Клетка

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » нед сеп 03, 2006 9:37 pm

Не, преди това е The Colorado Kid.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон сеп 04, 2006 3:10 pm

Днес ходих до Плеяда и си купих книгата за 11 лв не, че съм за 4 лева ама имах бачкане по Младост и на връщане минах от там.
Казаха, че нямало да издават нови книги до зимата, защото не били излезли още в Европа ?! Няма и да преиздава нищо само всичките части на ТК ще пуснат пак.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон сеп 04, 2006 3:51 pm

А зимата какво ще издават?Новата неизлязла още ли?И пускат Тъмната Кула за трети път ?!Ами колорадо кид?

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон сеп 04, 2006 3:59 pm

Питах ги за "Колорадо Кид" казаха, че не била излязла в Европа ?! трябвало да излезе и тогава щели да я получат, а леля ми си я купи вече /тя живее в Белгия/. Сега нямали да издават нищо до зимата тогава незнам какво ще издадът. ТК пак я пускат бяха се заринали със всичките й части явно чакаха да дойдат да ги натоварят. Пред мен един взе към 50 бройки от "Клетка" и каза, че имало страшно търсене ама чак днес се бил усетил.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » пон сеп 04, 2006 4:17 pm

Да,сигурно ще свърши за отрицателно време.Добре че си я поръчах и утре трябв да я взема(Клетка де).

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср сеп 06, 2006 1:36 am

Извинявай Bad_Dog, ще ми напомниш ли къде точно бяха Плеяда, че не помня в коя тема беше писал? Точно сега аз СЪМ за 4 лева и предпочитам по-евтина да я забърша, пък и съм с колелото, 'начи тия 4 лева са реални! хъхъ
Изображение

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср сеп 06, 2006 10:40 am
Контакти:

Мнение от Eneq » ср сеп 06, 2006 11:06 am

Тъкмо я дочетох. Не е от най-добрите му книги. Майсторът, обаче си личи и историята не ме остави на мира, докато не я прочетох.
Краят обаче е най-доброто в тази книга.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » ср сеп 06, 2006 3:12 pm

Нямаш грижи NoLabel. Значи на полиграфическият комбинат нали го знаеш по Цариградско посока хотел Плиска по левия тротоар завиваш точно в първата пряка до комбината и караш до бариерата точно отсреща има къща на, която има жълта табела книжна борса Скорпио завиваш покрай нея в уличката и точно отзад има къща и пише книжна борса Плеяда влизаш в двора и по едни стълби си в нея.

Малко е на майната си ама се надявам да съм ти обяснил точно ако имаш някакъв проблем питай пак.

По темата книгата е добра кървища, насилие, хаос, черен хумор в духа на доброто старо време /това със самоубийците в началото се попилях да се хиля/. Както се казва "татко се завърна в къщи ........ липсваше ми"

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » ср сеп 06, 2006 5:52 pm

И аз си я купих :D Можете ли да повярвате, че на едната книжарница беше свършила( :shock: ). Обаче нещо не може да ме грабне тая книга, изобщо не ми върви...сигурно е щото съм в кофти настроение, затова като ми помине малко пак ще пробвам и дано парите си заслужаваха :)

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет сеп 07, 2006 8:39 pm

Bad_Dog, днес ходих и намерих "Плеяда" ама беше затворено! Към 19:00 беше, мамка му... Дано Събота работят, че през делничните дни май нямам шанс! Много ти благодаря за напътствията, доста добре си обяснил!
Изображение

Потребителски аватар
R.F.
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 19, 2006 10:00 am
Контакти:

Мнение от R.F. » пет сеп 08, 2006 3:10 am

Позабавих се ама я дочетох. Току що я затворих.
Доста прилича на "Сблъсък", но разбира се не е толкова добра. Онази книга е направо велика.
От геройте май най-много ми хареса директорът. И Алис.
А някъде в предишните страници някой се пошегува че Флаг може да се появи като хакер който използва вирус за да превръща хората в зомбита. Всъщност не отпада като вариянт имено Флаг да е виновникът...
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновено е достатъчна.
С.К.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет сеп 15, 2006 7:25 pm

Ех, ех...този Стивън, бре... Току-що я приключих. наистина идеята е доста подобна на Сблъсък, но по-модернистична (в крак с времето все пак) Ами кво да кажа - баси книгата! Ужасно странна, бруталничка също така. Поплаках си, посмях се, постреснах се, краят не ме задоволи напълно... и така...
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед сеп 17, 2006 4:52 pm

Не можах да се въздържа да не кажа, че в момента "Клетка" е на 1-во място в класацията на Труд за най-продавана книга през седмицата /рейтинга се прави от няколко книжарници/. Миналата седмица дебютира на 2-ро място. Както се казва честито 8)

Гост

Мнение от Гост » чет окт 05, 2006 10:01 pm

В интерес на истината си личи,че я е написал набързо - за по-малко от година...Претупан сюжет,незавладяващи герои, прекалено песимистично действие...Е,Стиви си е Стиви, чете се книгата, но е много далеч от най-добрите му произведения...А Сблъсък е 100 пъти по-велика книга от тази!

Гост

Мнение от Гост » пет окт 06, 2006 3:16 am

Брато, за твое сведение Стивън Кинг повечето си книги ги е написал за по-малко от година, а понякога е писал и по 3 книги на година ;)
И ще ме прощаваш, ама сюжетът на "Сблъсък" в никакъв случай не е по-оригинален

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет окт 06, 2006 2:46 pm

Аз си спомням, че едно време още четох едно негово интервю. Там той казва, когато тръгне да пише дадена книга преди това много, много обмисля историята докато тя се подреди в съзнанието му. Тогава просто я написва. В смисъл, че не е толкова важно за колко време я е написал, а по – скоро колко добре е изпипал идеята преди да я напише.
На мен лично ми харесва. В момента съм по средата някъде и много ми се чете но трябва да се учи. Няма начин.
И още нещо. По едно време се появява една бензиностанция която се казва “Ситго”. Точно както онази местност със нефтените сонди в четвъртата част на Тъмната кула Магьосникът. Или поне така си мисля. Не съм проверявал дали точно същото име. Понеже някои пита дали има някаква връзка Кулата. Нататък може да има и още. Не съм я дочел.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб окт 07, 2006 6:15 pm

Един от героите, които Клей е измислил за комикса си се казва Флаг и е магьосник. Освен това, предполагам че целия комикс е проекция на историята на Тъмната Кула.
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » пон ное 13, 2006 11:51 pm

Вчера и аз дочетох Клетка.Хареса ми,макар и не колкото Сблъсък(с която наистина има доста общи неща).
@NoLabel магьосникът беше Флак(не че има голямо значение).Аз пък мисля че комиксът на Клей е свързан повече с предстоящите комикси по Тъмната Кула,а какво представляват те-ще разберем най-рано догодина.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср окт 17, 2007 1:58 am

Започва много силно (направо брутално), но след това сюжетът малко по малко издишва, докато се стигне до незадоволителния финал. Все пак е доста кървава, което ме радва :)
Изображение

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » чет окт 18, 2007 5:10 pm

Само на мене ли ми хареса повече от Сблъсък? :?

Отговори