22 ноември 1963

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Re: "11/22/63" - новият роман на Кинг

Мнение от shraik » пон юни 18, 2012 8:33 pm

Невероятно доволен останах.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: "22 ноември 1963" - новият роман на Кинг

Мнение от deadface » чет юни 21, 2012 7:54 pm

Откъс от "Тъмната кула 5: Вълците от Кала" :
Роланд кимна:
— Всички части от Магьосническата дъга привличат хората, но за Черната тринайсетица се говори, че е най-лошата. Сега май разбирам защо. Защото тя е Окото на Пурпурния крал.
— Каквото и да е, почувствах, че ме зове в пещерата… и по далеч. Нашепваше ми, че трябва да възобновя скитанията си до безкрай. Знаех, че мога да отворя вратата с помощта на кутията. През нея можех да отида където пожелаех. И в което си поискам „кога“! Трябваше само да се съсредоточа.
Калахан се замисли и отново седна. Приведе се и плъзна изпитателен поглед по лицата им.
— Чуйте ме, моля. Имахме един президент, Кенеди. Беше убит тринайсет години преди да попадна в Сейлъмс Лот… беше убит на запад…
— Да — потвърди Сузана. — Джак Кенеди. Мир на праха му. — Обърна се към Роланд. — Беше стрелец.
Роланд вдигна вежди:
— Така ли казваш?
— Да. И е истина.
— Във всеки случай — продължи Калахан — никога не стана ясно дали убиецът му е действал на своя глава, или е имало заговор. Понякога се събуждам посред нощ и си мисля: „Защо не отидеш да видиш? Защо не застанеш пред вратата с кутията в ръце и не си кажеш: «Далас, 22 ноември 1963 година»? Така вратата ще се отвори и ти ще попаднеш там, също както в романа за машината на времето. Може би дори ще успееш да промениш случилото се. Защото, ако в историята на Америка е имало повратни моменти, това е един от тях. Ако промениш това, ще промениш всичко, което следва. Виетнам… расовите вълнения… всичко!“
— Господи — с уважение възкликна Еди; ако не друго, дързостта на тези мисли заслужаваше почит. — Обаче, отче… не е ли възможно да влошиш нещата?
— Джак Кенеди не беше лош човек — намеси се хладно Сузана. — Той беше добър човек. Велик човек.
— Може би, но знаеш ли какво? Мисля, че великите хора допускат най-съдбовните грешки. Освен това наследникът му можеше да е голям злосторник. Някой велик ловец на ковчези, който не е получил възможност благодарение на Харви Осуалд.
— Топката не допуска такива мисли — обясни Калахан. — Тя само мами хората да вършат зло, като им обещава, че ще направят добро. Нашепва им, че с действията си ще турят в ред не само едно нещо, а всичко.
— Да.
Гласът на Роланд прозвуча сухо, като изпращяването на клонка в огъня.
— Мислиш ли, че такова пренасяне във времето и пространството е възможно? — попита Калахан. — Или е само лъжа? Примамка?
— Мисля, че да. И вярвам, че когато напуснем Кала, ще минем през тази врата.
:smile:

Всъщност идеята за романа му е хрумнала много преди ТК5, още през 1971:
http://www.npr.org/2011/11/13/142181938 ... n-11-22-63
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 21, 2012 8:39 pm

Кинг:
This book is, in a way, like a photo negative of my novel “The Dead Zone.” In that book, Johnny Smith is the guy in the high place with the rifle who feels like he’s seen the future. He’s seen this guy, Greg Stillson, and he sees what he’s going to do when he becomes president, because he has this precognitive talent. And he feels like he has to kill him. At the last moment, fate intervenes. I got really uncomfortable with the idea of saying, “Well, under certain circumstances, assassination is a good thing.” And this book is a chance to do it the other way and to take the assassination back.
Изображение

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » пет сеп 14, 2012 9:41 pm

Ами Кинг си е Краля ... Невероятно добра книга и края ме остави без думи. В началото като четох анотацията си мислех, че това не е точно жанра на Кинг, но стила и таланта са си казали думата и в тази книга. Дано продължи да ни радва с още много творения.
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » чет сеп 20, 2012 1:19 pm

