Следващата ви книга на Стивън Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: Следващата ви книга на Стивън Кинг

Мнение от PostMortem » чет юли 02, 2015 5:12 pm

Не можах да устоя и си взех "Играта на Джералд". Падна голямо чудене коя да предпочета между нея и "Долорес", но заложих на въпросната...че срамота да мине цяла година без да съм чел нищичко на Краля. :devil:
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пет юли 03, 2015 12:16 pm

батко, започвам книгата Tripulação de Esqueletos

Това е Skeleton Crew на Стивън Кинг
португалско или бразилско издание, не знам
като вече си го чел на български е по-лесно
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

TheWitcherKing
Commoner
Commoner
Регистриран: ср юли 01, 2015 7:49 pm

Мнение от TheWitcherKing » пон юли 06, 2015 7:39 pm

И аз в момента се чудя коя на Стивън Кинг да ми е следващата :D Тези дни си набавих ужасиите като си препрочетох любими разкази от ,,Малкият зелен бог на агонията'' и няколко лъвкрафтови от различните му сборници дето имам :D
Но наскоро се сдобих с ,,Четири след полунощ'' двете томчета,плюс ,,Играта на Джералт'' и естествено последните му две,които купих още от панаира на книгата - ,,Мистир Мерцедес'' и ,,Въкресяване'' - и четирите все още не са четини и сега умувам над тях :D
П.С между другото имам доста пропуснати заглавия на Кинг и съм решил тази година и другата да поправя грешката си :P

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон юли 06, 2015 9:56 pm

TheWitcherKing написа:И аз в момента се чудя коя на Стивън Кинг да ми е следващата :D Тези дни си набавих ужасиите като си препрочетох любими разкази от ,,Малкият зелен бог на агонията'' и няколко лъвкрафтови от различните му сборници дето имам :D
Но наскоро се сдобих с ,,Четири след полунощ'' двете томчета,плюс ,,Играта на Джералт'' и естествено последните му две,които купих още от панаира на книгата - ,,Мистир Мерцедес'' и ,,Въкресяване'' - и четирите все още не са четини и сега умувам над тях :D
П.С между другото имам доста пропуснати заглавия на Кинг и съм решил тази година и другата да поправя грешката си :P
Започни от по старите неща,например "Четири след полунощ",и четирите новели са изключително добри!

TheWitcherKing
Commoner
Commoner
Регистриран: ср юли 01, 2015 7:49 pm

Мнение от TheWitcherKing » вт юли 07, 2015 12:12 pm

Така си мислех и аз между другото :) На Ланголиерите отдавна им се каня и без това :D а и сега и без това нямам много свободно време,така че по една новелка всяка вечер ще дойде идеално :)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » съб юли 25, 2015 11:58 am

Днес, след известен размисъл какво точно да се вземе за четене през поивката, избрах и взех 22/11/1963. Всички познати чели я досега ми дадоха само положителни отзиви и се надявам те да бъдат оправдани ;)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » вт авг 25, 2015 11:10 am

Вчера завърших 22/11/63 - наистина страхотна книга, а края беше направо зашеметяващ! - и вече мисля за следващото нечетено произведение на Кинг. Отдавна избягвам Тъмната кула, но май дойде и нейното време. Имам малко питания преди да започна да купувам поредицата:

1. Чета тук за пълни и непълни издания на първата част. В България са издадени и двете или ...?
2. В една книжарница видях и две корици на една и съща част от поредицата ( не мога да си спомня обаче коя :) нещо като влак или локомотив имаше - на едната беше на син фон, а другата на бял. Има ли значение това или просто са преиздавани през годините? Другите части имат ли такива преиздания?
3. Седмата част е издане като 2 отделни части? Изгубените гласове и Тъмната кула 2.
4. Вихър през ключалката в крайна сметка е най-добре да се прочете последна или както се пада във времевата граница в поредицата (май след 4 книга)?

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » вт авг 25, 2015 11:40 am

alamo написа:Вчера завърших 22/11/63 - наистина страхотна книга, а края беше направо зашеметяващ! - и вече мисля за следващото нечетено произведение на Кинг. Отдавна избягвам Тъмната кула, но май дойде и нейното време. Имам малко питания преди да започна да купувам поредицата:

1. Чета тук за пълни и непълни издания на първата част. В България са издадени и двете или ...?
2. В една книжарница видях и две корици на една и съща част от поредицата ( не мога да си спомня обаче коя :) нещо като влак или локомотив имаше - на едната беше на син фон, а другата на бял. Има ли значение това или просто са преиздавани през годините? Другите части имат ли такива преиздания?
3. Седмата част е издане като 2 отделни части? Изгубените гласове и Тъмната кула 2.
4. Вихър през ключалката в крайна сметка е най-добре да се прочете последна или както се пада във времевата граница в поредицата (май след 4 книга)?
1. Само Стрелецът има разширено издание, на бъларски не е разширеното издание. Но това не означава, че е непълно.
2. Няма значение коя Пустош ще избереш, избери тази, която ще ти съвпадне с колекцията от останалите книги.
3. Да.
4. Аз четох Вихъра през ключалката след 4-та книга и преди 5-та, както е хронолигически.

