Град Отчаяние и Отмъстителите

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

iva_bo
Commoner
Commoner
Регистриран: чет дек 01, 2011 1:22 pm

Re: Град Отчаяние и Отмъстителите

Мнение от iva_bo » ср юни 26, 2013 11:28 am

Снощи си я поръчах от сайта на Плеяда. Нямам търпение да пристигне.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » ср юни 26, 2013 7:42 pm

Nothingness написа:И дали изданието ще е цяло!? Предполагам, че ще е, но ще се проверява за всеки случай :)
Някой да сподели дали това издание се различава от предното? :shades:

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » ср юни 26, 2013 8:38 pm

CELL написа: Някой да сподели дали това издание се различава от предното? :shades:
Иво, новото издание било пълното, за разлика от предходното. Един приятел си я купи и ме информира. Замислям се дали да си купувам това издание заради прословутата последна глава. В голяма дилема съм.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » ср юни 26, 2013 9:22 pm

ДОБРА СРЕЩА,ДАНИ!
Благодаря за бързия отговор...ако имаш финансите въобще не му мисли - купувай пълното издание!Издателство Плеяда не са се изложили този път и заслужават само похвали за добре свършената работа.Хубаво лято от мен!!! :bye1:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср юни 26, 2013 11:56 pm

Хайде някой, който си е взел книгата, да напише как започва и как свършва последната глава, за да се уверим, че това издание действително е пълно.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » чет юни 27, 2013 9:52 am

Току що ми докараха книгите - подозрително бързи бяха, супер!!! И книгата е пълната версия, завършва точно както е описано от дедфейс - "Дейвид облегна глава на седалката, затвори очи и започна да се моли."
Купувайте, братя и сестри, купувайте! Да живее Краля!!! :D

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет юни 27, 2013 9:54 am

:)

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » ср юли 03, 2013 11:05 am

Тия копеленца от Плеяда дали няма и Отмъстителите да пуснат след някой и друг месец... за Коледа или за след нова година??? Иска ми се да прочета и двете книги една след друга. Аз ще забравя много неща от Десперейшън-а, ако го прочета сега, а нали са тясно свързани двете книги. Искам "да усетя разликата"!

Потребителски аватар
ardo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: чет юни 05, 2008 11:37 pm
Контакти:

Мнение от ardo » ср юли 03, 2013 10:46 pm

BOTQTA написа:Тия копеленца от Плеяда дали няма и Отмъстителите да пуснат след някой и друг месец... за Коледа или за след нова година??? Иска ми се да прочета и двете книги една след друга. Аз ще забравя много неща от Десперейшън-а, ако го прочета сега, а нали са тясно свързани двете книги. Искам "да усетя разликата"!
Съвсем нормални и разбрани хора са. Миналата година обещаха за град отчаяние и я пуснаха през тази. Днес си я взех от офиса им и казаха че вероятно следващата година ще преиздадат отмъстителите. Сега на дневен ред е джойланд и доктора. Търпение му е майката. Тез дето работят срещу офиса им са за обиждане 40 кинта ми искаха за старото издание на Отмъстителите, а само тя ми остана да си я добавя в колекцията.
Since we haven't cracked time travel yet, I have run out of time.Thank you for listening.

Amero=Euro=......

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон дек 02, 2013 6:16 pm

За тези романи съм в двата полюса."Град отчаяние" е страхотна но "Отмъстителите" е на дъното на моята лична класация,едва я прочетох,като изключим тази част когато момчето прихвана злият демон в мината.

