Клетка

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend

Post by unheard lullaby » Sun Sep 03, 2006 9:37 pm

Не, преди това е The Colorado Kid.
Image

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Mon Sep 04, 2006 3:10 pm

Днес ходих до Плеяда и си купих книгата за 11 лв не, че съм за 4 лева ама имах бачкане по Младост и на връщане минах от там.
Казаха, че нямало да издават нови книги до зимата, защото не били излезли още в Европа ?! Няма и да преиздава нищо само всичките части на ТК ще пуснат пак.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Mon Sep 04, 2006 3:51 pm

А зимата какво ще издават?Новата неизлязла още ли?И пускат Тъмната Кула за трети път ?!Ами колорадо кид?

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Mon Sep 04, 2006 3:59 pm

Питах ги за "Колорадо Кид" казаха, че не била излязла в Европа ?! трябвало да излезе и тогава щели да я получат, а леля ми си я купи вече /тя живее в Белгия/. Сега нямали да издават нищо до зимата тогава незнам какво ще издадът. ТК пак я пускат бяха се заринали със всичките й части явно чакаха да дойдат да ги натоварят. Пред мен един взе към 50 бройки от "Клетка" и каза, че имало страшно търсене ама чак днес се бил усетил.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Mon Sep 04, 2006 4:17 pm

Да,сигурно ще свърши за отрицателно време.Добре че си я поръчах и утре трябв да я взема(Клетка де).

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Wed Sep 06, 2006 1:36 am

Извинявай Bad_Dog, ще ми напомниш ли къде точно бяха Плеяда, че не помня в коя тема беше писал? Точно сега аз СЪМ за 4 лева и предпочитам по-евтина да я забърша, пък и съм с колелото, 'начи тия 4 лева са реални! хъхъ
Image

Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Eneq » Wed Sep 06, 2006 11:06 am

Тъкмо я дочетох. Не е от най-добрите му книги. Майсторът, обаче си личи и историята не ме остави на мира, докато не я прочетох.
Краят обаче е най-доброто в тази книга.

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Wed Sep 06, 2006 3:12 pm

Нямаш грижи NoLabel. Значи на полиграфическият комбинат нали го знаеш по Цариградско посока хотел Плиска по левия тротоар завиваш точно в първата пряка до комбината и караш до бариерата точно отсреща има къща на, която има жълта табела книжна борса Скорпио завиваш покрай нея в уличката и точно отзад има къща и пише книжна борса Плеяда влизаш в двора и по едни стълби си в нея.

Малко е на майната си ама се надявам да съм ти обяснил точно ако имаш някакъв проблем питай пак.

По темата книгата е добра кървища, насилие, хаос, черен хумор в духа на доброто старо време /това със самоубийците в началото се попилях да се хиля/. Както се казва "татко се завърна в къщи ........ липсваше ми"

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Wed Sep 06, 2006 5:52 pm

И аз си я купих :D Можете ли да повярвате, че на едната книжарница беше свършила( :shock: ). Обаче нещо не може да ме грабне тая книга, изобщо не ми върви...сигурно е щото съм в кофти настроение, затова като ми помине малко пак ще пробвам и дано парите си заслужаваха :)

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Thu Sep 07, 2006 8:39 pm

Bad_Dog, днес ходих и намерих "Плеяда" ама беше затворено! Към 19:00 беше, мамка му... Дано Събота работят, че през делничните дни май нямам шанс! Много ти благодаря за напътствията, доста добре си обяснил!
Image

R.F.
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by R.F. » Fri Sep 08, 2006 3:10 am

Позабавих се ама я дочетох. Току що я затворих.
Доста прилича на "Сблъсък", но разбира се не е толкова добра. Онази книга е направо велика.
От геройте май най-много ми хареса директорът. И Алис.
А някъде в предишните страници някой се пошегува че Флаг може да се появи като хакер който използва вирус за да превръща хората в зомбита. Всъщност не отпада като вариянт имено Флаг да е виновникът...
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновено е достатъчна.
С.К.

unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend

Post by unheard lullaby » Fri Sep 15, 2006 7:25 pm

Ех, ех...този Стивън, бре... Току-що я приключих. наистина идеята е доста подобна на Сблъсък, но по-модернистична (в крак с времето все пак) Ами кво да кажа - баси книгата! Ужасно странна, бруталничка също така. Поплаках си, посмях се, постреснах се, краят не ме задоволи напълно... и така...
Image

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Sun Sep 17, 2006 4:52 pm

Не можах да се въздържа да не кажа, че в момента "Клетка" е на 1-во място в класацията на Труд за най-продавана книга през седмицата /рейтинга се прави от няколко книжарници/. Миналата седмица дебютира на 2-ро място. Както се казва честито 8)

Guest

Post by Guest » Thu Oct 05, 2006 10:01 pm

В интерес на истината си личи,че я е написал набързо - за по-малко от година...Претупан сюжет,незавладяващи герои, прекалено песимистично действие...Е,Стиви си е Стиви, чете се книгата, но е много далеч от най-добрите му произведения...А Сблъсък е 100 пъти по-велика книга от тази!

Guest

Post by Guest » Fri Oct 06, 2006 3:16 am

Брато, за твое сведение Стивън Кинг повечето си книги ги е написал за по-малко от година, а понякога е писал и по 3 книги на година ;)
И ще ме прощаваш, ама сюжетът на "Сблъсък" в никакъв случай не е по-оригинален

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Fri Oct 06, 2006 2:46 pm

Аз си спомням, че едно време още четох едно негово интервю. Там той казва, когато тръгне да пише дадена книга преди това много, много обмисля историята докато тя се подреди в съзнанието му. Тогава просто я написва. В смисъл, че не е толкова важно за колко време я е написал, а по – скоро колко добре е изпипал идеята преди да я напише.
На мен лично ми харесва. В момента съм по средата някъде и много ми се чете но трябва да се учи. Няма начин.
И още нещо. По едно време се появява една бензиностанция която се казва “Ситго”. Точно както онази местност със нефтените сонди в четвъртата част на Тъмната кула Магьосникът. Или поне така си мисля. Не съм проверявал дали точно същото име. Понеже някои пита дали има някаква връзка Кулата. Нататък може да има и още. Не съм я дочел.
"Here, sir, there are always more tales."

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Sat Oct 07, 2006 6:15 pm

Един от героите, които Клей е измислил за комикса си се казва Флаг и е магьосник. Освен това, предполагам че целия комикс е проекция на историята на Тъмната Кула.
Image

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Mon Nov 13, 2006 11:51 pm

Вчера и аз дочетох Клетка.Хареса ми,макар и не колкото Сблъсък(с която наистина има доста общи неща).
@NoLabel магьосникът беше Флак(не че има голямо значение).Аз пък мисля че комиксът на Клей е свързан повече с предстоящите комикси по Тъмната Кула,а какво представляват те-ще разберем най-рано догодина.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Oct 17, 2007 1:58 am

Започва много силно (направо брутално), но след това сюжетът малко по малко издишва, докато се стигне до незадоволителния финал. Все пак е доста кървава, което ме радва :)

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Thu Oct 18, 2007 5:10 pm

Само на мене ли ми хареса повече от Сблъсък? :?

Post Reply