Следващата ви книга на Стивън Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Следващата ви книга на Стивън Кинг

Мнение от deadface » чет апр 28, 2016 2:26 am

Един от първите му романи, но:
deadface написа:(Съб Дек 02, 2006 3:02 am)

Стивън Кинг обяви, че е намерил в мазето си ръкописа на "Blaze" - дълъг 173 страници роман, който той пише успоредно със "Сейлъм'с Лот" и завършва през 1973, а по-късно пренаписва първите 106 страници. Сега Кинг се е заел да редактира и пренапише остатъка от романа и по-нататък да го публикува под името Ричард Бакман.
С други думи това, което сме чели, е мноого различно от онова, което е написал през 1973 ;)

*
alamo написа:Спомних си как преди време на старото видео у съседа гледах като дете един филм - "Разкази от криптата" (филм си беше не сериала), но вътре в него четири истории. Първата беше за някаква статуя на индианец, стояща пред някакъв забутан магазин нейде в загубения запад на щатите, и тая статуя отмъщаваше на някакви бандити, дето убиха собствениците на магазинчето. Не беше кой знае колко страшно, но края й ми е останал в главата - кървав скалп в ръката на стуята;) Втотият разказ е по "Салът"! Аз тогава не съм и знаел кой е Стивън Кинг и какво прави, но това беше историята от която после ме беше страх да влизам да играем в реката до нас сигурно цяло лято;) Краят отново ми е запечатан - табела "Плуването забранено". Много страх, много сънища :) Другите две части от филма не помня (едната май беше за някаква женичка дето блъсна един стопаджия... но може и да се бъркам), но и не бяха кой знае колко добри. Може би само една от историите е била по Кинг, защото другите не са ми познати...
Казва се "Creepshow 2" и е по три истории на Кинг, първата и третата от които е написал специално за филма (тоест не съществуват като разкази, а само под формата на сценарий). Всъщност (ако не ме лъже паметта), първата история е била замислена и започната като разказ (преди филма), но Кинг не успял да го завърши, затова го пренаписал като сценарий.
alamo написа:"Момичето, което обичаше Том Гордън" - тук вече чувствително беше вдигнато нивото. Буквално за един ден се прочете целия роман (той и е кратичък, де). Хареса ми много! Това чувство на засилваща се безнадежност беше доста подтискащо. Няма ли филм по това чудо? Представям си края как момичето вдига пръст нагоре... американците обичат такива драми ;)
Няма.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » чет апр 28, 2016 8:49 am

Мисля да е “Страшни сънища за продан” :shades: , след Панаира на Книгата!
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » вт май 03, 2016 10:42 am

alamo написа:Така да дойда и на думата за следващата книга... Е, първо май ще си взема 1-2 дни почивка и после ще бъде... "Джойленд"... или "Огън" :)
Да... ама не съвсем :) Оказа се, че "Огън" я нямам (а толкова бях убеден, че я имам!), а в Читанката я няма електронен вариант. "Джойленд" я дадох за четене на познат и затова захващам "Клетка". Електронен вид ще е... няма излишни 50лв за книжно копие, а и от "Плеяда" бяха писали във Фейсбук, че по-късно през годината ще пускат второ издание. Та... "Клетка"!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср май 04, 2016 10:05 am

'Клетката" беше изядена за нула време. Хубаво постакалиптично четиво, макар и отстъпващо с доста на личния ми нумеро уно 'Сблъсък" :) Тук героите просто ми се сториха много плоски! В началото никак не ми хареса как още от втория абзац вече дойде Армагедон, но като се замисля... не трябва някаква подготовка, нали? Ако ще става нещо подобно, не непременно с гсм (в сегашно време - 10 години след написването на книгата - хич нормита няма да останат;) ), но би трябвало да се случи точно така. Изненадващо, бързо ...и с големи последствия:)

Следва - "Джойленд". Приготвена е вече :)

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » чет май 05, 2016 11:32 am

alamo написа:'Клетката" беше изядена за нула време. Хубаво постакалиптично четиво, макар и отстъпващо с доста на личния ми нумеро уно 'Сблъсък" :) Тук героите просто ми се сториха много плоски! В началото никак не ми хареса как още от втория абзац вече дойде Армагедон, но като се замисля... не трябва някаква подготовка, нали? Ако ще става нещо подобно, не непременно с гсм (в сегашно време - 10 години след написването на книгата - хич нормита няма да останат;) ), но би трябвало да се случи точно така. Изненадващо, бързо ...и с големи последствия:)

Следва - "Джойленд". Приготвена е вече :)

Аз като гледам хората как са вманиачени по телефоните, ще е необходимо просто да спрат по някаква причина и те сами ще се побъркат.

