Бягащият човек

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Re: Бягащият човек

Post by desert_rose » Tue Nov 19, 2013 7:08 pm

Харесах я. Прилича ми в някои отношения на "Дългата разходка", но двете произведения са си различни. "Разходката" е по-философска, докато "Бягащият човек" е по-панорамна. Общото между двете е освен "оруеловския" поглед към "бъдещето" е и мотивът за "гладиатора" - в "Дългата разходка" изобразен като състезател и любимец на публиката, а в "Бягащият човек" - като роб, който трябва да умре за радост на зрителите.
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Jan 17, 2015 3:14 pm

Ибис готвят ново издание в превод на Лазаровски, ще излезе съвсем скоро.

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Sat Jan 17, 2015 7:50 pm

Спомням си че много ми хареса,беше отдавна.Изданието което имам е на "СИБИЯ" от 1992,може би има и други издания,аз поне не съм срещал.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Jan 18, 2015 2:34 am

Само едно издание има, на Ибис ще е второто.

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Sun Jan 18, 2015 5:59 pm

Чудя се как никой не се е усетил да я преиздаде,цели 23 години!

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Jan 27, 2015 4:45 pm

Image
Очаквайте през февруари "Бягащият човек" на Стивън Кинг - роман с титанично въздействие върху съвременната попкултура, предсказал небивалия бум на риалити предаванията и послужил за вдъхновение на безчет книги и филми, най-яркият пример за които е „Игрите на глада”.

С нов, страхотен превод от Адриан Лазаровски.

Новото издание включва и есето „Колко бе важно да бъда Бакман”, в което Стивън Кинг разказва за писателското си алтер его Ричард Бакман – псевдонима, под който написва някои от най-добрите си творби.

-----

Годината е 2025. Световната икономика е в руини, а Америка е прекрачила ръба на екологичната катастрофа. Всеобщата телевизия замазва очите на масите със садистични игри, в които участници залагат живота си с надеждата да припечелят малко пари.
Бен Ричардс е изгубил работата и надеждата си. Невръстната му дъщеричка е болна, а сметките за лекар са непосилни за жител на бедните квартали. Последната му възможност е „Бягащият човек” – най-зрелищното риалити на Всеобщата телевизия, в което всеки зрител е и участник в преследването. В продължение на един месец Бен трябва да се крие не само от специално обучените Ловци, а и от обикновените хора, готови да го предадат срещу възнаграждение. Наградата за преживелия гонитбата е един милиард долара. Уловката? Никой от участвалите досега не е оцелял.

-----

Стивън Кинг публикува „Бягащият човек” през 1982 година под псевдонима Ричард Бакман (под същото име излизат и култовите романи „Дългата разходка”, „Гняв”, „Пътна мрежа”, „Проклятието”, „Отмъстителите” и „Огън”).

За разлика от повечето произведения на Кинг, които са издържани в жанра на свръхестествения ужас, „Бягащият човек” се родее с класически антиутопии като „Прекрасният нов свят” на Олдъс Хъксли, „1984” на Джордж Оруел и „451 градуса по Фаренхайт” на Рей Бредбъри.

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Tue Jan 27, 2015 7:13 pm

Задължително си го взимам. Ще смени старото ми и изстрадало издание, джобен формат на "Сибия" от 1992г.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Wed Jan 28, 2015 6:13 pm

Чакам този момент доста време. Най-накрая настъпи! :ae: Корицата е много добра, определено.
Image

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Wed Jan 28, 2015 6:53 pm

ИБИС правят най-добрите корици на Кинг,според мен.Няма ги тоновете шарения,като на някой други издателства,толкова ярко и омацано че чак да ти избоде очите!Трябва да са мрачни,все пак е Кинг.

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Thu Jan 29, 2015 12:49 pm

Една от любимите ми книги! Тия от Ибис с добри темпове вървят. Браво!!! И аз ще си я купя, разбира се! Срамота ще е да не я сложа в колекцията. Между другото, наскоро си мислех, че заслужава препрочитане тази книга. Еми... ;)

FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by FRNDS » Thu Jan 29, 2015 5:01 pm

Ибис отново изкъртват с корица на Кинг! Може би тук не е точното място да попитам, но не бяха ли "Бард" купили правата за преиздаване на книгите на Кинг?
Защото така като гледам Ибис вървят смело напред вече с 3-4 негови творби...
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Jan 29, 2015 5:28 pm

Купуват се правата върху отделни произведения и за определен период от време, примерно 5 години. После, ако искаш да ги преиздаваш, трябва да ги купиш отново.

Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Bookmark » Mon Feb 02, 2015 1:41 am

В такъв случай, може ли да се очаква Ибис да пуснат примерно "Нощна смяна" или "Гробище за домашни любимци", които повече от 5 години не са били преиздавани?

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Feb 02, 2015 9:24 am

По принцип да, но Гробището има доста издания; мисля, че засега ще пускат книги, които са издавани само 1-2 пъти, както и такива, които изобщо не са издавани (например Blockade Billy и разширените издания на Стрелеца и Сейлъмс Лот).

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Mon Feb 02, 2015 5:06 pm

Надявам се някой да преиздаде "Под купола",на по нормална цена,и ако може в една книга.Не са малко книгите на Кинг,които имат само едно издание в България,като "Бягащият човек".

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Mon Feb 02, 2015 9:45 pm

А какъв е шансът книгите след 2000 година да бъдат преиздадени? Говоря за Момичето, което обичаше Том Гордън, Буик 8, Клетка, Романът на Лизи, Огън и т.н.?
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Feb 02, 2015 9:54 pm

Всичките му книги без "Гняв" ще бъдат преиздадени, независимо от кого. Въпрос на време е.

Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Bookmark » Sun May 31, 2015 9:48 pm

deadface wrote:По принцип да, но Гробището има доста издания; мисля, че засега ще пускат книги, които са издавани само 1-2 пъти, както и такива, които изобщо не са издавани (например Blockade Billy и разширените издания на Стрелеца и Сейлъмс Лот).
Ооо, разширено издание на Сейлъмс Лот от Ибис би било красота :)

Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Nothingness » Tue Nov 17, 2015 1:58 pm

Аз прочетох изданието на Сибия и останах много доволен. Попринцип не си падам много по подобни сюжети, но тази книга ми хареса.
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Bookmark » Thu May 12, 2016 2:36 pm

За съжаление "Ибис" май нещо спряха да издават Кинг. Надявах се да пуснат поне разширеното издание на Сейлъмс Лот.

Post Reply