Вчера ми я подариха за, много съм доволен  :)
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » съб сеп 22, 2012 11:13 pm

Много силна книга. Винаги съм харесвал Кинг, дори новите му неща почти без изключения са ми били интересни, но се усещаше, че са далеч от класата на ранното му творчество. С тази книга за мен той се върна в най-добрите си години, дано запази това ниво и в следващите.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Re: "11/22/63" - новият роман на Кинг

Мнение от Vokial » нед ное 04, 2012 1:21 pm

LastHope написа:И аз си я взех от Хеликон.
Хора, само на моето издание ли липсват 16 страници, от 193 до 208 ??!!! Току що го установих, много неприятна изненада. На това място има повторени страници, липсващите ги няма и по-натам. Такова нещо не ми се беше случвало от години. Не знам към кого да се обърна, хвърлих и касовата бележка. Страшно ме е яд.
Ако все още не си го направил имаш право на рекламация и замяна, дори да ти кажат "дай касовата" ти ще им кажеш, че по Закона за защита на потребителите имаш право и без касова да я върнеш срещу: 1) парите си, 2) друга книга от същия вид, 3) поправка на тази (последното за книга не е възможно по технически причини). По закон има шест месеца презумпция, че дефектът не е бил причинен от теб, а от печатницата. Имаш обаче 2 години да върнеш книгата - не се шегувам, цели 2 години. Това следва да го направиш в офиса на Плеяда, който е посочено къде е в тази тема. Дадеш ли я там, не могат да ти кажат "ама тя не е наша". Тяхна е. Сложили са си името на нея.

Успех.

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пон ное 05, 2012 10:23 am

Трябва и аз да погледна страниците на моята, че само я разлистих и не съм я чел още.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Re: 22 ноември 1963

Мнение от desert_rose » вт яну 08, 2013 4:20 pm

Изчетох си я с кеф. Макар че не съм фен нито на Кенеди, нито на тази част от историята. Просто Кралят си е фантастичен писател! Най-много ми хареса втората част - когато Джейк беше в Дери. Обичам го това градче:) Израдвах се много на връзките с любимото ми "То". Онази част, когато живееше в Джоуди само ми беше леко скучновата - замерванията с торти и свалките със Сейди... Но като цяло книгата си е супер, финалът също много ми хареса!
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет яну 11, 2013 5:08 am

The Enhanced eBook Edition contains a 13-minute film, written and narrated by Stephen King and enhanced with historic footage from CBS News, that will take you back—as King’s novel does—to Kennedy era America.
http://video.app.msn.com/watch/video/st ... /1dw7xomfc
Stephen King's 11/22/63 Enhanced eBook (video)
Изображение

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » съб яну 12, 2013 7:38 am

Аз обикновено не мрънкам за такива неща, ама българското издание не бива особено. Имам чувството, че всеки един от преводачите не е видял какво са писали другите. Има и печатни грешки, от които се губи смисълът на цели фрази. Книгата е на сериозна цена, 1/10 от МРЗ, ама и 3 лв да струваше, пак трябва да се направи като хората.

Е, а сега хубавата част - на мен лично много ми хареса, много е американска в добрия смисъл. Кинг пише най-добрия хорър, но не е и никога не е бил само и единствено хорър писател.

Освен всичко друго, беше вълнуващо пак да се разходим из Дери от онова време - въпреки че влизането тоя път напомня влизане в Инсмут - и да се срещнем с част от Клуба. Дори и това да е последното връщане към атмосферата на "ТО", което Кинг смята да ни подари, пак казвам благодаря, сай.
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от desert_rose » нед яну 13, 2013 1:38 am

derry_maine написа: Освен всичко друго, беше вълнуващо пак да се разходим из Дери от онова време - въпреки че влизането тоя път напомня влизане в Инсмут - и да се срещнем с част от Клуба. Дори и това да е последното връщане към атмосферата на "ТО", което Кинг смята да ни подари, пак казвам благодаря, сай.
Да, нали! Частта в Дери ми е любиматаот тази книга.
Изображение

