Дата и час: Чет Юни 21, 2018 11:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мъртвата зона
МнениеПубликувано на: Чет Яну 08, 2009 11:58 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Изображение

Не видях да има подобна тема, затова направих.
Книгата на мен страшно много ми хареса.
Вашите впечатления какви са?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Мъртвата Зона
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2009 12:01 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Наистина страхотна книга, с великолепен край. Първата ми прочетена на Кинг и всъщност тя ме запали по Стиви. :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Мъртвата Зона
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2009 2:04 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Не ми е от най-любимите му книги, защото сюжетът и темите й не са my cup of tea. Но е хубава. И краят й е много силен. Когато я прочетох за пръв път, щях да се разплача - толкова симпатичен ми беше станал главният герой. Затова се чудя как е възможно някой да не харесва финала (чувал съм доста негативни изказвания). Дали е прибързан, незадоволителен и дори разочароващ? Или неудоволствието от него се крие в прибързаните ни очаквания? Нормално е в първия момент читателят да се почувства предаден/измамен заради случилото се с главния герой, да му стане мъчно/тъжно и дори да се ядоса, но после би трябвало да осъзнае, че това е най-добрият възможен край - и най-истинският, - защото животът, както знаем, е несправедлив :)

С този тумор нямаше как да има хепи енд; поне избра как и кога да умре, при това в името на висша кауза, която така или иначе постигна. А финалната сцена на гробищата е умопомрачително яка; без нея книгата нямаше да е и наполовина толкова силна и въздействаща. Кинг често пъти има проблеми с финала, но специално този на "Мъртвата зона" е съвършен.

Ето какво казва самият Кинг за книгата:
Цитат:
Това е първият истински роман, който написах — твърди Кинг. — Другите преди него бяха само упражнения. Това е истински роман с истински персонажи, много сериозен сюжет и подсюжетни линии.

Впрочем, това е един от най-социалните романи на Кинг, каквито са и всички ранни творби на Бакман (Гняв, Дългата разходка, Пътна мрежа и Бягащият човек).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Мъртва зона
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 9:28 pm 
Childe
Childe

Много добър роман. Сега в момента го чета и почти съм го привършил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 04, 2009 9:56 pm 
Commoner
Commoner

В момента я чета.Невероятна книга.Евала,Кинг :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 12:41 am 
Commoner
Commoner

Хубава книга е :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 12:25 pm 
Childe
Childe

Една от любимите му книги е :smile: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 17, 2010 3:30 am 
Commoner
Commoner

И на мен ми е първата книга на Стивън Кинг,която прочетох.Препоръча ми я приятел,но аз му казах,че нямам настроение за ужаси,дивотии и др такива.Той ми отговори да се взема в ръце и да прочета книгата без да се правя на интересен.Сърдечно съм му благодарен след това.Една от най-любимите ми книги на Кинг и една от най-хубавите,които изобщо съм чел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 10:14 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Не казвам,че му е най-добрата,но със сигурност една от най-добрите.Краят е изключително впечатляващ.Лично аз доста се натъжих. :sad:

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 02, 2011 12:27 am 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Най преиздаваната книга.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 12, 2012 3:21 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Ето как му е хрумнала идеята за "Мъртвата зона":

Цитат:
Take my novel The Dead Zone. If there's a taboo in the States, it's a great sensitivity to the idea of political assassinations. At the same time there's a whole load of people in America who say that everybody should be able to own a gun if they want to, despite the fact that all the major assassinations were carried out with guns. Now, you can't get close enough to a president, or to someone like Martin Luther King, to strangle them or stab them because somebody like Joe over there would step in and stop you. But if a guy's got a rifle he can take me out or take you out if he wants to. So what we've done is to try and create this taboo about using guns, and to present assassination as a cowardly act, something no sane person would do. I started to wonder, 'Would there ever be justification for that sort of assassination, the man in the high place with a gun? Would you kill Hitler if you could go back in a time machine?' That was the starting point for The Dead Zone.

Очевидно е, че в "22 ноември 1963" доразвива идеята от "Мъртвата зона", затова и двата романа толкова си приличат. Дори краят й е в същия дух. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 17, 2012 6:40 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Една от най-любимите ми е, и до голяма степен заради края! Изключително човешка книга, много likeable главен герой, със супер искрени реакции.

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 17, 2012 9:02 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Бих добавил, че от нея лъха страхотна меланхолия, заради която ми стана една от любимите книги на Кинг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 20, 2013 12:15 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Току що я прочетох и мисля, че е невероятна. Наистина е доста меланхолична, много обреченост и тъга има в нея, но е написана великолепно, което при Стив, разбира се, не е изненада и главният герой е изграден страшно добре. Всъщност, трудно ми е да говоря за "Мъртвата зона". Тя е от книгите, които просто трябва да се прочетат и усетят. Е, ако не си на тази вълна, разбира се, може и хич да не ти допадне, но ако си - остава незабравима.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Мъртвата зона
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2014 6:34 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Не знам защо толкова време отлагах прочитането на ''Мъртвата зона'', обаче още с първите страници се върнах в Мейн, върнах се у дома - усещане което Кинг винаги ми е давал с книгите си. Може би защото винаги е описвал обикновени хора, живи, истински, хора от малките градчета в каквото съм роден и израснал и аз... Както самият Кинг е казвал, цитирам по памет, ''някой писатели се интересуват и пишат за необикновени хора попаднали в обикновени ситуации, аз пък пиша за обикновени хора попаднали в необикновени ситуации''.
Както е казал и deadface ''Очевидно е, че в "22 ноември 1963" доразвива идеята от "Мъртвата зона", затова и двата романа толкова си приличат. Дори краят й е в същия дух.'' Определено е така, книгата е в същата тоналност, пропита е с меланхолия и една тиха, сдържана обреченост... Много силна, много в а ж н а книга на Кинг...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]