Дата и час: Съб Юни 23, 2018 9:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Апр 24, 2013 10:36 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

И на Сблъсък, Т. 2 на "Бард" липсва една страница някъде след 200, но, айде, там сигурно са печатарите, което не освобождава Бард от отговорност, пада им се глоба и там, а после да си оправят отношенията с печатницата както си намерят за добре.

Дали не може да се направи някакъв общ списък със липси на различните български издания, кое издание и каква е липсата? Аз съм ги виждал по различните теми. Нямаш против нова такава тема, нали? Може по-късно да се опитам да събера направените тук-там проучвания, но ще разчитам да допълнения от всеки, който се сеща и за други непълноти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 25, 2013 11:03 am 
Breaker
Breaker
Аватар

А да знаете само какъв подарък си направих за бала! :tooth: Бях се отчаял напълно, защото никъде не намирам сборника. (Поне до днес!) И в книжарницата, в която най-малко очаквах да го има ...беше там. Имам да свърша някои други произведения преди това и го почвам. Дано ми допадне да чета разкази (досега не съм чел разкази на Кинг).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 03, 2013 8:58 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Бих искал да ви уведомя, че тук се продава старото издание на минималната цена от 1 лв. Аз не повярвах, но преди време я поръчат и явно си е вярно. Ако имате или можете да намерите изданието на Бард няма смисъл да поръчвате тази. Аз обаче имах само "Понякога те се завръщат" и заедно с тази правя пълния сборник. Това е и единственият начин да прочетете всички разкази, след като сборникът на Бард не е пълен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 17, 2013 10:37 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Ето, че най-накрая прочетох всички разкази и сега ще направя един мой ТОП 5 :)) :
1 - Децата на царевицата
2 - По едно за из път
3 - Нощна смяна
4 - Дружество "Отказване с гаранция"
5 - Ти си следващият
Имаше и други добри, като "Пресата", "Последното стъпало" и "Камионите", но горните 5 ми направиха най-голямо впечатление.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 17, 2013 10:28 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

"По едно за из път" сам по себе си не е нищо особено. Обаче ако си чел "Сейлъм'с Лот" и после четеш въпросния разказ... подмокряш се от щастие! :)
"Нощна смяна" е доста зловещ разказ, страх ме е (или по-скоро гнус) от плъхове!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 17, 2013 10:59 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Ох, и мене много ме беше гнус от "Нощна смяна" То, вярно, че Стиви по принцип си пише доста гнусотии, но Смяната ми дойде малко свръх... За "По едно за из път " съм на същото мнение - някак не си го представям сам по себе си. Примерно "Джирусълъмс Лот" и без "Сейлъм'с Лот" си е достатъчно як и самодостатъчен, обаче "По едно за из път" просто не мога да си представя как би ми звучал без "Сейлъм'с Лот". Сигурно и така щеше да ми хареса, но... друго си е да видиш идея от яка книга, която вече си изчел...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 12:27 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Да ви кажа, в интерес на истината, мислих дори на първо място да го бях сложил "По едно за из път". Знам, че е свързан със "Сейлъмс Лот", но просто не знам как да ви го кажа... самото разказче е страховито. Дори и без да съм чел романа, самата историйка в разказа е плашеща. Само си го представете (дори като самостоятелен разказ нямащ нищо общо с романът):
Вечер. Снежна буря. Град без население. Изоставени съпруга и дъщеря насред пътя в колата. Очи, светещи в червено. Издължени зъби... А като се сетя за момиченцето накрая, тръпки ме побиват.

Искам да кажа, че дори като самостоятелен разказ наистина успя да ме уплаши. Представям си какво ще е в романът "Сейлъмс Лот". Ако атмосферата е същата, като в "По едно за из път", определено би ми се наредил в личния ми топ 5 на романите на Кинг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 9:29 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

И аз не съм чел "Сейлъмс Лот" , а го сложих сред 3те ми любими разказа от сборника с оценка 10/10 :shades: . Май наистина трябва да прочета и Романа, ако е написан по същия зъл начин :devil:

Please tell me she won’t change…

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 9:59 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

НЕ СТЕ ЧЕЛИ СЕЙЛЪМС ЛОТ????????????????? Да не сте посмели да се върнете в този форум преди да поравите това недоразумение!

