регистриран: нед авг 30, 2009 10:55 pm

Мнение от Fr3es7yl3r » пон авг 31, 2009 5:15 pm

Първата книга на Стивън Кинг ми беше "Мъртвата Зона" /стария вариянт/.Това беше преди месец :) /имайте предвид,че съм на 14/ .От тогава съм прочел "Проклятието" и сега чета "Эеленият път".Още съм малък,но вече се зарибих по неговите книги.

Потребителски аватар
It
Childe
Childe
Регистриран: пет ное 25, 2005 8:46 am
Контакти:

Мнение от It » пон сеп 14, 2009 11:18 pm

Бях на 12 когато си взех от библиотеката "Гробище за домашни любимци" и страшно ми хареса. Много се кефех, че е на писал толкова много книги и вече знаех, че ще ги прочета всичките :) Малко след това си взех от библиотеката и Особени сезони, както и То, която вече тотално ме погълна и досега си остава любимата ми книга (чел съм я три пъти).
Ако още днес не спрете,
скоро всички ще умрете.
Аз съм ви предупредил.
Пениуайз,
Приятел мил

Radical axis
Childe
Childe
Регистриран: съб сеп 12, 2009 6:30 pm

Мнение от Radical axis » ср сеп 16, 2009 2:53 pm

"Гробище за домашни любимци" - бях на 14, когато я прочетох. Оттогава насам съм фен.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » нед окт 04, 2009 1:14 am

Честно казано, не разбирам кога съм станал фен на даден автор. "Нощна смяна" ми е първата, чел съм я в шести клас, ясно е, че тези неща са ми правели страшно впечатлениие, не съм спал и тн

После майка ми купи Сейлъм'с Лот, която и до днес ми е в топ5 на Кинг
"Кери" не ми хареса(а истината е, че е много добра, но по-късно го разбрах)
та значи фен започнах да се наричам след "Тъмната половина", "Таен прозорец, тайна градина" и "То"

Проблемът е, че малко неща вече могат да ми окажат такова въздействие. Завиждам ви на учениците :wink:
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
gecata
Commoner
Commoner
Регистриран: вт ное 17, 2009 5:53 pm

Мнение от gecata » вт ное 17, 2009 6:38 pm

Първата книга която прочетох, и ме направи истински фен на кинг бе "Играта на джералд" В интерес на истината тава е първата и последната книга на Кинг, която ме изплаши напълно.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пет ное 20, 2009 10:52 pm

Беше Февруари'2006г, когато се разхождах на Славейков и търсих нещо хем приказно, хем с чудовища. Тогава ми показаха първата част на Тъмната Кула :devil: .Прочетох я за 3 дена :a010: ,а това е много бързо, като се има предвид, че съм "мързелив" читател! Към Октомври!След като завърших сагата започнах веднага Библиотечната полиция!
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

1nt3grat0r
Childe
Childe
Регистриран: нед яну 10, 2010 11:20 am

Мнение от 1nt3grat0r » нед яну 10, 2010 11:29 am

Мъртвата зона :wink:

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет фев 19, 2010 5:22 pm

"Сефтето" си го направих с "Мъртвата зона", когато бях на 12-13 някъде. Романът ми се видя тегав, но самият стил на писане на Кинг ме омагьоса, а и достатъчно шум се вдигаше вече около него :)) , та да посегна и към "Маймуната" и в последствие - към "Кери".

Бих казала, че дълго време се "запознавахме" с Кинг, но книгата, която ме направи окончателно и безвъзвратно негов предан фен, беше "Талисманът" . Прочетох я на един дъх, препрочитала съм я не помня колко пъти и заедно с "Тъмната кула" си остава моят фаворит.
Изображение

Отговори