Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
BaDBluEeYeS
Commoner
Commoner
Регистриран: пон дек 27, 2010 3:57 pm

Re: Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Мнение от BaDBluEeYeS » вт дек 28, 2010 8:25 pm

Първата книга , която прочетох на Ст.Кинг беше - "Живата факла" , само че не ми направи особено впечатление. В Кинг , обаче се влюбих след като прочетох "Особени сезони" :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
"Всяка тайна остава заключена в теб,не поради липсата на разказвач,а пореди липсата на добър слушател,който да я разбере" -С.Кинг ( "Особени сезони - Тялото" )

Hanlon
Childe
Childe
Регистриран: ср дек 29, 2010 8:12 pm

Мнение от Hanlon » ср дек 29, 2010 8:28 pm

Много хора споменават разказа "Вампирът" като първа среща с Кинг, аз също спадам към тази категория. Просто това беше първият разказ от първото издание на "Нощна смяна", и честно казано доста безсънни нощи съм изкарал заради него ( тогава бях на 12, но и до днес ми е плашещ ). От същия сборник много харесвам и "По едно за из път", но това, което ме накара да чета Кинг и до днес е "То". А на "Мъртвата зона" май за пръв път ми потекоха сълзите над книга ( което си става за нова тема).

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » нед май 01, 2011 4:46 am

Radical axis написа:"Гробище за домашни любимци" - бях на 14, когато я прочетох. Оттогава насам съм фен.
:attantion: и аз така
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Мнение от Dark_half » нед май 08, 2011 7:51 pm

Първо прочетох "Особени сезони" и после "Зеленият път", които много ми харесаха, но книгата, която ме запали по творчеството му, беше "Мизъри".

Потребителски аватар
dannn
Commoner
Commoner
Регистриран: съб дек 24, 2011 5:15 pm

Мнение от dannn » съб дек 24, 2011 5:49 pm

"Сейлъм'с Лот" - бях на 14-15, когато я прочетох. Оттогава съм фен на Стивън Кинг.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » нед дек 25, 2011 10:17 pm

dannn написа:"Сейлъм'с Лот" - бях на 14-15, когато я прочетох. Оттогава съм фен на Стивън Кинг.
бях на 12
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » нед дек 25, 2011 11:18 pm

Първата книга, която прочетох и оттогава насам съм фен на Кинг е "То". Беше преди около 15 години и тогава съвсем случайно по телевизията говореха точно за тази книга. Запомних името на автора и след няколко дни при поредното посещение в библиотеката я намерих на рафта (каква случайност). Беше само първи том, взех я и я пудпуках още същия ден. Досега не бях чел подобна книга, просто бях възхитен. И започна едно яко четене на Кингови книги, което продължава и до момента.

Потребителски аватар
RollanD
Breaker
Breaker
Регистриран: пет май 20, 2011 3:13 pm

Мнение от RollanD » вт дек 27, 2011 10:26 pm

При мен също беше "То" . Стана въпрос, че една приятелка я има и така се почна. :wink:
Shinra Tensei

Потребителски аватар
Ani
Commoner
Commoner
Регистриран: ср апр 18, 2012 9:42 pm

Мнение от Ani » вт апр 24, 2012 12:30 pm

Някъде бях чела из нета, че ако първата книга на Кинг, която прочетеш, е "То", най-вероятно е да си остане и последната.
Твърдението не е вярно за мен, а явно и не само за мен. Не съм "повредена" значи :)
И досега, когато не знам точно какво ми се чете, но искам да е нещо много, много познато и обичано, посягам към "То".

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » вт яну 08, 2013 5:14 pm

"То" - това е първата ми книга на Кинг и първата въобще от хорър жанра. Направо ме разби! Нечовешка книга! Направи ме върл фен на краля!
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет дек 06, 2013 9:57 pm

Първата която ми попадна,преди много години беше "Играта на Джералд", не ми хареса.Исках да продължа в този жанр и си взех "Стингър" на Робърт Маккамън,обичам я тази книга,не се замисляте ако ви попадне.Веднага след нея един приятел ми даде книгата която ме направи огромен фен на Стивън Кинг ,"Особени сезони".

Потребителски аватар
DeadlySlasher
Childe
Childe
Регистриран: чет май 09, 2013 1:45 pm

Мнение от DeadlySlasher » съб дек 07, 2013 8:56 pm

Намерих при баба ми "Мъртвата зона" в ужасно състояние,почти без предна корица.Грабно ме главно самото име,а и отдавна исках да прочета нещо на Кинг.Той направо ме хвана и ме разтърси много здраво-с всяка страница ми ставаше все по и по-интересно,привързах се страшно към Джони и накрая станах негов приятел и съпричастник.И така само след като прочетох една книга от просто любопитко се превърнах във фен на СтивиКинг.Това беше преди година и няколко месеца и от тогава не спирам да си взимам дневната доза от книгите му ...
Watch your thoughts,they become words.
Watch your words,they become actions.
Watch your actions, they become habit.
Watch your habits, they become character.
Watch your character, it becomes your destiny.
LT

Потребителски аватар
killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт юли 16, 2013 5:52 pm

Мнение от killswitch » чет дек 26, 2013 9:21 am

Като малък гледах " Камионите " филма и чух за Кинг , потърсих какво има в домашната библиотека и корицата с вампира на " Нощна смяна " ме грабна веднага без изобщо да подозирам ,че самият разказ по който е правен филма го има там . " Вампирът " и " Нощна смяна " ме разбирах .

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » пет дек 27, 2013 6:11 pm

То и Сейлъм'с Лот

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » съб дек 28, 2013 10:31 pm

Hanlon написа:Много хора споменават разказа "Вампирът" като първа среща с Кинг, аз също спадам към тази категория. Просто това беше първият разказ от първото издание на "Нощна смяна", и честно казано доста безсънни нощи съм изкарал заради него ( тогава бях на 12, но и до днес ми е плашещ ). От същия сборник много харесвам и "По едно за из път", но това, което ме накара да чета Кинг и до днес е "То". А на "Мъртвата зона" май за пръв път ми потекоха сълзите над книга ( което си става за нова тема).
Единствената книга, за която са ми покапвали сълзи е "Зеления път". И то на няколко пъти - особено за смъртта на мишока :cry2: :sad:

kaloqn_0998
Commoner
Commoner
Регистриран: чет май 10, 2018 8:00 pm

Мнение от kaloqn_0998 » пон май 28, 2018 2:21 pm

Може да Ви се стори странно, но първата книга, която прочетох на Кинг беше "Отмъстителите" и от всички негови, които съм прочел досега си ми остава любимата и най- интересната. Дали дето си падам по повече кървища. :ae:

Отговори