Колекционирането на книгите на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Re: Колекционирането на книгите на Кинг

Мнение от stainbek » чет мар 26, 2015 10:57 pm

BOTQTA написа:И така в шеги и закачки, на мен вече ми остават само 3 книги - Том Гордън, Буик 8 и Клетка. Не съм вярвал, че ще стигна до тук, помня как едно време заделях от джобните за една книга, а списъка беше огромен!!! :) Имайки предвид, че и трите книги са някакви посредствени, няма да ги купувам от антиквари. Не искам да им пълня гушите! Ще си изчакам преиздаването, би трябвало да стане скоро.
Мисля и да свърша едно добро дело... Тъй като с течение на времето съм подменял някои Кинг-книги: къде книгата е поопърпана, къде е излязло ново издание с нов по-добър превод, насъбрал съм 5 или 6 стари книги. Не ми се занимава с продавалник, едва ли ще изкарам голяма сума. Няма и да ги държа вкъщи да заемат място. Та мисля да отида и да ги даря в библиотеката. Аз съм от Търговище, при нас градската библиотека не е в цветущо здраве, мисля че ще се зарадват хората. Ако не, да си палят печката зимата! Аз ще съм с чиста съвест на дарител! :D
И аз нямам тези трите - май доста хора ги нямаме. Липсват ми също "Колорадеца" и "Гняв". Всичко друго съм си взел. Преди няколко дни си взех "Доктор Сън" и "Мистър Мерцедес" и съм много доволен. Виждам, че някои фенове на Кинг си купуват едни и същи заглавия от различните издателства. Не искам да ми се повтарят. С нищо не бих заменил старите издания на Плеяда с тези на Бард.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пет мар 27, 2015 9:35 am

Аз имам "Вдъхновен от Стивън Кинг", тоест всички корици от едно време ги имам на големи хубави платна. Е, не платна точно, ама мисълта ми е, че за това прежалвам старите книги и си купувам нови, ако мога. Старите вече са с пожълтели страници, олющени корици, някои дори закъсани. И за това подменям които мога. А наистина не виждам смисъл да събираш всички издания, особено когато автора има толкова много издадени неща и те биват издавани, преиздавани, от едно и второ издателство. Аз имам два рафта и половина книги, ако тръгна да събирам и с повторения рафтовете ще станат минимум 4. Какъв е смисъла? Аз трябва всички други книги да изхвърля от библиотеката...

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет мар 27, 2015 6:35 pm

Аз пък не съм точно колекционер на книгите на Кинг.Купувам си книги които не съм чел,затова и нямам общо около 10-12,по голямата част от тях съм ги чел в казармата.И все пак ако се видя в по добро финансово състояние,ще си взема и тях.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » съб мар 28, 2015 1:03 pm

Аз Клетка я имам благодарение на нашите, които са я купили по времето, когато е излизала на българския пазар. Не съм предполагала, че ще се окаже една от най-редките му книги в момента. Романът на Лизи ако не се лъжа и тя е рядка. Предполагам, че ще ги преиздадат скоро, щом преиздадоха Огън, която излезе по-късно от тях. Колорадеца обаче все още се намира в книжарниците, Гняв и тя не е чак толкоз рядка книга, въпреки че е забранена за преиздаване. Останалите обаче са много трудни за намиране и за тях се искат нереално високи цени. Аз лично търсих сериозно Буик 8, но така и не я намерих.
Другата книга, която се намира трудно и е време вече за преиздаване, е Долорес.
Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » вт юни 30, 2015 11:45 pm

В ОЛХ видях интересна обява - колекция от 54 книги за 400 лева. Всички книги на Кинг, включително издания като Цикъла на върколака, Отмъстителите, Сърца в Атлантида, Торба с кости (първи издания). Много яко, книгите пише не се продават по единично. :) Това ме накара да се замисля - вие за какви пари бихте си дали вашата колекция на Краля? Нали не става дума ако сте на зор за лечение или нещо такова, да не дава Господ!
На мен ми остават само Момичето, което обичаше Том Гордън и Клетка... обаче със сигурност ще искам 2 пъти повече пари! Все пак това са 61 заглавия, като 22/11/63 примерно струва 29 лева, ако не ме лъже паметта. И въпреки това не съм сигурен дали ако някой ми удари 800 лева в челото ще се навия да си продам колекцията. :) Имам и разни интересни неща на английски език, тоест мога да искам и 4-цифрена сума! Хи-хи!!!

aaa
Commoner
Commoner
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » ср юли 01, 2015 10:46 am

