Дата и час: Нед Яну 21, 2018 11:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 5:58 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

След кратко затишие последните седмици започвам отново с Кинг-книги ;) Отправям се към "Сърца в Атлантида"! Филмът с Антъни Хопкинс ( и Дейвид Морз (така ли му беше името?), който май е абонат на филми по краля:) беше приятен за гледане и се надявам и книгата да е такава :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 9:17 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

alamo написа:
След кратко затишие последните седмици започвам отново с Кинг-книги ;) Отправям се към "Сърца в Атлантида"! Филмът с Антъни Хопкинс ( и Дейвид Морз (така ли му беше името?), който май е абонат на филми по краля:) беше приятен за гледане и се надявам и книгата да е такава :)

Филмът не струва нищо сравнение с книгата,но това се отнася за всички филми по Кинг,като изключим два,три.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 06, 2016 10:32 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Аз пък съм изкушен от разкази, заради последната излязла книга. И за това мисля да прочета "Кошмари и съновидения", че и без друго разказите съм ги чел преди 12 години може би... нямам никакъв спомен за нищо! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 09, 2016 5:28 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

"Сърца в Атлантида" ме остави със смесени чувства и май съм по-скоро разочарован от нея... Филмчето ставаше, но не знаех, че е правен само по част от книгата, може би най-интересната първа част. Всъщност не знаех и че самата книга е разделена на части. Първата по която си беше филма, и при това на доста висок процент, ми хареса най-много. Частите с обясненията на драмите във Виетнам... не ме грабнаха. Сигурно ако си преживял нещо пподобно биха имали по-голяма тежест. Мен ми се видяха скучни... Като цяло очаквах друго от книгата, повече Тед Бротиган и по-малко анти-военна пропаганда :)

За следващо заглавие вече съм набележил "Романът на Лизи":)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2016 2:49 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Свърших и с "Романът на Лизи". Каква книга! Много, много, много ме зарадва! Наистина почва много тромаво (имай доста време кара така - около 200стр.), но пък после е направо смразяваща... Много силни фрази и думи бяха изречени, особено в края с писмото на Скот... Нямам думи. Много кеф изпитах, докато я четох, но и депресивното състояние също не е съвсем непознато. Дори началото е толкова реалистично пресъздадено, че ми стана неприятно и тягостно, докато чета. Със сигурност една от книгите, които много ми допадат!

Следващата книга ще е май нещо по-леко... "Черният дом"? Може би! Не съм я чел, но знам, че е продължение на "Талисманът", която ще трябва да припомням. Някак не ми се хваща толкова дълго четиво;) "Очите на дракона" е много възможно, но първо ще е едно не Кинг-заглавие. Четох за нея в "Сърца в Атлантида" и ще я пробвам. Не, не е "Повелителят на мухите" (която също ще се прочете, но друг път), ами на Клифърд Саймък "Ring around the Sun", която в БГ виждам, че е излязла под заглавието "Паралелни светове". Та, нея... и после драконите ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2016 9:36 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

"Очите на дракона" си е приказка от всякъде,имай го в предвид.Не е лоша,но това няма да е онзи Кинг който очакваш.Всъщност я е написал за децата си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 15, 2016 11:17 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Да, знам. И нея и "Талисманът" съм чел като дете :) Просто ми се хваща нещо такова :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 16, 2016 11:08 am 
Devar-Toi
Devar-Toi

Аз тъкмо приключих Долорес. Сега възнамерявам да посегна към другата му книга за острова Литъл Тол - Бурята на века.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2016 8:08 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Е... ами фентъзито остава пак назад. Настроения ;) Минах през "Паралелни светове" на Саймък (нищо кой знае какво... ) и "Прекрасен нов свят" на Хъксли (доста по-добре), припомних (май за 3 път) "Зеленият път" и сега, тия дни де, викам да хващам "Град Отчаяние". Не съм я чел, но от филма не съм и кой знае колко хайпнат. Дано книгата е по-хубава!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 02, 2016 7:07 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

"Град Отчаяние" - книгата със сигурност е много по-хубава! Моя грешка е, че бях гледал първо филма и не очаквах да е добра. Поредното доказателство, че филмите по Кинг не струват (поне повечето).

Най-после ми пристигнаха последните две ;) книги на Кинг и следващото заглавие ще бъде "Страшни сънища за продан".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 03, 2016 3:28 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

Мизъри

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 08, 2016 2:58 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Последният сборник с разкази на мистър Кинг не разочарова. По мое мнение е доста по-добър от предходния и така да се каже спря с това пропадане в разказите. Като се абстрахира човек от безмисленото разделение на книгата, в нея всъщност има някои доста добри попадения. За любими чак не знам, но моите фаворите ще да са "Смърт", "Болната", "Лошото момченце" и "Живот след смъртта" в бг том 1, и "Били Блокадата", "Пияни фойерверки" и "Летен гръм" в том 2. Като цяло приятно четиво:)

Вече все по-малко стават непрочетените книги от Краля, но следващата ще бъде избрана между "Буик 8" и "Огън"!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 09, 2016 10:43 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

alamo написа:
Вече все по-малко стават непрочетените книги от Краля, но следващата ще бъде избрана между "Буик 8" и "Огън"!

Промяна :wink: Следващата ще е "Отмъстителите" :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2016 6:45 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

E, ами "Отмъстителите" си ми беше малко разочарование. Не че беше кой знае колко лоша... просто не беше достатъчно добра ;) Тия войници и каубои малко повече ми дойдоха, но края що годе ставаше... Так ;)

Следващата е "Огън" - откога й се точа!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 6:04 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

"Огън" също не мога да кажа, че беше кой знае какво. Не ме грабна особено, не ме разчувства историята на главния герой... След няколко поредни прочетени книги на Кинг реших да сменя малко - "Лешояди" на Дан Симънс ми беше първото и много хвалено заглавие, което захванах. Ами 1000 странички са си доста. Спокойно можеха да са 500, едната история е излишна (можеше да си свърши във Филаделфия и щеше да е много по-добре). След нея хванах втория том на "Кървави книги" и вече съм все по-убеден, че Клайв Баркър не ми е присърце. Първия разказ беше хубав, но оттам насетне все низходящо. Ужасите, които той пише са някак по-брутални във физическия смисъл, а аз май повче харесвам психологическия елемент.

Стига с разнообразието и пак захващам с непрочетеното от Краля ;) Следваща - "Буик 8"!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]