Ок, сериозно. Това е един от най-яките романи на Кинг. На мен ми е на първо място с още някои от любимите ми негови книги. Мисля, че самият Кинг като го питали, кой му е най-любимият собствен роман е казал Сейлъмс Лот. Така че го намерете.

"По едно за изпът" и на мен ми хараса много, но и аз го прочетох, след Сейлъмс. Друг обаче е проблемът в тази класацийка - как е възможно да отсъства "Вампирът"? Най-добрият разказ писан от Кинг изобщо! Когато го четох беше около 12 през нощта. Навън имаше буря. Аз си лежа на нощна лампа и чета. И, абсолютно не си измислям, в мига в който го прочетох, точно на последната дума, врата на гардероба зад мен се отвори сама! Хаха! Ако знаете как ме стресна! Изобщо не знам как се беше случило това. :tooth:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 11:29 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Да се спрем, защото излизаме от темата малко... ама Сейлъм'с Лот е най-бързо прочетената книга от мен. Тоест една от най-добрите. Отначало само трябва да изтраеш "запознаването" с жителите на града... ама после става мазало! :)

Иначе всеки може да извади по някой много добър разказ. Аз примерно ще кажа за "Полесражение" или "По перваза". Много оригинална идея в полесражението, много ми харесва разказа. Като цяло този сборник е май най-могъщия. Поне аз така мисля. Поне няколко пъти по-добър е от "Малко след залеза" примерно... Много често взех да употребявам "поне"... спирам! :)

И сега като се замисля, в този сборник май за първи път Кинг пуска връзките с предишните си творби, които в последствие стават запазена марка. Само трябва да четеш внимателно и да помниш от предните книги имена и събития. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 12:04 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Vokial, ами не, не сме го чели още. :D Ще поправя грешката при първа възможност, просто не обичам книги втора ръка (казвал съм го и в други теми), а в момента е изчерпана в книжарниците. Само това ме спира да я прочета. А "Вампирът" ...какво да кажа? Ще ме линчуваш ли ако ти кажа, че за мен това беше едно от най-слабите му произведения, които съм чел :tooth: ? Просто никак не ми допадна, в нито едно отношение. Сподели какво ти е харесало в разказа, интересно ми е да чуя гледната точка на човек, който твърди, че е един от най-добрите му разкази. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 12:23 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

И аз го твърдя. Оригинална идея, реализирана по брилянтен начин, а резултатът - изключително въздействащ разказ, заради който още гледам с подозрение открехнатите гардероби ;)

На някой хрумвало ли му е, че вампирът може да съществува само в главата на Лестър; че главният герой може да е луд и да е убил собственоръчно децата си? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 3:17 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

deadface написа:
И аз го твърдя. Оригинална идея, реализирана по брилянтен начин, а резултатът - изключително въздействащ разказ, заради който още гледам с подозрение открехнатите гардероби ;)

На някой хрумвало ли му е, че вампирът може да съществува само в главата на Лестър; че главният герой може да е луд и да е убил собственоръчно децата си? :)

+ 1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 7:39 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

deadface написа:

Не ми беше хрумвало, но сега ми се струва страшно логично. Малко като в "Ягодова пролет".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 11:02 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

dancho_stavrev написа:
Сподели какво ти е харесало в разказа, интересно ми е да чуя гледната точка на човек, който твърди, че е един от най-добрите му разкази. :)

Страхотна идея. Напълно неочакван финал. Много добре изградена психика и реалистина реч и поведение на героите. Мистерия от началото до края. Няма нищо излищно или претрупано, всичко си е точно на мястото. По развитие прилича на нещо, което би написал По, ако живееше в днешни времена (не ви ли прилича лекичко на "Черният котарак"? По "механика" и "техника" говоря, не по сюжет.).

Това, което казва Дедфейс в спойлера също е доста възможно.

Само не разбирам как е ги докара до това странно състояние. Ако изобщо разказаното е истина и децата са умрели така.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]