Колекционирането на книгите на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Колекционирането на книгите на Кинг

Мнение от J.S. » съб мар 04, 2006 11:01 pm

Ако някой(като мен) е почнал напоследък да купува всичко Негово с цел да събере всичките Му книги-да вдигне ръка,да видя аз че не съм единствения с повече излишни пари отколкото мозъчни клетки напоследък :lol: А и тези ,които вече имат ВСИЧКО също може да споделят как са го постигнали,колко време и усиля им е отнело и т.н.Въобще който има да каже нещо по темата-да заповяда:)

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » нед мар 05, 2006 11:08 am

Аз не колекционирам всичко на Кинг, а по-скоро всичко което е свързано с ТК ;)
Иначе като цяло колекционирам фантастична литература и доста се гордея със сегашната си :D
Иначе си мисля, че доста хора от тук събират всичко на Кинг, Гергана примерно му има всичко ;/
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » нед мар 05, 2006 9:49 pm

Спокойно - не си единственият ;) Стратегията по събирането е ясна - първо обикаляш покрайнините, събираш каквото намериш за по 3-4 лева, след което неминуемо се стига до Славейков, където ти изсмукват всички налични пари и ако имаш достатъчно си готов :) Аз видях най-голям зор с "Безсъние", който все пак закупих за 30 лева и понастоящем имам пълната колекцийка :p

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » вт мар 07, 2006 11:44 am

ха ха, и аз по едно време бях започнала да се разорявам, купувайки си по книжка -две на Кинг на седмица. не знам откъде ми дойде идеята да колекционирам книгите му, при положение такова, че повечето, които бях чела преди, бяха от библиотеки и приятели. освен това до сега не ми е останало време да препрочитам някоя от закупените и вече прочетени книги, но може и това време да дойде.
Само че аз не бързам като вас, да събера всичко, както и да изчета всичко, може би защото след това няма да има интрига и няма да ми е интересно, иска ми се по-дълго да се насладя на четенето на Кинг. А и с един куршум- два заека, рядко купувам по някоя и друга книга, която нямам и така не усещам толкова болезнено парите, които давам за книги. А иначе е много лесно- на Славейков има...хайде,ако не ВСИЧКО, то поне почти всичко. Но тръпката се губи, като отидеш и си го купиш. Поне аз мисля така :lol:

п.с. само че аз има книги, които никога няма да си купя, нищо, че са на Кинг- например Отмъстителите или Кери...

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » вт мар 07, 2006 12:44 pm

Да, ама на Славейков цените са направо безумни. :x На мен лично ми отне към 10 години да събера всички "кинги", така че тръпката си я има. ;)
Изображение

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » вт мар 07, 2006 4:12 pm

Нашата лелка... аз много си я обичам, всеки път като мина през нея има все нещо ново. Затова Славейков може само да ми лепне една голяма и мазна цилуфка по дупарата :D За по-малко от 6 месеца и ги събрах половината... Уензди скоро ще ми диша прахта...нях-нях :dgd:

Гост

Мнение от Гост » ср мар 08, 2006 11:21 pm

Аз с удоволствие бих си купил всичко от Mr. King, но със смешната ми заплата, наем и прочие тривиални разходи, цената от 15-20 лв (да неговорим за по-високи цени) за книга ми се струва безумие. Дали е 15 или 150 кинта - за мен няма голяма разлика. Отделно че аз си падам малко маниак и (ако имах $ в повече) бих си купувал само книгите му на английски. За това пък има интернет :D. И тук, ако човек знае какво, къде и как да търси (трябва и малко упоритост и инат :D) може да намери всичко! Все пак имам и негови книги на хартиен носител - това са онези грозни, (на Плеяда) :) с черни, меки корици книги, издавани малко след края на комунизма. Някои от тях са: Дългата разходка (тя не е на Плеяда) (най-великата книга която съм чел някога - скоро, само да ми остане малко свободно време ще ви напиша защо мисля така), То, Сейлъмс Лот, Кери (която не е нищо особенно), Тъмната половина, Гробище за домашни любимци, Очите на дракона и други. Спирам защото поста стана дълъг а аз мразя дълги постове :D . На края само ще кажа че вече съм се отказал да купувам книги, по-евтино излиза да ги чета на компа. Не е идеалното решение, но е по-добре от нищо. Айде със здраве :D