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » съб дек 07, 2013 5:30 pm

Оф, на мен пък изобщо не ми хареса Отчаяние! :tooth: Всички традиционни инструменти от дървените хоръри беше събрал на едно място - то не беше паяци, скорпиони, змии... аре стига :tooth: И библейският мотив много лейм му се беше получил, нищо общо със Сблъсък... Въобще - разочарована съм! :shades:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » чет мар 20, 2014 11:31 am

Въпрос към "Плеяда": Привет, Плеяда! Имате ли намерение да преиздадете "Отмъстителите" на Кинг?
Отговор: Здравей, Данчо! В момента вече подготвяме ОТМЪСТИТЕЛИТЕ за преиздаване. Трябва да излезе през април.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » чет мар 20, 2014 5:28 pm

Вече няма да е чак толкова ценна,след като бъде преиздадена.На мен изобщо не ми допадна.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » съб апр 26, 2014 3:48 pm

Нов въпрос към "Плеяда": Здравейте, Плеяда! Бяхте ми казали преди време, че "Отмъстителите" се очакват края на април. Преполовихме април, а в сайта я няма сред очакваните дори.
Отговор: Здравейте, наложи се промяна в плана по ред причини. В момента усилията са да излезе новата ДОКТОР СЪН и месец два след това ОТМЪСТИТЕЛИТЕ.

Има-няма лятото явно ще да е! :D
Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » нед май 04, 2014 10:45 am

Ясно е, пак едно 50 лева за Плеяда ще трябва да се заделят!!! Ама няма как... Е, ко пък, пари кат шума! :D

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » чет юни 12, 2014 9:56 am

Мамка му! Сега си спомням много ясно една картинка от миналото, като видях старата корица на Отмъстителите с това Ричард Бакман на нея. Бях ученик... 8-9 клас може би. И тепърва започваше колекционирането (2000-2001 година). И бях спестил пари от закуски (ха-ха-ха) за една книга. Влизам в книжарницата и питам за Стивън Кинг. Продавача ми показва няколкото книги, които ги има в момента... и вади и Отмъстителите. И ми казва "Това пак е на Стивън Кинг, нищо че пише Ричард Бакман. Това му е псевдоним един вид..." Аз много се ядосах, мислех че тоя ме взима за толкова прост, че да ми пробута някаква пиклива книга на някакъв си Бакман. Толкова се ядосах, че излязох от тая книжарница и си похарчих парите в следващата книжарница. :) Купих си "Гробиште за думашни любимци" (да, точно тая версия със сгрешеното име). И съвсем забравих за тази история. НЕ знам защо днес видях отнякъде снимка на тази стара корица и в главата ми ясно изплува тази история, сякъш беше вчера. :)
Дано Плеяда да я преиздадат, да не ме човърка, че съм показал среден пръст на една от най-редките книги на КИнг! :D

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » чет юни 12, 2014 11:10 am

Няма правописна грешка в "Гробиште за думашни любимци". Проблемът е, че според мен, не са се справили с достатъчен... финес. Оригиналното заглавие на книгата е "Pet Sematary", а думата за гробище се на английски се пише правилно "cemetery". Т.е. грешката е умишлена, защото децата, които правят гробището пишат с грешки. Според мен е можело в българското заглавие да се допусне друга грешка, а не толкова типична, защото така изглежда по-скоро като кориоз.

Ако пазиш това издание, честито. То е изключително рядко. По-рядко дори от "Отмъстителите". Всъщност това е най-рядкото българско издание на Кинг. Освен всичко се твърди, че е с по-добър превод от другите.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » пон юли 07, 2014 3:45 pm

Чува ли се нещо за ''Отмъстителите''? Дали ще ги пуснат Плеяда до края на годината?
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » нед юли 13, 2014 9:41 am

Ами ако до месец не излезе информация в сайта им... едва ли ще я пуснат скоро. Защото идва ред на Мр Мерцедес. Според мен ако до месец няма нищо в графата ОЧАКВАЙТЕ, то след 2 месеца вероятно ще има... но не за Отмъстителите, а за Мерцедеса.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед юли 13, 2014 9:59 am

BOTQTA написа:Ами ако до месец не излезе информация в сайта им... едва ли ще я пуснат скоро. Защото идва ред на Мр Мерцедес. Според мен ако до месец няма нищо в графата ОЧАКВАЙТЕ, то след 2 месеца вероятно ще има... но не за Отмъстителите, а за Мерцедеса.
Може би правят нов превод? Нали "Град Отчаяние" бил с нов.

Отговори