Колекционирането на книгите на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пон апр 16, 2007 11:33 pm

presque написа:и отново, не че се хваля ... ама закупих втората част на То за 2 лв (новичка, четена 1 път може би), както и Талисманът също за 2 лв, в същото състояние като то :)
някой може ли да ми каже откъде мога да си намеря книги като "Черният дом", "Буик 8" и др. такива които не виждам по "кашоните" и в книжарниците
Буик 8 скоро я гледах в книжарничката в Света троица, срещу Фантастико. А "Черният дом" хем е толкова нова, че да я няма по "кашоните", хем е твърде стара, за да е в наличност в книжарниците :)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » вт апр 17, 2007 6:56 am

presque верно от пич си ги купил :) .Буик 8 не е много трудно да се намери нова по книжарниците(потърси и във виртуалните)
А пък Черният дом я имаше на сливенските кашони преди няколко месеца(е не беше в перфектно състояние,но скоро преди това бях чел Талисманът си ми беше жизненонеобходима)

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner
Регистриран: пон апр 09, 2007 7:30 pm

Мнение от presque » вт апр 17, 2007 1:03 pm

ами именно ... много се дразня от такива книги които са прекалено нови за кашоните и прекалено стари за книжарниците :)
а не искам да почвам "талисманът" докато не си купя "черният дом" :D

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » вт апр 17, 2007 2:51 pm

presque ти да не го хипнотизираш бедния човек и така да му взимаш книгите :D ?

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner

Мнение от presque » вт апр 17, 2007 10:11 pm

да бе ... представяш ли си го този момент: "Отивам до тех с часовника с кукувичка (от "Слънчевото куче" :P) щото има махало :D :D :D

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср апр 25, 2007 8:16 am

Spidy написа:
presque написа:и отново, не че се хваля ... ама закупих втората част на То за 2 лв (новичка, четена 1 път може би), както и Талисманът също за 2 лв, в същото състояние като то :)
някой може ли да ми каже откъде мога да си намеря книги като "Черният дом", "Буик 8" и др. такива които не виждам по "кашоните" и в книжарниците
Буик 8 скоро я гледах в книжарничката в Света троица, срещу Фантастико. А "Черният дом" хем е толкова нова, че да я няма по "кашоните", хем е твърде стара, за да е в наличност в книжарниците :)

Комшия ли съзирам? :D
Дам, Буика някой ден ще си го купя точно от там, когато намеря време за книги, де :?
Сори , че не е много по темата :oops:

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner

Мнение от presque » ср апр 25, 2007 3:35 pm

хм ... аз живея в "Красна Поляна", така че "Св. Троица" е близо до вкъщи, но незнам къде точно е Фантастико, но при добро желание ще го намеря :D

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от Spidy » ср апр 25, 2007 3:41 pm

Обаче ако всички отивате там, за да купите една книга, май няма да стане :D
Всъщност това е доста малка книжарничка, да не останете разочаровани! Когато последно ходих, имаше не повече от десетина книги на Кинг, и то пет от тях бяха от "Тъмната кула". Но все на някой ще му свърши работа :)

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср апр 25, 2007 10:15 pm

Хххах, най-лесно е да почнеш с интернет магазините, не са много скъпи, а после се тръгва по-магазините :)

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от Spidy » ср апр 25, 2007 10:37 pm

Всъщност интернет магазините дори са по-евтини от книжарниците, на места, ако уцелиш, може да хванеш отстъпка от 15-20%, а това си е оферта, особено као поръчваш няколко книги. Освен това ти ги носят на вратата. Не знам защо българите още пренебрегват търговията по интернет :?

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » ср апр 25, 2007 11:50 pm

Защото по кашоните все още се намират и за по 4 лева, пробвайте се в е-нет книжарница да направите същият номер и после ми звъннете 1 телефон да ми кажете да ви се посмея :roll: :lol:

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » чет апр 26, 2007 10:43 am

Spidy написа:Всъщност интернет магазините дори са по-евтини от книжарниците, на места, ако уцелиш, може да хванеш отстъпка от 15-20%, а това си е оферта, особено као поръчваш няколко книги. Освен това ти ги носят на вратата. Не знам защо българите още пренебрегват търговията по интернет :?
Дан така е аз си взех 3-4 с намаление 30% :P, и ми ги донеставиха за без пари :P, е трябваше да чакам 2 дена, ама голяма работа :)

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner

Мнение от presque » чет апр 26, 2007 4:21 pm

току що закупих 21 книжки за 30 лв. Бавно но сигурно напредвам в колекционирането :)

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от Spidy » чет апр 26, 2007 5:29 pm

Да, то и аз в началото бях така, купувах си поне по 3-4 книги на седмица и давах бая пара, а сега... Ако за месец намеря някоя находка по кашоните, добре е :)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет апр 26, 2007 5:34 pm

Нормално,в началото има много книги за изкупуване,а и изкачат по-лесно намираемите.Към края като останат да речем десетина се разбира кои са по-редките(или пък не сме имали късмет да намерим по-рано).
И в тази връзка Град Отчаяние също ли спада към най-редките или просто на мен не ми върви?

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner

Мнение от presque » чет апр 26, 2007 5:40 pm

ми нз кои броите за редки, ама на мен от старото издание на "плеяда" ми липсват безсъние, роуз мадър и кристин книга 2

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от Spidy » чет апр 26, 2007 5:47 pm

Град Отчаяние също спада към редките, но все пак не е от най-трудните за намиране. Аз поне съм я виждал за 8лв, но нямах пари, а после вече я нямаше... Иначе Роуз Мадър, Безсъние, Цикъл за върколака са най-редките, поне по мои наблюдения. Дори на Славейков няма гаранция, че ще ги има :)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет апр 26, 2007 5:49 pm

Точно те са от най-редките,имам само Кристин(единствената ми покупка досега от пл.Славейков).Нея доста тъпо са я раздлили на 2 части по 300 страници.

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от Spidy » чет апр 26, 2007 6:18 pm

Аз Кристин си я намерих за 6лв (по 3 на томче :) )

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner

Мнение от presque » нед юли 01, 2007 4:01 pm

да се похваля ... закупих си Роуз Мадър за 5 кинта ... в отлично състояние от Бургас :)

Отговори