Четири след полунощ

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Re: Четири след полунощ

Мнение от alamo » вт дек 11, 2018 4:21 pm

Нямам възможност да ходя до София сега за панаира на книгата, затова реших да го направя от Озон. Избирам си аз новите книги и издания на Кинг и ми направи впечатление, че втората новела от втория том на "Четири след полунощ" не е 'Слънчевото куче", ами "Роден от мрака'!!! Мисля че, оригиналното заглавие e "The sun dog", и не разбирам тази смяна на името. Пише, че ще има нов превод, но чак заглавието... Хм... Иначе корицата радва :)

Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт дек 11, 2018 8:38 pm

"Слънчевото куче" си е във моето старо издание(от 90-те).Ами тъпотия,ей така да са по интересни.И между другото,първата новела е в пъти по добра!

За корицата,все същите са си!За мен това е корица като за някоя детска книжчица,ей така по страшничка да е(детската книжка)!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср дек 12, 2018 3:52 am

Сменили са заглавието, защото е неправилно. SUN е марката/моделът на фотоапарата, а не Слънцето:
15 септември беше рожденият ден на Кевин и той получи точно това, което искаше: „Слънце“.
Въпросният Кевин беше Кевин Деливън, това беше петнадесетият му рожден ден, а „Слънцето“ беше „Слънце 660“, фотоапарат полароид, който прави всичко вместо начинаещия фотограф освен сандвичи с наденичка.
Ами ако апаратът беше "Куче", а не "Слънце", заглавието "Кучешкото куче" ли следваше да бъде според вас? :)

Друг е въпросът, че заглавието, което са избрали, няма нищо общо с оригиналното.
Аз бих го направил "Полароидното куче", защото "Кучето от "Слънце" звучи тъпо, а "Слънчевото куче" променя смисъла (все пак кучето не е слънчево), ама не работя в Плеяда, така че нямам думата :)
Изображение

Отговори