По темата, от доста време се каня на сблъсък и мисля, че му е дошло времето.
"Here, sir, there are always more tales."

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » чет май 05, 2016 12:03 pm

Аз наскоро четох Клетка и много ми хареса. Сюжетът може да не е върхът на сладоледа, но определено не е толкова слаба книгата, колкото я определят доста хора. А това с мобилните телефони вече става дразнещо. Постоянно, главно младежи, но и други, се взират в тях и не се отлепят. Признавам си, и аз го правя, но за да чета някоя книга. Нямам нито електронен четец, нито хартиения носител на въпросната книга, която чета.
По темата: Време ми е за първия препрочит на книга на Кинг и смятам да дам втори шанс на Играта на Джералд. Едно на ръка, че я четох много рано и ме гризе съвестта да не би да съм я подценила, второ, че ми е интересно дали ще ме отврати и втрещи така, както го направи първият път, и трето, предстои ми среща с Долорес Клейборн, а има връзка между тях и лакомията в този случай си казва думата :tooth: Както съм я чела преди близо 3 години, шансът да хвана връзката е -13 :blush3: Та първо Играта на Джералд, а веднага след това Долорес Клейборн.
Изображение

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » чет май 05, 2016 2:08 pm

Долорес и Мизъри на киндъла съм приготвил. Омръзна ми да чакам да се сетят да ги издадат. :tooth:

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пет май 06, 2016 7:43 pm

"Джойленд" - много, много, много приятна книжка. Лека, романтична по някакъв Кинг-овски начин, много ми напомни на "Тялото". Изключително много се изкефих на това четиво, просто страхотна книга! Следващата книга ще е както изглежда нещо старо - "Кери" или "Куджо".

bglushkov написа:Долорес и Мизъри на киндъла съм приготвил. Омръзна ми да чакам да се сетят да ги издадат. :tooth:
"Долорес" и аз откога чакам преиздаване... Чел съм я отбиблиотека едно време, но искам да си я имам и моя, но просто не да е втора потреба на книга отпреди повече от 20г. Много се надявам да я преиздаде някой, макар да не ми се струва вероятно. "Бард" и "Ибис" преиздават, но все книги на "Плеяда", а "Долорес" май беше на друго издателство... Все пак ще очаквам :)

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » пет май 06, 2016 8:15 pm

Напълно възможно е и Бард да я преиздаде. Да не забравяме, че Играта на Джералд бе на същото издателство, на което е и Долорес, а Бард преиздаде първата през 2013 година. Така че има шанс.
Изображение

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » вт май 10, 2016 5:20 pm

Минах на бързо през "Кери", колкото да имам представа как е превода в изданието на "Ибис". Хубава история, добре написана, но не и от любимите ми. Иначе като четох се сетих, че мястото, където работи майката на Кери, пералнята "Синята панделка" я има и в други произведения на Кинг. В разкази от "Мъглата" и Нощна смяна". Много ме радват такива връзки книгите :) Следващата книга на Краля ще бъде, най-вероятно, новия сборник, който се очаква да излезе тия дни. Дотогава съм хвърлил око на "Тайнствата на стената" на Робърт Силвърбърг.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пон юни 06, 2016 5:58 pm

