Следващата ви книга на Стивън Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Re: Следващата ви книга на Стивън Кинг

Мнение от alamo » пон юни 06, 2016 5:58 pm

След кратко затишие последните седмици започвам отново с Кинг-книги ;) Отправям се към "Сърца в Атлантида"! Филмът с Антъни Хопкинс ( и Дейвид Морз (така ли му беше името?), който май е абонат на филми по краля:) беше приятен за гледане и се надявам и книгата да е такава :)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон юни 06, 2016 9:17 pm

alamo написа:След кратко затишие последните седмици започвам отново с Кинг-книги ;) Отправям се към "Сърца в Атлантида"! Филмът с Антъни Хопкинс ( и Дейвид Морз (така ли му беше името?), който май е абонат на филми по краля:) беше приятен за гледане и се надявам и книгата да е такава :)
Филмът не струва нищо сравнение с книгата,но това се отнася за всички филми по Кинг,като изключим два,три.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон юни 06, 2016 10:32 pm

Аз пък съм изкушен от разкази, заради последната излязла книга. И за това мисля да прочета "Кошмари и съновидения", че и без друго разказите съм ги чел преди 12 години може би... нямам никакъв спомен за нищо! :)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » чет юни 09, 2016 5:28 pm

"Сърца в Атлантида" ме остави със смесени чувства и май съм по-скоро разочарован от нея... Филмчето ставаше, но не знаех, че е правен само по част от книгата, може би най-интересната първа част. Всъщност не знаех и че самата книга е разделена на части. Първата по която си беше филма, и при това на доста висок процент, ми хареса най-много. Частите с обясненията на драмите във Виетнам... не ме грабнаха. Сигурно ако си преживял нещо пподобно биха имали по-голяма тежест. Мен ми се видяха скучни... Като цяло очаквах друго от книгата, повече Тед Бротиган и по-малко анти-военна пропаганда :)

За следващо заглавие вече съм набележил "Романът на Лизи":)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср юни 15, 2016 2:49 pm

Свърших и с "Романът на Лизи". Каква книга! Много, много, много ме зарадва! Наистина почва много тромаво (имай доста време кара така - около 200стр.), но пък после е направо смразяваща... Много силни фрази и думи бяха изречени, особено в края с писмото на Скот... Нямам думи. Много кеф изпитах, докато я четох, но и депресивното състояние също не е съвсем непознато. Дори началото е толкова реалистично пресъздадено, че ми стана неприятно и тягостно, докато чета. Със сигурност една от книгите, които много ми допадат!

Следващата книга ще е май нещо по-леко... "Черният дом"? Може би! Не съм я чел, но знам, че е продължение на "Талисманът", която ще трябва да припомням. Някак не ми се хваща толкова дълго четиво;) "Очите на дракона" е много възможно, но първо ще е едно не Кинг-заглавие. Четох за нея в "Сърца в Атлантида" и ще я пробвам. Не, не е "Повелителят на мухите" (която също ще се прочете, но друг път), ами на Клифърд Саймък "Ring around the Sun", която в БГ виждам, че е излязла под заглавието "Паралелни светове". Та, нея... и после драконите ;)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » ср юни 15, 2016 9:36 pm

"Очите на дракона" си е приказка от всякъде,имай го в предвид.Не е лоша,но това няма да е онзи Кинг който очакваш.Всъщност я е написал за децата си.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср юни 15, 2016 11:17 pm

Да, знам. И нея и "Талисманът" съм чел като дете :) Просто ми се хваща нещо такова :)

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » чет юни 16, 2016 11:08 am

Аз тъкмо приключих Долорес. Сега възнамерявам да посегна към другата му книга за острова Литъл Тол - Бурята на века.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пет юни 24, 2016 8:08 pm

Е... ами фентъзито остава пак назад. Настроения ;) Минах през "Паралелни светове" на Саймък (нищо кой знае какво... ) и "Прекрасен нов свят" на Хъксли (доста по-добре), припомних (май за 3 път) "Зеленият път" и сега, тия дни де, викам да хващам "Град Отчаяние". Не съм я чел, но от филма не съм и кой знае колко хайпнат. Дано книгата е по-хубава!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » съб юли 02, 2016 7:07 pm

"Град Отчаяние" - книгата със сигурност е много по-хубава! Моя грешка е, че бях гледал първо филма и не очаквах да е добра. Поредното доказателство, че филмите по Кинг не струват (поне повечето).

