Колекционирането на книгите на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
Der
Childe
Childe

Re: Колекционирането на книгите на Кинг

Post by Der » Thu Oct 29, 2015 8:17 pm

И аз обичам като се натъкна в супермаркетите в Германия на намалени книги на Кинг за по 3-4 евро :)
Image

Image

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by alamo » Wed Dec 30, 2015 7:42 pm

До скоро изобщо не мислил да събирам всички излезли в БГ книги на Кинг, имаше няколко години (2000-2010 уоу! колко много!) през които изобщо не го четях, не умишлено, просто така се получи. От скоро страстта ми тия страшни книги пак ми се възвърна:) Тази година успях да мина всичките 7-8-9 Кули, Възкресяване, Томичукалата и 22.11.1963. Прегледах с какво разполагам от ранните издания и тези, които взех тая година и се оказа, че имам около 30-35 заглавия, при прочетени 40-45. Е, за новата 2016г. ще трябва да се увеличат и двете бройки:) За мое съжаление някои предни заглавия са в доста окаян вид и ще ги сменявам с новите издания... което ще си е доста финансов разход, но живи и здрави:) Оф... като се сетя, че едно време, като ученик, крадях заглавията от градската библиотека... добре,че няма библиотечна полиция ;)

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Thu May 12, 2016 5:28 pm

Днес, 12 май 2016, е много светъл ден за мен! :D Хи-хи! Напълно случайно намерих човек, който ми продаде "Клетка" и "Момичето, което обичаше Том Гордън" за 60 лева! Верно, не са малко пари, ама като се има предвид, че обикновено им искато по 40-50 лева на всяка една поотделно, мисля че това моето си е удар в десятката.
И така, след 15 години събиране, най-накрая и аз мога да се похваля с пълна библиография на Краля!!! Оле!!! Остава новия сборник с разкази, ама както съм писал в темата на въпросната книга, мисля да правя бойкот! Така че след няколко дни вече няма да имам пълна библиография... :D

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Thu May 12, 2016 9:28 pm

Честито!
Пусни някоя снимка,да видим как изглежда пълна колекция на Кралят.

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Fri May 13, 2016 9:23 am

rsz_dsc_0085.jpg
rsz_dsc_0085.jpg (186.22 KiB) Viewed 2458 times
Това е то! Отгоре са новите на Плеяда по реда на издаване (от Кинг). Отдолу са Кулите, малкото останали стари на Плеяда и преиздадените от Бард. А на втората снимка са и останалите книги - на Ибис и някакви единични анонимни издателства. :rolleyes:
rsz_dsc_0087.jpg
rsz_dsc_0087.jpg (155.29 KiB) Viewed 2458 times

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Fri Jan 13, 2017 12:54 am

Радвам се на колекционерите или иначе казано-ценителите тук. Осъзнавам, че я нямам онази страст от студентските години, когато Кинг не се издаваше така. Заделях от джобните и търсех из сергии и кашони. До ден-днешен, минавайки покрай някой продавач на книги, плъзгам поглед и търся познатите корици.
Към днешна дата имам 50+... Подреждайки ги установих, че съм дала няколко назаем и не са ми ги върнали. Отворих нета и си ги поръчах. Точно от онези, старите издания.
Та някак не е същото сега, като знам, че мога да купя всичко липсващо. Но страстта от четенето на новите му книги, пак си я има.
Успех в събирането! :)

READER
Breaker
Breaker

Post by READER » Sat Jan 14, 2017 8:07 pm

Abigel wrote:Подреждайки ги установих, че съм дала няколко назаем и не са ми ги върнали.
Не разбирам как изобщо някой може да си даде книгите на друг. При мен тази тема е табу, особено пък хора, които ми казват "Дай да прочета нещо", аз му казвам : "Купи си де!", а той ми отговаря : "Пари за книги не давам", при което отговарям : "Твое право си е да си умреш прост, та прост." Обичам поговорката : "Всеки се ражда глупак, но най-лошото е да умреш глупак." Не може да даде 15 лв. за книга, а може да изпуши две кутии цигари и да отиде 6 пъти на кафе днес или на дискотека или кръчма. Имам над 3000 заглавия в личната ми библиотека и книга от моята библиотека не може да отиде дори в ръцете на родителите ми, какво пък остава на приятели или познати, още по-малко на такива изчадия дето "Пари за книги не давам." Ако човек наистина избира между книга и храна е разбираемо, в такъв случай съм купувал книги и съм подарявал, но в примера с цигарите и книгите. Бих казал само : "GO TO FUC*IN' HELL, BI*CH!!!

Ама, че съм в добро настроение днес. :) :shades: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :konoplya: :konoplya: :konoplya: :konoplya:
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Sat Jan 14, 2017 9:59 pm

Ами уж не давам на случайни хора, но... така се получи. Аз обичам да подарявам книги, а когато покажа на някой непросветен, че Кинг пише увлекателно, а не е просто творец на страхотии и кървища, съм много доволна.
Книгите си ги пазя много, но след няколко премествания през годините, съм изгубила нишката.
Не съжалявам. Халал да са им. Пак ще си ги купя.
За мен книгите са богатство, което е за споделяне. Едно време първите ми прочетени книги на Кинг бяха точно взети назаем от най-добрия приятел на брат ми.

Replicant
Commoner
Commoner

Post by Replicant » Wed Oct 25, 2017 11:23 am

събрах всичко, без разказите от този сборник https://chitanka.info/book/91-koshmari-i-synovidenija
Мечтаят ли роботите за електроовце?

Post Reply