Колекционирането на книгите на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
stanislav
Commoner
Commoner
Регистриран: нед яну 17, 2010 2:14 am

Re: Колекционирането на книгите на Кинг

Мнение от stanislav » нед яну 17, 2010 1:40 pm

Моите са следните:
То(двете части)
Дума Ки
Клетка
Зеленият път
Дългата разходка
Тъмната половина
Сейлъмс Лот
Живата факла
Мизъри
Гробище за домашни любимци
Очите на дракона(бих я подарил безвъзвратно и завинаги)
Имам и едно старо издание на Мъртвата зона,но не го броя,защото го купих втора ръка и външният му вид е зле.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » нед яну 17, 2010 10:59 pm

Don't judge a book by its cover ! :rolleyes:
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » пон яну 18, 2010 5:55 pm

ТО 1
ТО 2
Талисманът
Тъмната Половина
Сиянието
Сблъсък 1
Сблъсък 2
Сблъсък 3
Томинокърс
Кери
Подпалвачката 1
Подпалвачката 2
Мизъри

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » съб яну 23, 2010 2:33 pm

Не колекционирам нищо - това ми убива удоволствието. При събирането на разни неща само заради колекцията в един момент те хваща някаква треска за търсене, която ти пречи да се насладиш на това което имаш... или поне при мен е така.
Иначе много обичам да си имам книгите чисто новички и друг да не ги е пипал преди мен, затова и не се кефя много на сергиите... Ама пък понякога няма начин :sad: Доста неща чета и на компа или от приятели.

Понастоящем имам следните заглавия:

То 1
То 2
Сейлъмс Лот
Проклятието
Роуз Мадър
Дума Ки
Кери
Мъртва зона
Мизъри
Пътна мрежа
Особени сезони
Нощна смяна
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » ср сеп 01, 2010 1:32 pm

ТО 1
ТО 2
Талисманът
Тъмната Половина
Сиянието
Сблъсък 1
Сблъсък 2
Сблъсък 3
Томинокърс
Кери
Подпалвачката 1
Подпалвачката 2
Мизъри

Отмъстителите
Тъмната кула 1
Тъмната кула 2
Сейлъмс Лот
Дума Ки
Романът на Лизи
Кристин 1
Кристин 2
Буик 8
Мъртвата зона
Торба с кости
Гробище за домашни любимци
Капан за сънища
Четири след полунощ 1
Кери ново издание
Сиянието ново издание

Току що осъзнах, че за няколко месеца съм си увеличил колекцията с 16 книги на Кинг.Чак сега осъзнавам защо родителите ми се оплакват, че парите изчезват постоянно. :a010: :a010: :a010:

Потребителски аватар
Sucre
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет авг 05, 2010 3:46 pm

Мнение от Sucre » ср сеп 01, 2010 4:41 pm

То 1
То 2
Изкуплението Шоушенк

Преди няма и месец си ги купих.

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » пет сеп 03, 2010 9:39 am

Buhlio написа:
Току що осъзнах, че за няколко месеца съм си увеличил колекцията с 16 книги на Кинг.Чак сега осъзнавам защо родителите ми се оплакват, че парите изчезват постоянно. :a010: :a010: :a010:
Да ти кажа и на мен ми се случват същите неща, първоначално имах двайсетина книги, сега вече прехвърлят 35 може би! :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » ср юни 19, 2013 9:25 pm

Колекцията е важна!!! Аз съм от Търговище и да ви кажа право, доста трудно е да намираш книги на старо. В нашия град няма! Аз бях студент във Варна, от там тарашех каквото можах, ама не е като София. Доколкото съм чувал или чел, с достатъчно пари можеш да се сдобиеш с почти всички стари издания в София. Е, аз нито пари имах, нито във Варна можеха да се намерят всички книги. :) И така де, събирам книги от може би 10 години. Да, 10! И сега мисля да поръчам една "тройка" от Плеяда. И ще ми останат осем липсващи заглавия. ОК, плюс още 8 книги за Тъмната Кула, 16 книги демек! Ама Тъмната Кула ще я купувам най-накрая.
Някой да даде съвет: мисля да си взема "Град Отчаяние", "Дума Ки" и още една книга. Въпоса е "Всичко е съдбовно" или "Сърца в Атлантида"? Аз бих искал да прочета "Всичко е съдбовно". Обаче... Страх ме е да не се изчерпят бройките на "Сърца в Атлантида", защото тя е преиздадена близо 2 години преди "Всичко е съдбовно". И да не стане така, че до следващия път, когато си купувам книги, нея вече да я няма. Ебаси гадната дилема! :) Някой нещо да каже?

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср юни 19, 2013 10:17 pm

Тия дилеми се появяват често... няма как тиражите са малки. В София наистина можеш да откриеш почти всичко старо, но в никакъв случай всичко и няма да е нито лесно, нито евтино. Особено второто. Същата книга на старо в провинцията може да се открие много по-евтино, аз съм виждал като съм минавал тук и там книги за по няколко лева, за които в София на Славейков ще ти съдерат кожата. За някои се носят цели легенди (Старият "Цикъл на върколака" за 100-120 лв.).

Моят съвет е да преглеждаш различните електронни книжарници и да гледаш кое се среща по-често от книгите, за които се колебаеш. Или ако не по-често, поне "често". Ако Сърцата ги има на доста места, значи няма да ти е рисковано. Ако обаче са изчерпани на доста, по добре земи тях. "Всичко е съдбовно" беше преиздадена твърде скоро и няма да изчезне.

Сърцата съм ги виждал тук из кашоните. На Славейков ги видях за 10 лв., но беше след преиздаването когато обикновено букинистите си свалят цените. Като свършат ще се качат пак на 30 лв..... Аз бих взел тях.