BOTQTA написа:В ОЛХ видях интересна обява - колекция от 54 книги за 400 лева. Всички книги на Кинг, включително издания като Цикъла на върколака, Отмъстителите, Сърца в Атлантида, Торба с кости (първи издания). Много яко, книгите пише не се продават по единично. :) Това ме накара да се замисля - вие за какви пари бихте си дали вашата колекция на Краля? Нали не става дума ако сте на зор за лечение или нещо такова, да не дава Господ!
На мен ми остават само Момичето, което обичаше Том Гордън и Клетка... обаче със сигурност ще искам 2 пъти повече пари! Все пак това са 61 заглавия, като 22/11/63 примерно струва 29 лева, ако не ме лъже паметта. И въпреки това не съм сигурен дали ако някой ми удари 800 лева в челото ще се навия да си продам колекцията. :) Имам и разни интересни неща на английски език, тоест мога да искам и 4-цифрена сума! Хи-хи!!!
Аз имам пълната колекция и бих почнал от 1200 лв( бонус 2 биографии + 2 книги на Табита Кинг + 2 книги на Джо Хил)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » ср юли 01, 2015 4:13 pm

1200лв. са много пари, особено за книги :) Реално не виждам да има човек, който да ги вземе освен ако не е някой особено богат супер-фен, който се чуди какво да си прави парите. Такава сума не е ли повече от това дори да издириш книгите и да си ги закупиш? Колкото и редки книги да има, болшинството се намират за нула вреем и не за много пари. Е, свят голям - хора всякакви:)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » ср юли 01, 2015 5:57 pm

BOTQTA написа:В ОЛХ видях интересна обява - колекция от 54 книги за 400 лева. Всички книги на Кинг, включително издания като Цикъла на върколака, Отмъстителите, Сърца в Атлантида, Торба с кости (първи издания). Много яко, книгите пише не се продават по единично. :) Това ме накара да се замисля - вие за какви пари бихте си дали вашата колекция на Краля? Нали не става дума ако сте на зор за лечение или нещо такова, да не дава Господ!
Имам около 52 книги(брой книги,не романа),но и аз не бих ги дал за под 400-450 лева.Дано не ми се налага да ги продавам,далеч съм от тази мисъл.Още не съм препрочитал някоя от тях,всъщност няма книга която да съм прочел два пъти.И въпреки това бих ги продал само в краен случай.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Ich_Will_ » ср окт 28, 2015 9:48 am

Имам си нови попълнения. Може да добавя още няколко в близките дни, сърбят ме ръчичките просто. Та:
1. Мъртвата зона - издателство Микро Принт, 1993 година
2. Играта на Джералд - издателство Бард, 2013 година
3. Дългата разходка - издателство Бард, 1992 година
4. Колорадеца - издателство Бард, 2008 година
5. Гняв - издателство Ролиспрес, 1992 година
6. Сияние - издателство Плеяда, 2010 година
7. Мизъри - издателство Ведрина, 1992 година
8. Романът на Лизи - издателство Бард, 2007 година
9. То - издателство Плеяда, 1992 година
10. Дума Ки - издателство Плеяда, 2008 година
11. Джойленд - издателство Плеяда, 2013 година
12. Кери - издателство Плеяда, 1992 година
13. Пътна мрежа - издателство Бард, 1992 година
14. Гробище за домашни любимци - издателство Бард, 2005 година
15. Бягащият човек - издателство Ибис, 2015 година
16. Долорес - издателство Хемус, 1993 година
17. Особени сезони - издателство Плеяда, 1993 година
18. Клетка - издателство Плеяда, 2006 година
19. Нощна смяна - списание Панорама, 1991 година
20. Живата факла - издателство Народна култура, 1989 година

1. Das Monstrum: Tommyknockers - издателство Hayne, 1990 година
2. Der Anschlag - издателство Hayne, 2013 година
3. Feuerkind - издателство Hayne, 2007 година
4. Das Bild - издателство Hayne, 2013 година
5. Es - издателство Hayne, 1993 година

И понеже сте запознати с кориците на българските издания, показвам тези на немските:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Ich_Will_ » ср окт 28, 2015 9:18 pm

Понеже не мога да си променя мнението, искам да направя две корекции:
1. Изданието на Гробище за домашни любимци не е от 2005 година, а от 2008.
2. Забравих да добавя Тъмната половина - издателство Бард, 2007 година.
3. Романът на Лизи не е на издателство Бард, а на Плеяда.
Изображение

Потребителски аватар
Der
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 18, 2010 10:20 pm

Мнение от Der » чет окт 29, 2015 8:17 pm

И аз обичам като се натъкна в супермаркетите в Германия на намалени книги на Кинг за по 3-4 евро :)
Изображение