пс: Прочети Сблъсък преди 4-та книга, Сейлъмс Лот преди 5-а част, Сърца в Атлантида и Безсъние преди 7-та част. Свързани са и ще ти е полезно. ;)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » вт авг 25, 2015 2:56 pm

bglushkov написа: пс: Прочети Сблъсък преди 4-та книга, Сейлъмс Лот преди 5-а част, Сърца в Атлантида и Безсъние преди 7-та част. Свързани са и ще ти е полезно. ;)

Прочетени са тези неща. Не и скоро наистина, но мисля, че имам спомени за всяка една от тях :) Още сега значи поръчвам първите две заглавия:)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт авг 25, 2015 9:17 pm

И аз се пробвах с тази тъмна кула,но за циклих до третата час,изглежда съм един от малкото на които не им допада.С това не казвам че няма да ги прочета,но това ще се случи след като прочета всичко останало(още 6-7 книги).

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » чет авг 27, 2015 3:53 pm

След скучния Талисман почнах Джойленд - доста ми допада как започва.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср сеп 02, 2015 7:42 pm

Свърших със "Сестричките от Елурия" и първата кула. Засега имам доста повече въпроси от отговори, на май и така трябва да е:), иначе първия том ми се струва странно написан. Едва ли не историята е разхвърляна между главите. Четеш нещо, в следващата има малко обяснение какво си прочел, срещаш някакви имена, а в следващата се загатва, че в бъдеще може и да се разкаже нещо за тях. Със сигурност има интерес, де :) Действието в някакъв задгробен свят ли се развива или е друго измерение?, алтернативна реалност:) Днес поръчах 2 и 3 част и там ще се разкрият (може би) част от въпросите или ще възникнат още (по-вероятно).

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » ср сеп 02, 2015 11:13 pm

Първата част... е писана (и издавана май) поотделно. Тоест, че отделните глави са публикувани в разни списания с разкази. Докато в един момент не е решил да ги обедини и да напише цяла книга Тъмната кула. За това малко така изглеждат нещата в първия том... ни в клин, ни в ръкав. Оправя се нататък работата! :) Или се заплита още повече, зависи от работата! :D

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » чет окт 01, 2015 8:17 pm

Днес захапах четвъртата кула. Третата направо ме отнесе. Дори сънувах кошмарния Луд:) Изглежда тая част в която се описваха висящите трупове покрай улиците (и навсякъде) ми е оставило отпечатък;) Айде на гатанките!

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » пет окт 02, 2015 9:36 am

alamo написа:Днес захапах четвъртата кула. Третата направо ме отнесе. Дори сънувах кошмарния Луд:) Изглежда тая част в която се описваха висящите трупове покрай улиците (и навсякъде) ми е оставило отпечатък;) Айде на гатанките!
на мен четвъртата ми е любимата и ми хареса повече от третата, която също харесах.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пон ное 02, 2015 9:04 pm

Край и с четвъртата Тъмна Кула;) Интересна, но отстъпваща малко на предните части. Повече ми харесваше смесването на световете, а не тия ранни приключения на Роланд. Трябва да кажа обаче, че май и по-малкия шрифт си каза думата за да не ми допадне много книгата. След като преди това съм чел предните части, тази направо ме умори... неприятно ситни букви. На половината преминах към услугите на Читанката;) Дано другите не са така, защото си предпочитам хартията:) В сряда трябва да дойде Вихър през ключалката - и това ще е следващата ми книга за четене. Тъй си е ;)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » съб ное 14, 2015 8:15 pm

Следва ТК 5 "Вълците от Кала". "Вихър през ключалката" ми беше прекалено фентъзи... и то дори не особено добро фентъзи. Историята в историята беше ок; приключенията на Тим горе-долу ми допаднаха, но не и историята на Роланд. Скучно с тоя преображенец, нищо неочаквано... със сигурност най-малко интересната кула досега. Надявам се и така да си остане.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » вт ное 24, 2015 4:57 pm

Е, утре ще се взима/поръчва шестата книга от Тъмната Кула. "Вълците от Кала" със сигурност частта, която прочетох най-бързо досега (отчасти изаради малко повече свободното време, но със сигурност повече заради интереса). Хареса ми заигравката с Хари Потър и Сейлъмс Лот. Кой филм имаше нещо подобно като сюжет... уж живееш, пък има книга по това?:)

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » вт ное 24, 2015 5:47 pm

alamo написа:Кой филм имаше нещо подобно като сюжет... уж живееш, пък има книга по това?:)
Stranger Than Fiction (2006)
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пет дек 04, 2015 2:27 pm

Следващото заглавие ще бъде разбира се седмата кула. По-точно 7.1 кула - Изгубените гласове. Мислех, че с това разделяне на книгите се е свършило през 90-те, но явно съм грешал (освен ако седмата част не е разделена в 2 тома оригинало, в което силно се съмнявам).

Отговори