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » вт апр 09, 2013 5:28 pm

Силна книга, особено романтичната част. Може би ако бях американец, цялата тази патриотичност щеше да ми хареса повече, но като цяло поредния силен роман от Краля.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от desert_rose » чет апр 11, 2013 1:21 am

BLADE написа:Силна книга, особено романтичната част. Може би ако бях американец, цялата тази патриотичност щеше да ми хареса повече, но като цяло поредния силен роман от Краля.
На мен пък точно романтичната част с мятането на торти и танци ми беше малко скучна и разтегната на места. За патриотизма те подкрепям:) Като цяло книгата е прекрасна! Изчетох я едва преди 3-4 месеца, а вече ми се чете отново...
Изображение

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » ср юни 05, 2013 8:09 am

Започнах книгата/ около 150 стр съм/ и вече се кефя яко на Дери. Така съм израснал с Кинг, че имам чувството, че се връщам в детството си заедно с главния герой, докато щъка из Дери!
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср юни 05, 2013 2:08 pm

BLADE написа:Силна книга, особено романтичната част. Може би ако бях американец, цялата тази патриотичност щеше да ми хареса повече, но като цяло поредния силен роман от Краля.
Странна нация сме. Когато чужденец е патриотично настроен му се възхищаваме, когато българин е патриот го плюем. Не говоря за теб, а по принцип. Просто ми стана странно, че виждам такъв коментар, а под книгите, които четкат собственото ни национално достойство всичко е минуси.

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » ср юни 05, 2013 6:28 pm

Vokial написа:
Странна нация сме. Когато чужденец е патриотично настроен му се възхищаваме, когато българин е патриот го плюем. Не говоря за теб, а по принцип. Просто ми стана странно, че виждам такъв коментар, а под книгите, които четкат собственото ни национално достойство всичко е минуси.
Лично аз съм горд Българин и си обичам страната, имах предвид, че патротичната част в книгата на мен не ми повлия. Ако бях американец, книгата щеше да ми хареса още повече. Иначе, наистина за жалост в България патриот е грозна дума, заради някой елементи, но това е друг въпрос.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » нед юни 23, 2013 11:36 am

Така. Прочетох книгата. Фен съм на темата и книгата е добра, но няма да е в личния ми топ 6/ ''Гробището'', ''Сърцата'', ''Зеления път'', ''Особени сезони'', ''То'', ''Магьосникът''./ Началото е силно, а частта в Дери ме изкефи максимално, но след това - в Далас и Джоди, Кинг започва едно самочовъркане и дълбаене което затлачва историята/ визирам безкрайното и почти безмислено следене и подслушване на Лий Харви Осуалд/. Самата любовна история също е малко праволинейна/ както впрочем и самия Епинг, който така и не ми хареса/ и определено не е върха в творчеството на Краля, но все пак да не прекалявам с критиката. Прочетох и алтернативния финал/ според Кинг, в послеслова на романа, той е написан от Джо Хил/ и не ми хареса. Този който е в книгата е по- добър. Сайтчето обаче е много добре - http://112263book.com/
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон юни 24, 2013 2:48 pm

Какъв е този "алтернативен финал" и откъде мога да го прочета?

И аз току що я прочетох книгата. Наистина частта с Дери е много интригуваща, стига да си чел "То" преди това. След това темпото малко поспада с "безкрайното" следене на Осуалд. Романтичната част ми хареса... щото май и аз съм влюбен малко... и (срам-не срам) се просълзих тук-таме.
А на някой направи ли му впечатление, че на някой места вместо ДЖОН се използва ДЖАК? Много тъпо... човека си се казва Джон Кенеди. Джон и Джак не са като Георги и Гошо, нали? :D

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от desert_rose » пон юни 24, 2013 4:01 pm

BOTQTA написа:Какъв е този "алтернативен финал" и откъде мога да го прочета?
Погледни страница 6 от тази тема:) Там deadface е дал инфо по въпроса, хвала за което.
Изображение

Отговори