След кратко затишие последните седмици започвам отново с Кинг-книги ;) Отправям се към "Сърца в Атлантида"! Филмът с Антъни Хопкинс ( и Дейвид Морз (така ли му беше името?), който май е абонат на филми по краля:) беше приятен за гледане и се надявам и книгата да е такава :)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон юни 06, 2016 9:17 pm

alamo написа:След кратко затишие последните седмици започвам отново с Кинг-книги ;) Отправям се към "Сърца в Атлантида"! Филмът с Антъни Хопкинс ( и Дейвид Морз (така ли му беше името?), който май е абонат на филми по краля:) беше приятен за гледане и се надявам и книгата да е такава :)
Филмът не струва нищо сравнение с книгата,но това се отнася за всички филми по Кинг,като изключим два,три.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон юни 06, 2016 10:32 pm

Аз пък съм изкушен от разкази, заради последната излязла книга. И за това мисля да прочета "Кошмари и съновидения", че и без друго разказите съм ги чел преди 12 години може би... нямам никакъв спомен за нищо! :)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » чет юни 09, 2016 5:28 pm

"Сърца в Атлантида" ме остави със смесени чувства и май съм по-скоро разочарован от нея... Филмчето ставаше, но не знаех, че е правен само по част от книгата, може би най-интересната първа част. Всъщност не знаех и че самата книга е разделена на части. Първата по която си беше филма, и при това на доста висок процент, ми хареса най-много. Частите с обясненията на драмите във Виетнам... не ме грабнаха. Сигурно ако си преживял нещо пподобно биха имали по-голяма тежест. Мен ми се видяха скучни... Като цяло очаквах друго от книгата, повече Тед Бротиган и по-малко анти-военна пропаганда :)

За следващо заглавие вече съм набележил "Романът на Лизи":)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср юни 15, 2016 2:49 pm

Свърших и с "Романът на Лизи". Каква книга! Много, много, много ме зарадва! Наистина почва много тромаво (имай доста време кара така - около 200стр.), но пък после е направо смразяваща... Много силни фрази и думи бяха изречени, особено в края с писмото на Скот... Нямам думи. Много кеф изпитах, докато я четох, но и депресивното състояние също не е съвсем непознато. Дори началото е толкова реалистично пресъздадено, че ми стана неприятно и тягостно, докато чета. Със сигурност една от книгите, които много ми допадат!

Следващата книга ще е май нещо по-леко... "Черният дом"? Може би! Не съм я чел, но знам, че е продължение на "Талисманът", която ще трябва да припомням. Някак не ми се хваща толкова дълго четиво;) "Очите на дракона" е много възможно, но първо ще е едно не Кинг-заглавие. Четох за нея в "Сърца в Атлантида" и ще я пробвам. Не, не е "Повелителят на мухите" (която също ще се прочете, но друг път), ами на Клифърд Саймък "Ring around the Sun", която в БГ виждам, че е излязла под заглавието "Паралелни светове". Та, нея... и после драконите ;)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср юни 15, 2016 9:36 pm

"Очите на дракона" си е приказка от всякъде,имай го в предвид.Не е лоша,но това няма да е онзи Кинг който очакваш.Всъщност я е написал за децата си.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср юни 15, 2016 11:17 pm

Да, знам. И нея и "Талисманът" съм чел като дете :) Просто ми се хваща нещо такова :)

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » чет юни 16, 2016 11:08 am

Аз тъкмо приключих Долорес. Сега възнамерявам да посегна към другата му книга за острова Литъл Тол - Бурята на века.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пет юни 24, 2016 8:08 pm

Е... ами фентъзито остава пак назад. Настроения ;) Минах през "Паралелни светове" на Саймък (нищо кой знае какво... ) и "Прекрасен нов свят" на Хъксли (доста по-добре), припомних (май за 3 път) "Зеленият път" и сега, тия дни де, викам да хващам "Град Отчаяние". Не съм я чел, но от филма не съм и кой знае колко хайпнат. Дано книгата е по-хубава!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » съб юли 02, 2016 7:07 pm

"Град Отчаяние" - книгата със сигурност е много по-хубава! Моя грешка е, че бях гледал първо филма и не очаквах да е добра. Поредното доказателство, че филмите по Кинг не струват (поне повечето).

Най-после ми пристигнаха последните две ;) книги на Кинг и следващото заглавие ще бъде "Страшни сънища за продан".

Отговори