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » чет юни 20, 2013 11:03 am

Аз, както казах в една друга тема, мисля че човек не трябва да се притеснява от изчерпване, освен ако разбира се не държи да притежава само нови книги. Аз лично купувам главно стари книги, освен като реша че трябва да подкрепям българската икономика

На старо в момента все още се намира Момичето което обичаше Том Гордън, която според мен е една от най- редките книги на Кинг. За старото издание на Цикъла на върколака изобщо не са легенди. Аз лично съм го виждал в една книжарница на централна ЖП гара в София с етикет 85 лв. Старото издание на Град отчаяние също се намира на старо.

Просто трябва да следиш онлайн книжарниците и да не се притесняваш да купуваш по интернет. Доставката с куриер излиза между 3-6 лв. Ако вземеш две три книги на веднъж оскъпяването не е толкова голямо, пък и продавачите в такъв случай обикновено са склонни да смъкнат цената с 10 %.

Колкото до избора, за мен Сърца в Атлантида е една от най-яките книги на Кинг и мисля че няма място за колебание.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » нед юни 23, 2013 9:33 pm

Колекционирам Кинг от 4г. Стана съвсем случайно. Вървя си по една уличка в Ямбол и попадам на една сергийка със стари книги и се поспрях да огледам. Изненадах се като видях около 15 книги на Стивън Кинг и попитах за цената. Вървяха по 2-3 до 5лв най-скъпите. Бях изчел много книги на Краля след казармата, почти всичко, което беше издадено до момента. Бъркам си в джоба, имах към 15лв и награбих, каквото можах. След това на бегом до вкъщи за още пари и пак на сергийката. Единствено някой беше ме изпреварил за "Понякога те се завръщат", но нея пък я взех след 2г. в София. Точно тогава си взех "Сблъсък", "То", "Сейлъм'с Лот", "Проклятието", "Гробище за домашни любимци", "Сияние", "Кери", "Тъмната половина"... Продължавам да ги събирам като за 4г. съм придобил точно 60 книги. Въпроса е, че не колекционирам само Кинг. Имам всичко на Чейс, почти всичко на Агата Кристи и голяма част на Дийн Кунц и Карл Май.
Ако сумирам всички книги, които съм си купил за тези 4г., сигурно са около 300. Доста пари съм потрошил, но си заслужава. Ще останат след време на синчето, да има богата библиотека.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » пон юни 24, 2013 9:17 am

stainbek написа:Колекционирам Кинг от 4г. Стана съвсем случайно. Вървя си по една уличка в Ямбол и попадам на една сергийка със стари книги и се поспрях да огледам. Изненадах се като видях около 15 книги на Стивън Кинг и попитах за цената. Вървяха по 2-3 до 5лв най-скъпите. Бях изчел много книги на Краля след казармата, почти всичко, което беше издадено до момента. Бъркам си в джоба, имах към 15лв и награбих, каквото можах. След това на бегом до вкъщи за още пари и пак на сергийката. Единствено някой беше ме изпреварил за "Понякога те се завръщат", но нея пък я взех след 2г. в София. Точно тогава си взех "Сблъсък", "То", "Сейлъм'с Лот", "Проклятието", "Гробище за домашни любимци", "Сияние", "Кери", "Тъмната половина"... Продължавам да ги събирам като за 4г. съм придобил точно 60 книги. Въпроса е, че не колекционирам само Кинг. Имам всичко на Чейс, почти всичко на Агата Кристи и голяма част на Дийн Кунц и Карл Май.
Ако сумирам всички книги, които съм си купил за тези 4г., сигурно са около 300. Доста пари съм потрошил, но си заслужава. Ще останат след време на синчето, да има богата библиотека.
От Ямбол ли си по принцип?
Изображение

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » пон юни 24, 2013 5:22 pm

Да, от Ямбол съм, но от 3г. живея в София.

Потребителски аватар
R.F.
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 19, 2006 10:00 am
Контакти:

Мнение от R.F. » нед юни 30, 2013 10:00 am

И тук да се похваля.
Вече имам всички издания на вички книги на Стивън Кинг на български. Реших да ги събирам през 2007 година, а последната си купих в петък.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновено е достатъчна.
С.К.

Потребителски аватар
belch huggins
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет сеп 30, 2005 5:23 pm

Мнение от belch huggins » чет юли 04, 2013 4:17 pm

Честито!
Със здраве да им се радваш и да ги премяташ от място на място :))))
Говоря като препатил човек.
В това динамично време човек радко се задържа цял живот в една къща.
Да приемаш нещата твърде насериозно е сериозна загуба на време.

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » нед дек 29, 2013 10:02 am

Не знам дали мога да се нарека колекционер, ама имам всичко на СК на БГ или ако го няма на български на английски на таблета! ;)

Потребителски аватар
Der
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 18, 2010 10:20 pm

Мнение от Der » пон дек 30, 2013 3:11 pm

Електронен вариант не се брои. Само на хартия :d0jk25:
Изображение

Изображение

aaa
Commoner
Commoner
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » пон мар 31, 2014 4:17 pm

аз имам и 2 на табита кинг и 2 на джо хил (И всичко на стивън ) - колекцията е от средата на 1989 г.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » чет юли 24, 2014 6:28 pm

untitled.jpg
untitled.jpg (61.52 KиБ) Видяна 3776 пъти
Това е моята колекция.... Мисля 8 липсват. От тях 5-6 се намират в книжарниците, тоест трябват само пари. :) Но "Том Гордън", "Отмъстителите", "Буика"... не знам откъде ще дойдат!

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » чет юли 24, 2014 7:02 pm

Имай търпение. Сигурен съм, че "Плеяда" ще пуснат "Отмъстителите".

Хубава колекцийка си направил :d0jk25:

Отговори