Клетка

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Fri Oct 06, 2006 2:46 pm

Аз си спомням, че едно време още четох едно негово интервю. Там той казва, когато тръгне да пише дадена книга преди това много, много обмисля историята докато тя се подреди в съзнанието му. Тогава просто я написва. В смисъл, че не е толкова важно за колко време я е написал, а по – скоро колко добре е изпипал идеята преди да я напише.
На мен лично ми харесва. В момента съм по средата някъде и много ми се чете но трябва да се учи. Няма начин.
И още нещо. По едно време се появява една бензиностанция която се казва “Ситго”. Точно както онази местност със нефтените сонди в четвъртата част на Тъмната кула Магьосникът. Или поне така си мисля. Не съм проверявал дали точно същото име. Понеже някои пита дали има някаква връзка Кулата. Нататък може да има и още. Не съм я дочел.
"Here, sir, there are always more tales."

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Sat Oct 07, 2006 6:15 pm

Един от героите, които Клей е измислил за комикса си се казва Флаг и е магьосник. Освен това, предполагам че целия комикс е проекция на историята на Тъмната Кула.
Image

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Mon Nov 13, 2006 11:51 pm

Вчера и аз дочетох Клетка.Хареса ми,макар и не колкото Сблъсък(с която наистина има доста общи неща).
@NoLabel магьосникът беше Флак(не че има голямо значение).Аз пък мисля че комиксът на Клей е свързан повече с предстоящите комикси по Тъмната Кула,а какво представляват те-ще разберем най-рано догодина.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Oct 17, 2007 1:58 am

Започва много силно (направо брутално), но след това сюжетът малко по малко издишва, докато се стигне до незадоволителния финал. Все пак е доста кървава, което ме радва :)

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Thu Oct 18, 2007 5:10 pm

Само на мене ли ми хареса повече от Сблъсък? :?

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Thu Oct 18, 2007 5:37 pm

на мен даже не ми хареса :roll:

MediEVIL
Childe
Childe

Post by MediEVIL » Fri Oct 19, 2007 12:55 pm

Интересна ми беше. Обаче имаше доста недоизяснени неща в историята, което ме нервира в интерес на истината ;) Обаче замисала с телефоните както винаги беше доста оригинален. Ядосах се че не се разбра или поне аз не разбрах , кои е направил този вирус или каквото и да е ;)

BLADE
Breaker
Breaker

Post by BLADE » Wed Nov 07, 2007 10:11 pm

И аз така.Много се разочарвах от края.Точно очаквах да разбера кой е пуснал сигнала и какво нищо.Но като цяло книгиата ми хареса салужава си четенето.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Wed Nov 07, 2007 10:47 pm

Ако беше толкова важно Кинг щеше да напише кой го е пуснал.Предполагам,че е искал да наблегне на последствията от сигнала и затова не е изяснил източника.А и така всеки може да избере виновник за себе си - извънземни,комунисти,терористи и какво ли още не...
Но от друга страна може да внесе повече яснота в някоя бъдеща книга,дори и с едно или две изречения.Както например в Торба с кости,където разбираме,че [spoiler]Тад Бомънт от Тъмната половина се е самоубил.[/spoiler]

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Thu Nov 08, 2007 12:55 am

И аз очаквах по-нормален край т.е. не ме интересуваше кой е пуснал сигнала, а какво точно ще стане :lol:

А не по темата, ама аз ли съм единствената, дето чете книгите която, когато й падне и рядко хваща ей такива връзки и продължения, намекнати от една книга за друга :oops:

Господарката на сенките
Commoner
Commoner

Post by Господарката на сенките » Mon Nov 19, 2007 4:26 pm

Както във всяка книга на С.К. и в тази има подтекст и най-важното - историята пак остава с отворен край. Което и най-якото.
[spoiler]На последната стр. пише, че мобилната мрежа е подсигурена , или има резервни акумулатори, в случай , че електричеството в света прекъсне. Тогава мобилните телефони пак ще работят, посигурявани от тези акумулатори. "също както правят добрите компютри, защитени от ЕМИ (ел. магнитен импулс), в случай на такъв вирус , те правят копие в Системата".
Мен ме кефи това , че има голяма степен на реалност в цялата история с GSM-мите. В смисъл , че е направено проучване и тогава е написана историята.[/spoiler]
Стивън Кинг ме накара да се замисля: защо им е нужно на тъпите собственици на мобилни компании да си правят резервни акумулатори , в с случай че електрозахранването прекъсне?
А вие как смятате?

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Mon Nov 19, 2007 5:32 pm

е то всеки си прави ре3ервно 3ахранване, не само мобилните оператори. това е 3а улеснение на потребителите(в повечето случай и на компаниите де). лошото, е че тея акумулатори не държат вечно, щото не са перпетомобиле ;) а3 примерно в другата стая имам такъв, който да подържа мрежата на интернет доставчика :lol:

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Vokial » Tue Nov 20, 2007 6:46 pm

Не беше лоша, беше интригуваща. На мен ми хареса, макар че не бих я прибавил в списъка мега-добри книги на Кинг.

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Wed Nov 21, 2007 10:08 am

...а между другото [spoiler]много се надявах Стиви да остави Алис жива до края на книгата :roll:[/spoiler]

Господарката на сенките
Commoner
Commoner

Post by Господарката на сенките » Wed Nov 21, 2007 3:31 pm

Ами... изглежда не е знаел какво да прави с нея.

FLAME
Childe
Childe

Post by FLAME » Wed Nov 28, 2007 9:54 am

Така е написана, сякаш е само началото на нещо по-мащабно.
Не е кой знае какво, но бива.
3.50 по шестобалната.

Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi

Re: Стивън Кинг: "Cell"(Клетката)

Post by Meriadoc » Tue Jan 22, 2008 7:24 pm

Току-що я прочетох и смятам, че това е класическият Кинг. Първата му добра книга за новото хилядолетие.

_Goth_
Commoner
Commoner

Post by _Goth_ » Sat Mar 29, 2008 6:11 pm

ми аз лично не съм чела много книги на Стивън Кинг и чесно казано заради това ще кажа , че Клетката много ми допада , а и май всички сме я харесали Алис , [spoiler]много гадно умря до колкото си спомням я бяха оцелили с камък в слепоочието[/spoiler]
Sick of crying
Tired of trying
Yeah , I'm smiling
But inside I'm dying

gecata_dge
Commoner
Commoner

Post by gecata_dge » Mon Jun 16, 2008 10:31 pm

В Кашуок има влакче наречено Чарли Пуф-Паф :lol:
Според мен тая работа със сигнала е дело на Рандал Флаг.Какво мислите?

Дени
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Дени » Tue Jun 17, 2008 12:16 am

Ами, прочетох я още като излезе, сега виждам темата. Де да знам, не е от книгите на Кинг, за които казвам ' Лелелелелелелелелеллелелеле' и го повтарям седмици след като съм я прочела, но не е лоша, в никакъв случай. Просто на моменти и на мен ми се искаше някаква по - голяма яснота, да го видим какво е измислил, да ни беше запленил с някоя гениална типична за него идея, но, не винаги става.

И все пак, има мн сполучливи моменти, Сблъсък не съм чела още, за да кажа точно мнение, но не е лошо книжлето.

А дали е Флаг - само Кинг знае :p
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Image THE BEST LOVE STORY EVER

Post Reply