Изображение

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » ср дек 30, 2015 7:42 pm

До скоро изобщо не мислил да събирам всички излезли в БГ книги на Кинг, имаше няколко години (2000-2010 уоу! колко много!) през които изобщо не го четях, не умишлено, просто така се получи. От скоро страстта ми тия страшни книги пак ми се възвърна:) Тази година успях да мина всичките 7-8-9 Кули, Възкресяване, Томичукалата и 22.11.1963. Прегледах с какво разполагам от ранните издания и тези, които взех тая година и се оказа, че имам около 30-35 заглавия, при прочетени 40-45. Е, за новата 2016г. ще трябва да се увеличат и двете бройки:) За мое съжаление някои предни заглавия са в доста окаян вид и ще ги сменявам с новите издания... което ще си е доста финансов разход, но живи и здрави:) Оф... като се сетя, че едно време, като ученик, крадях заглавията от градската библиотека... добре,че няма библиотечна полиция ;)

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » чет май 12, 2016 5:28 pm

Днес, 12 май 2016, е много светъл ден за мен! :D Хи-хи! Напълно случайно намерих човек, който ми продаде "Клетка" и "Момичето, което обичаше Том Гордън" за 60 лева! Верно, не са малко пари, ама като се има предвид, че обикновено им искато по 40-50 лева на всяка една поотделно, мисля че това моето си е удар в десятката.
И така, след 15 години събиране, най-накрая и аз мога да се похваля с пълна библиография на Краля!!! Оле!!! Остава новия сборник с разкази, ама както съм писал в темата на въпросната книга, мисля да правя бойкот! Така че след няколко дни вече няма да имам пълна библиография... :D

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » чет май 12, 2016 9:28 pm

Честито!
Пусни някоя снимка,да видим как изглежда пълна колекция на Кралят.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пет май 13, 2016 9:23 am

rsz_dsc_0085.jpg
rsz_dsc_0085.jpg (186.22 KиБ) Видяна 2655 пъти
Това е то! Отгоре са новите на Плеяда по реда на издаване (от Кинг). Отдолу са Кулите, малкото останали стари на Плеяда и преиздадените от Бард. А на втората снимка са и останалите книги - на Ибис и някакви единични анонимни издателства. :rolleyes:
rsz_dsc_0087.jpg
rsz_dsc_0087.jpg (155.29 KиБ) Видяна 2655 пъти

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет яну 13, 2017 12:54 am

Радвам се на колекционерите или иначе казано-ценителите тук. Осъзнавам, че я нямам онази страст от студентските години, когато Кинг не се издаваше така. Заделях от джобните и търсех из сергии и кашони. До ден-днешен, минавайки покрай някой продавач на книги, плъзгам поглед и търся познатите корици.
Към днешна дата имам 50+... Подреждайки ги установих, че съм дала няколко назаем и не са ми ги върнали. Отворих нета и си ги поръчах. Точно от онези, старите издания.
Та някак не е същото сега, като знам, че мога да купя всичко липсващо. Но страстта от четенето на новите му книги, пак си я има.
Успех в събирането! :)

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » съб яну 14, 2017 8:07 pm

Abigel написа:Подреждайки ги установих, че съм дала няколко назаем и не са ми ги върнали.
Не разбирам как изобщо някой може да си даде книгите на друг. При мен тази тема е табу, особено пък хора, които ми казват "Дай да прочета нещо", аз му казвам : "Купи си де!", а той ми отговаря : "Пари за книги не давам", при което отговарям : "Твое право си е да си умреш прост, та прост." Обичам поговорката : "Всеки се ражда глупак, но най-лошото е да умреш глупак." Не може да даде 15 лв. за книга, а може да изпуши две кутии цигари и да отиде 6 пъти на кафе днес или на дискотека или кръчма. Имам над 3000 заглавия в личната ми библиотека и книга от моята библиотека не може да отиде дори в ръцете на родителите ми, какво пък остава на приятели или познати, още по-малко на такива изчадия дето "Пари за книги не давам." Ако човек наистина избира между книга и храна е разбираемо, в такъв случай съм купувал книги и съм подарявал, но в примера с цигарите и книгите. Бих казал само : "GO TO FUC*IN' HELL, BI*CH!!!

Ама, че съм в добро настроение днес. :) :shades: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :konoplya: :konoplya: :konoplya: :konoplya:
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » съб яну 14, 2017 9:59 pm

Ами уж не давам на случайни хора, но... така се получи. Аз обичам да подарявам книги, а когато покажа на някой непросветен, че Кинг пише увлекателно, а не е просто творец на страхотии и кървища, съм много доволна.
Книгите си ги пазя много, но след няколко премествания през годините, съм изгубила нишката.
Не съжалявам. Халал да са им. Пак ще си ги купя.
За мен книгите са богатство, което е за споделяне. Едно време първите ми прочетени книги на Кинг бяха точно взети назаем от най-добрия приятел на брат ми.

Потребителски аватар
Replicant
Commoner
Commoner
Регистриран: вт окт 22, 2013 2:56 pm

Мнение от Replicant » ср окт 25, 2017 11:23 am

събрах всичко, без разказите от този сборник https://chitanka.info/book/91-koshmari-i-synovidenija
Мечтаят ли роботите за електроовце?

Отговори