Бягащият човек

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Бягащият човек

Мнение от deadface » вт яну 27, 2015 4:45 pm

Изображение
Очаквайте през февруари "Бягащият човек" на Стивън Кинг - роман с титанично въздействие върху съвременната попкултура, предсказал небивалия бум на риалити предаванията и послужил за вдъхновение на безчет книги и филми, най-яркият пример за които е „Игрите на глада”.

С нов, страхотен превод от Адриан Лазаровски.

Новото издание включва и есето „Колко бе важно да бъда Бакман”, в което Стивън Кинг разказва за писателското си алтер его Ричард Бакман – псевдонима, под който написва някои от най-добрите си творби.

-----

Годината е 2025. Световната икономика е в руини, а Америка е прекрачила ръба на екологичната катастрофа. Всеобщата телевизия замазва очите на масите със садистични игри, в които участници залагат живота си с надеждата да припечелят малко пари.
Бен Ричардс е изгубил работата и надеждата си. Невръстната му дъщеричка е болна, а сметките за лекар са непосилни за жител на бедните квартали. Последната му възможност е „Бягащият човек” – най-зрелищното риалити на Всеобщата телевизия, в което всеки зрител е и участник в преследването. В продължение на един месец Бен трябва да се крие не само от специално обучените Ловци, а и от обикновените хора, готови да го предадат срещу възнаграждение. Наградата за преживелия гонитбата е един милиард долара. Уловката? Никой от участвалите досега не е оцелял.

-----

Стивън Кинг публикува „Бягащият човек” през 1982 година под псевдонима Ричард Бакман (под същото име излизат и култовите романи „Дългата разходка”, „Гняв”, „Пътна мрежа”, „Проклятието”, „Отмъстителите” и „Огън”).

За разлика от повечето произведения на Кинг, които са издържани в жанра на свръхестествения ужас, „Бягащият човек” се родее с класически антиутопии като „Прекрасният нов свят” на Олдъс Хъксли, „1984” на Джордж Оруел и „451 градуса по Фаренхайт” на Рей Бредбъри.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » вт яну 27, 2015 7:13 pm

Задължително си го взимам. Ще смени старото ми и изстрадало издание, джобен формат на "Сибия" от 1992г.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » ср яну 28, 2015 6:13 pm

Чакам този момент доста време. Най-накрая настъпи! :ae: Корицата е много добра, определено.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср яну 28, 2015 6:53 pm

ИБИС правят най-добрите корици на Кинг,според мен.Няма ги тоновете шарения,като на някой други издателства,толкова ярко и омацано че чак да ти избоде очите!Трябва да са мрачни,все пак е Кинг.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » чет яну 29, 2015 12:49 pm

Една от любимите ми книги! Тия от Ибис с добри темпове вървят. Браво!!! И аз ще си я купя, разбира се! Срамота ще е да не я сложа в колекцията. Между другото, наскоро си мислех, че заслужава препрочитане тази книга. Еми... ;)

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » чет яну 29, 2015 5:01 pm

Ибис отново изкъртват с корица на Кинг! Може би тук не е точното място да попитам, но не бяха ли "Бард" купили правата за преиздаване на книгите на Кинг?
Защото така като гледам Ибис вървят смело напред вече с 3-4 негови творби...
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет яну 29, 2015 5:28 pm

Купуват се правата върху отделни произведения и за определен период от време, примерно 5 години. После, ако искаш да ги преиздаваш, трябва да ги купиш отново.

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » пон фев 02, 2015 1:41 am

В такъв случай, може ли да се очаква Ибис да пуснат примерно "Нощна смяна" или "Гробище за домашни любимци", които повече от 5 години не са били преиздавани?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон фев 02, 2015 9:24 am

По принцип да, но Гробището има доста издания; мисля, че засега ще пускат книги, които са издавани само 1-2 пъти, както и такива, които изобщо не са издавани (например Blockade Billy и разширените издания на Стрелеца и Сейлъмс Лот).

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » пон фев 02, 2015 5:06 pm

Надявам се някой да преиздаде "Под купола",на по нормална цена,и ако може в една книга.Не са малко книгите на Кинг,които имат само едно издание в България,като "Бягащият човек".

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » пон фев 02, 2015 9:45 pm

А какъв е шансът книгите след 2000 година да бъдат преиздадени? Говоря за Момичето, което обичаше Том Гордън, Буик 8, Клетка, Романът на Лизи, Огън и т.н.?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон фев 02, 2015 9:54 pm

Всичките му книги без "Гняв" ще бъдат преиздадени, независимо от кого. Въпрос на време е.

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Bookmark » нед май 31, 2015 9:48 pm

deadface написа:По принцип да, но Гробището има доста издания; мисля, че засега ще пускат книги, които са издавани само 1-2 пъти, както и такива, които изобщо не са издавани (например Blockade Billy и разширените издания на Стрелеца и Сейлъмс Лот).
Ооо, разширено издание на Сейлъмс Лот от Ибис би било красота :)

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт ное 17, 2015 1:58 pm

Аз прочетох изданието на Сибия и останах много доволен. Попринцип не си падам много по подобни сюжети, но тази книга ми хареса.
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Bookmark » чет май 12, 2016 2:36 pm

За съжаление "Ибис" май нещо спряха да издават Кинг. Надявах се да пуснат поне разширеното издание на Сейлъмс Лот.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Ich_Will_ » чет май 12, 2016 5:10 pm

Ибис преиздаваха книги на Кинг с нов превод от Адриан Лазаровски, докато беше жив. Мисля, че затова вече не преиздават.
Изображение

Потребителски аватар
Targaryen
Commoner
Commoner
Регистриран: чет фев 16, 2017 7:04 pm

Мнение от Targaryen » чет фев 16, 2017 7:18 pm

Първата ми книга на Кинг. Прочетена преди около месец.
Беше страхотна, краят беше невероятен. Имаше доста plot twist-ове и това ми хареса. Ако и останалите му книги са така, значи ще ми хареса. Кинг има шанс да се нареди сред любимите ми автори съвсем скоро (въпреки, че не съм чел чак толкова много от него).

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » чет фев 23, 2017 11:13 pm

deadface написа:Всичките му книги без "Гняв" ще бъдат преиздадени, независимо от кого. Въпрос на време е.
Аз съм пропуснала, защо без "Гняв"?

"Бягащият човек" ми я една от първите прочетени книги на Кинг. Имам старото издание. Не знам как бих реагирала, ако я прочета отново сега, но тогава изяждах всичко на Кинг с кориците. :)
Понякога...

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Ich_Will_ » пет фев 24, 2017 12:39 am

Защото самият Кинг е забранил тя да се преиздава. Написаното от него започнало да се прилага в реалния живот.

Като спомена за старото издание на Бягащият човек, не мога да не отбележа, че корицата е ужасна. Подхожда идеално на исторически роман, но не и на тази антиутопия.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » пет фев 24, 2017 9:14 pm

Ich_Will_ написа:Защото самият Кинг е забранил тя да се преиздава. Написаното от него започнало да се прилага в реалния живот.

Като спомена за старото издание на Бягащият човек, не мога да не отбележа, че корицата е ужасна. Подхожда идеално на исторически роман, но не и на тази антиутопия.
И не само корицата,този мини формат също!

Отговори