Най-после ми пристигнаха последните две ;) книги на Кинг и следващото заглавие ще бъде "Страшни сънища за продан".

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пет юли 08, 2016 2:58 pm

Последният сборник с разкази на мистър Кинг не разочарова. По мое мнение е доста по-добър от предходния и така да се каже спря с това пропадане в разказите. Като се абстрахира човек от безмисленото разделение на книгата, в нея всъщност има някои доста добри попадения. За любими чак не знам, но моите фаворите ще да са "Смърт", "Болната", "Лошото момченце" и "Живот след смъртта" в бг том 1, и "Били Блокадата", "Пияни фойерверки" и "Летен гръм" в том 2. Като цяло приятно четиво:)

Вече все по-малко стават непрочетените книги от Краля, но следващата ще бъде избрана между "Буик 8" и "Огън"!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » съб юли 09, 2016 10:43 am

alamo написа:Вече все по-малко стават непрочетените книги от Краля, но следващата ще бъде избрана между "Буик 8" и "Огън"!

Промяна :wink: Следващата ще е "Отмъстителите" :D

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пон юли 11, 2016 6:45 pm

E, ами "Отмъстителите" си ми беше малко разочарование. Не че беше кой знае колко лоша... просто не беше достатъчно добра ;) Тия войници и каубои малко повече ми дойдоха, но края що годе ставаше... Так ;)

Следващата е "Огън" - откога й се точа!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пон юли 25, 2016 6:04 pm

"Огън" също не мога да кажа, че беше кой знае какво. Не ме грабна особено, не ме разчувства историята на главния герой... След няколко поредни прочетени книги на Кинг реших да сменя малко - "Лешояди" на Дан Симънс ми беше първото и много хвалено заглавие, което захванах. Ами 1000 странички са си доста. Спокойно можеха да са 500, едната история е излишна (можеше да си свърши във Филаделфия и щеше да е много по-добре). След нея хванах втория том на "Кървави книги" и вече съм все по-убеден, че Клайв Баркър не ми е присърце. Първия разказ беше хубав, но оттам насетне все низходящо. Ужасите, които той пише са някак по-брутални във физическия смисъл, а аз май повче харесвам психологическия елемент.

Стига с разнообразието и пак захващам с непрочетеното от Краля ;) Следваща - "Буик 8"!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » пон авг 01, 2016 4:20 pm

Буик 8 - беше (това не съм мислил, че някога мога да кажа за романа на Кинг!) ужасна! Нищо интересно не видях в тази книга и затова захващам "Куджо". Изданието на "Ибис". Четох, че старото имало проблеми, които аз не помня да съм разбрал едно време. Не че това е върховното постижение на Краля, но със сигурност е на светлинни години пред тая смотана кола:) Мисля Сена се състезаваше с такъв номер в Макларън? Това й е положителната страна за мен ;)

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » съб авг 06, 2016 3:48 pm

Следва да е на ред... мисля "Бурята на века". Филмът е страхотен и се надявам и книгата да е такава. Малко по-особеният начин по който е написана едва ли ще е проблем, макар никога досега да не съм чел такова нещо повече от десетина странички :)

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » съб авг 06, 2016 6:05 pm

alamo написа:Следва да е на ред... мисля "Бурята на века". Филмът е страхотен и се надявам и книгата да е такава. Малко по-особеният начин по който е написана едва ли ще е проблем, макар никога досега да не съм чел такова нещо повече от десетина странички :)
Филмът наистина е един от много малкото добри по произведения на Кинг.Иначе и аз не съм я чел,трудно смилаемо ми е това нещо сценарият.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » нед авг 07, 2016 10:58 am

Key написа: Иначе и аз не съм я чел,трудно смилаемо ми е това нещо сценарият.
Да ти кажа никак не трудно за четене. Направо те вкарва във филма:) Жалко само, че моето копие на книгата е с дефект :angry2: След 209 страница следва 289 и продължава 304, след която вече е 225 и така... Ако бяха само разместени страниците ще се прочетеше някак, но с тия лиспващи от 209 до 225... Утре ще гледа да взема нова. Дано да я има в книжарницата да мога да я прегледам набързо, че ако купя по нета, с моя си карък, може пак да е дефектна :devil:

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от alamo » ср авг 10, 2016 3:27 pm

Преживях и "Бурята на века" :) Много добра! Тая година определено доста наваксвам с пропуснатото на Кинг и за следващо заглавие се избира "Дума Ки".

Отговори