Дата и час: Съб Яну 20, 2018 3:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2016 4:20 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Буик 8 - беше (това не съм мислил, че някога мога да кажа за романа на Кинг!) ужасна! Нищо интересно не видях в тази книга и затова захващам "Куджо". Изданието на "Ибис". Четох, че старото имало проблеми, които аз не помня да съм разбрал едно време. Не че това е върховното постижение на Краля, но със сигурност е на светлинни години пред тая смотана кола:) Мисля Сена се състезаваше с такъв номер в Макларън? Това й е положителната страна за мен ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 06, 2016 3:48 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Следва да е на ред... мисля "Бурята на века". Филмът е страхотен и се надявам и книгата да е такава. Малко по-особеният начин по който е написана едва ли ще е проблем, макар никога досега да не съм чел такова нещо повече от десетина странички :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 06, 2016 6:05 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

alamo написа:
Следва да е на ред... мисля "Бурята на века". Филмът е страхотен и се надявам и книгата да е такава. Малко по-особеният начин по който е написана едва ли ще е проблем, макар никога досега да не съм чел такова нещо повече от десетина странички :)

Филмът наистина е един от много малкото добри по произведения на Кинг.Иначе и аз не съм я чел,трудно смилаемо ми е това нещо сценарият.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 07, 2016 10:58 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Key написа:
Иначе и аз не съм я чел,трудно смилаемо ми е това нещо сценарият.

Да ти кажа никак не трудно за четене. Направо те вкарва във филма:) Жалко само, че моето копие на книгата е с дефект :angry2: След 209 страница следва 289 и продължава 304, след която вече е 225 и така... Ако бяха само разместени страниците ще се прочетеше някак, но с тия лиспващи от 209 до 225... Утре ще гледа да взема нова. Дано да я има в книжарницата да мога да я прегледам набързо, че ако купя по нета, с моя си карък, може пак да е дефектна :devil:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2016 3:27 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Преживях и "Бурята на века" :) Много добра! Тая година определено доста наваксвам с пропуснатото на Кинг и за следващо заглавие се избира "Дума Ки".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2016 10:53 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Пореден шедьовър на Краля видях в "Дума Ки". Допадна ми много и изненадващо за толкова дълго четиво не беше прекалено разводнено. Като усещане малко ми напомни "Джойленд", освен края - той е доста по-мрачен. Аман от Жаби с Жъби, разни статуи, злобни божества и кукли :) Отлична!

1-2 дни почивка и осмисляне на прочетеното и ще се насоча към следващата, а именно "Капан за сънища". Поредно заглавие, за което знам само от филмираната версия. Не лошо при това! Надявам се книгата да е с класа отгоре все пак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 11:21 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Поредни напълно заслужени 5 звезди и за "Капан за сънища" в Goodreads ;) Иначе разбрах защо филма не се котира особено високо. Не е лош наистина, но е много назад в сравнение с книгата. За следващо заглавие избирам една от любимите ми книги на Краля - "Неизживени спомени". Чел съм я отдавна, а факта, че наскоро си взех новото (което вече не е и много ново, по-скоро Второто!) издание направо ме кара да се захвана с нея. Мистър Гонт дали е още толкова приятно неприятен?:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 1:27 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

И аз съм голям фен на Капан за сънища (книгата).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2016 1:27 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

И аз съм голям фен на Капан за сънища (книгата). В момента дочитам "Черния дом" и следващата смятам да е Огън.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2016 8:39 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

"Живата факла" на пълен random. След малко я почвам, дано ме привлече, въпреки че по непонятни причини винаги съм я низвергвал, та да вземе сега да ме шибне брутално с корица през уста, че съм я заклеймявал...

сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2016 5:00 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

"Неизживени спомени" е супер и нейното препрочитане ми достави огромно удоволствие. За минус мога да сметна обаче новото издание... Напоследък много се заговори за деленето на книгите на томове, но аз като цяло съм много по-доволен от предишното издание на Плеяда. То беше май 2 тома. Това новото е доста неудобно за четене. Някак прекалено дебела и неудобна е в ръка, направо тежи! Направи ми впечатление и в "Дума Ки" дебелите книги на Плеяда не са добри - много са тесни самите книжни тела, трябва да се отварят докрай, което води до разлепване и много по-бързото им износване. Текстът и редовете между него са така сбити, че напряга очите. Е, не трябва да е чака като във "Вихър през ключалката", където май междуредието беше по-голямо от редовете ама... Четох "Капан за сънища" на Бард и макар хартията да е по-нискокачествена самата книга е доста по-удобна зачетене. По-широка е и някак сама се отваря без да е нужно да я придържаш с ръка, докато "Неизживени спомени" и " Дума Ки", ако не ги държиш по-скоро се затварят ;) Бели кахъри ;)

Почвам с "Кристин"! Изданието на Ибис.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 02, 2016 5:18 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

След кратката почивка, и не особено добрата за мен "Кристин", минавам на "Доктор Сън"... е, преди това ще припомня "Сиянието" (подмених си старото окъсано издание с новото от "Ибис").

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2016 9:07 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Май беше грешка да припомня "Сиянието" преди да се захвана с напълно непознатия ми "Доктор Сън". Така разликите в самите книги изпъкнаха доста ярко и чак ми е малко трудно да приема, че едната е продължение на другата. Не броя различията в превода на някои думи и фрази, които трябваше да са едни и същи (тук не включвам обаче "сияние" със заменката "озарение"!, за "Доктор Сън", "озарение" има доста повече смисъл и е по-удобна:)). Просто трябваше да си карам със старите спомени от първата книга и да се абстрахирам от ова, че има продължение. "Доктор Сън" е много силна книга, различна от психарията в "Сиянието", но много силна книга!

И само за да докажа, че не може да ми се има никакво доверие на това, което говоря за продълженията на книгите ще започна с "Черният дом"... като преди това припомня ;) и "Талисманът" :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2016 10:11 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld

"Талисманът" ми хареса дори повече отколкот помнех. Хубава история, не знам защо си спомнях, че е малко по-лека и по-малко мрачна... Отличен за нея! И като си говорим за мрачност и страхотии... В книгите (и филмите) на ужасите доста ме притеснява като има намесено канибалство или нещо свързано с деца. За вампири, зомбита, върколаци, призраци мога (и обичам) да чета, без да се притеснявам кой знае колко. Вътрешно усещам, че не е истина (ако и това е вярно вече.. :) ), но истории с деца... бррр... Има си по вестници и новинарски емисии предоволно. Затова и "Черният дом" доста страховит се оказа. Тия описания на това какво прави Приятелчето и какво ядат уличните псета... Доста ме потресоха. Много добре разказана, и много страшна история. Ако "талисманът" ми се стори мрачна, то "Черният дом" е направо бездънния мрак. Иначе само мога да се пооплача малко от изданието... Четох новото на "Бард" и то си е ама съвсем копирано (нормално) с това на "Плеяда" от преди 10-15 години. Не можаха ли да пооправят грешките поне?!? Особено в бележките под линия имаше фрапанни, та ум да ти зайде ;) Кози Коулс беше роден 1990 и починал 1981, или пък Черната брада (пиратът-изедник:)) да е живял над 100 години!!! Отделно имаше няколко страници доста мътно отпечатани и се принудих да прочета от Читанката. Естествено за късмет там пък точно липсваха 1-2 страници! Тия малки проблеми, обаче изобщо не ми развалиха кефа от книгата! Том Сойер ;) е прекрасен като възрастен, "Голямата петорка" почти всеки ден ги виждам пред очите ( при мен са само 4, ама то и в книгата нали един не оцеля;)), лошите си бяха на много високо ниво, единствено Хенри беше прекалено добър, направо ангел със свръхчувствеителен слух. А да попитам някой запознат с оригинала на английски, тоя Муншун (Мънчинг, Малшун) как точно се пише името му? Има ли други връзки с някоя книга на Кинг?

Така следва малко почивка от Краля, съвсем кратка, и продължавам с "Под купола".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2016 7:45 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Днес си купих "Края на дежурството" и утре я започвам! Много съм доволен и съм с големи очаквания, дано не ме разочарова...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]