Дата и час: Вто Яну 23, 2018 2:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 06, 2006 2:46 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Аз си спомням, че едно време още четох едно негово интервю. Там той казва, когато тръгне да пише дадена книга преди това много, много обмисля историята докато тя се подреди в съзнанието му. Тогава просто я написва. В смисъл, че не е толкова важно за колко време я е написал, а по – скоро колко добре е изпипал идеята преди да я напише.
На мен лично ми харесва. В момента съм по средата някъде и много ми се чете но трябва да се учи. Няма начин.
И още нещо. По едно време се появява една бензиностанция която се казва “Ситго”. Точно както онази местност със нефтените сонди в четвъртата част на Тъмната кула Магьосникът. Или поне така си мисля. Не съм проверявал дали точно същото име. Понеже някои пита дали има някаква връзка Кулата. Нататък може да има и още. Не съм я дочел.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 07, 2006 6:15 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Един от героите, които Клей е измислил за комикса си се казва Флаг и е магьосник. Освен това, предполагам че целия комикс е проекция на историята на Тъмната Кула.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 14, 2006 12:51 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Вчера и аз дочетох Клетка.Хареса ми,макар и не колкото Сблъсък(с която наистина има доста общи неща).
@NoLabel магьосникът беше Флак(не че има голямо значение).Аз пък мисля че комиксът на Клей е свързан повече с предстоящите комикси по Тъмната Кула,а какво представляват те-ще разберем най-рано догодина.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 17, 2007 1:58 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Започва много силно (направо брутално), но след това сюжетът малко по малко издишва, докато се стигне до незадоволителния финал. Все пак е доста кървава, което ме радва :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 5:10 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Само на мене ли ми хареса повече от Сблъсък? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 5:37 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

на мен даже не ми хареса :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 19, 2007 12:55 pm 
Childe
Childe
Аватар

Интересна ми беше. Обаче имаше доста недоизяснени неща в историята, което ме нервира в интерес на истината ;) Обаче замисала с телефоните както винаги беше доста оригинален. Ядосах се че не се разбра или поне аз не разбрах , кои е направил този вирус или каквото и да е ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2007 11:11 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

И аз така.Много се разочарвах от края.Точно очаквах да разбера кой е пуснал сигнала и какво нищо.Но като цяло книгиата ми хареса салужава си четенето.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2007 11:47 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Ако беше толкова важно Кинг щеше да напише кой го е пуснал.Предполагам,че е искал да наблегне на последствията от сигнала и затова не е изяснил източника.А и така всеки може да избере виновник за себе си - извънземни,комунисти,терористи и какво ли още не...
Но от друга страна може да внесе повече яснота в някоя бъдеща книга,дори и с едно или две изречения.Както например в Торба с кости,където разбираме,че [spoiler]Тад Бомънт от Тъмната половина се е самоубил.[/spoiler]

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 08, 2007 1:55 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

И аз очаквах по-нормален край т.е. не ме интересуваше кой е пуснал сигнала, а какво точно ще стане :lol:

А не по темата, ама аз ли съм единствената, дето чете книгите която, когато й падне и рядко хваща ей такива връзки и продължения, намекнати от една книга за друга :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 5:26 pm 
Commoner
Commoner

Както във всяка книга на С.К. и в тази има подтекст и най-важното - историята пак остава с отворен край. Което и най-якото.
На последната стр. пише, че мобилната мрежа е подсигурена , или има резервни акумулатори, в случай , че електричеството в света прекъсне. Тогава мобилните телефони пак ще работят, посигурявани от тези акумулатори. "също както правят добрите компютри, защитени от ЕМИ (ел. магнитен импулс), в случай на такъв вирус , те правят копие в Системата".
Мен ме кефи това , че има голяма степен на реалност в цялата история с GSM-мите. В смисъл , че е направено проучване и тогава е написана историята.

Стивън Кинг ме накара да се замисля: защо им е нужно на тъпите собственици на мобилни компании да си правят резервни акумулатори , в с случай че електрозахранването прекъсне?
А вие как смятате?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2007 6:32 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

е то всеки си прави ре3ервно 3ахранване, не само мобилните оператори. това е 3а улеснение на потребителите(в повечето случай и на компаниите де). лошото, е че тея акумулатори не държат вечно, щото не са перпетомобиле ;) а3 примерно в другата стая имам такъв, който да подържа мрежата на интернет доставчика :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 20, 2007 7:46 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Не беше лоша, беше интригуваща. На мен ми хареса, макар че не бих я прибавил в списъка мега-добри книги на Кинг.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2007 11:08 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

...а между другото
много се надявах Стиви да остави Алис жива до края на книгата :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2007 4:31 pm 
Commoner
Commoner

Ами... изглежда не е знаел какво да прави с нея.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]