Дата и час: Пет Апр 27, 2018 4:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Яну 13, 2017 1:54 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Радвам се на колекционерите или иначе казано-ценителите тук. Осъзнавам, че я нямам онази страст от студентските години, когато Кинг не се издаваше така. Заделях от джобните и търсех из сергии и кашони. До ден-днешен, минавайки покрай някой продавач на книги, плъзгам поглед и търся познатите корици.
Към днешна дата имам 50+... Подреждайки ги установих, че съм дала няколко назаем и не са ми ги върнали. Отворих нета и си ги поръчах. Точно от онези, старите издания.
Та някак не е същото сега, като знам, че мога да купя всичко липсващо. Но страстта от четенето на новите му книги, пак си я има.
Успех в събирането! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 14, 2017 9:07 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Abigel написа:
Подреждайки ги установих, че съм дала няколко назаем и не са ми ги върнали.
Не разбирам как изобщо някой може да си даде книгите на друг. При мен тази тема е табу, особено пък хора, които ми казват "Дай да прочета нещо", аз му казвам : "Купи си де!", а той ми отговаря : "Пари за книги не давам", при което отговарям : "Твое право си е да си умреш прост, та прост." Обичам поговорката : "Всеки се ражда глупак, но най-лошото е да умреш глупак." Не може да даде 15 лв. за книга, а може да изпуши две кутии цигари и да отиде 6 пъти на кафе днес или на дискотека или кръчма. Имам над 3000 заглавия в личната ми библиотека и книга от моята библиотека не може да отиде дори в ръцете на родителите ми, какво пък остава на приятели или познати, още по-малко на такива изчадия дето "Пари за книги не давам." Ако човек наистина избира между книга и храна е разбираемо, в такъв случай съм купувал книги и съм подарявал, но в примера с цигарите и книгите. Бих казал само : "GO TO FUC*IN' HELL, BI*CH!!!

Ама, че съм в добро настроение днес. :) :shades: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :konoplya: :konoplya: :konoplya: :konoplya:

Уилям Шекспир - "Макбет"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 14, 2017 10:59 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Ами уж не давам на случайни хора, но... така се получи. Аз обичам да подарявам книги, а когато покажа на някой непросветен, че Кинг пише увлекателно, а не е просто творец на страхотии и кървища, съм много доволна.
Книгите си ги пазя много, но след няколко премествания през годините, съм изгубила нишката.
Не съжалявам. Халал да са им. Пак ще си ги купя.
За мен книгите са богатство, което е за споделяне. Едно време първите ми прочетени книги на Кинг бяха точно взети назаем от най-добрия приятел на брат ми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 11:23 am 
Commoner
Commoner
Аватар

събрах всичко, без разказите от този сборник https://chitanka.info/book/91-koshmari-i-synovidenija

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]