Гост

Мнение от Гост » ср мар 08, 2006 11:23 pm

хм-м, "госта" това съм аз - garraty, нещо неуспях да се логна като хората...

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет мар 09, 2006 12:26 pm

Ми то родителите ми дават пари,училището стипендия(която не е много,но пак стига за 1-2кинги:) ),отделно нямам много разходи,а баща ми е казвал че пари дадени за книга винаги са разумно похарчени и затова:
  • Дългата разходка
    Живата факла
    Буик 8
са попълненията ми за днес.Това не означава че си купувам по 3 книги на ден просто така се получи :D .Пък и в Сливен не се намират много,и трите са нови издания(най-старата,Буик 8 е от 2003)...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет мар 09, 2006 6:30 pm

и а3 колекционирам
имам около 50 книги
успях да събера всичко пос името Ричард Бакман от което съм много доволен

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет мар 09, 2006 6:37 pm

Wednesday13 написа: успях да събера всичко пос името Ричард Бакман от което съм много доволен
Завиждам ти.От около 20те ми книги само разходката и мрежата са на Бакман...Иначе съм ги чел и петте и останалите без Проклятието съм си ги принтирал,но друго е да са на истинска книга.Май скоро трябва да правя екскурзийка до някой по-хубав град за да набавя по-отдавна издавани...

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » чет мар 23, 2006 1:24 am

На мен ми подариха първите 3 книги от "Тъмната кула" и "Град Отчаяние". Пак съм напред ля-ля-ля :dgd:

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет мар 23, 2006 11:14 am

А на мен няма ли кой да ми подари нещо...

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » чет мар 23, 2006 9:40 pm

Хвани си приятелка като мене и ще намажеш поне откъм книги...питай Стоян не съм ли права :lol:

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет мар 23, 2006 9:45 pm

Стояне права ли е?

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет мар 23, 2006 9:53 pm

мда, бая книжки ми подари де3ката

J.S. сега е посъбрала бая книжки на Кинг, стани и едно гадже и граби :D

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет мар 23, 2006 10:43 pm

Айдее, кво е туй сватосване, кво е туй чудо? Да не съм попаднала в sladur.com? :shock: :p Ако е тъй, намерете ми и на мен някой хубав батко. :lol:
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет мар 23, 2006 10:58 pm

Аха,ако няма за теб,за никой да няма хубаво така ли ?!?Не е честно и въобще не съм съгласен при тези условия...

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет мар 23, 2006 11:15 pm

А? Идеята на това, дето си го написал, май само ти си я разбираш.. :smt017
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет мар 23, 2006 11:26 pm

Ако е тъй, намерете ми и на мен някой хубав батко.
искаш и ти да се облажиш,въпреки че критикуваш метода :
Айдее, кво е туй сватосване, кво е туй чудо? Да не съм попаднала в sladur.com.
От втория цитат излиза че нямам право чрез този форум да си търся книги на Кинг/да ставам гадже на Дизи,но той е в противоречие с първия и предположих че ще ти хареса само ако и ти спечелиш нещо:
Аха,ако няма за теб,за никой да няма хубаво така ли
Аз съм дълбоко разочарован че ти също ще си щастлива и решавам че ако се откажа всички ще сме нещастни и ще е по-добре за мен:
Не е честно и въобще не съм съгласен при тези условия...
Дано сега да разбра идеята си , че ако я обяснявам още малко ще спра и аз да я разбирам...

Отговори