Джойленд

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Джойленд

Мнение от deadface » вт сеп 24, 2013 6:49 pm

Ето я и в Хеликон

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср сеп 25, 2013 8:06 pm

Сега не мога да реша дали да се я звема от книжарницата на Хеликон с 10% намеление или да я поръчам от Плеяда. Последното обаче означава да дам 50 лв. за книги заедно с нея. Изкушаващо е, но не знам дали ми се дава толкова много. Що за тъпи дилеми :tooth:

Потребителски аватар
Ben Hanscom
Childe
Childe
Регистриран: съб май 26, 2012 12:39 pm

Мнение от Ben Hanscom » ср сеп 25, 2013 8:37 pm

Мнение за книгата.. някой?
We don't fully know anyone. Least of all ourselves

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср сеп 25, 2013 9:16 pm

Какво те интересува по-специално? J.S. вече изказа мнение на 4-та страница; аз мисля да споделя подробно впечатленията си, когато я прочетат повечко хора.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет сеп 26, 2013 11:26 am

Знам ги аз тия, ще ни оставиш да си мислим нещо, за да ни удариш после в земята :tooth:

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Re: Joyland (нова книга)

Мнение от READER » пет сеп 27, 2013 9:31 pm

WhiteNoise написа:mhm, 18лв
Е хайде сега! В край на сметка е Кинг! :) :) :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » пон сеп 30, 2013 8:09 pm

Ако отида до издателството на Плеяда на площад "Славейков", дали ще ползвам отстъпката, която предлагат в сайта? Не ми се дават пари за доставка, пък и често минавам оттам да огледам антикварните книжки на сергиите.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пон сеп 30, 2013 8:22 pm

е едва ли :)
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт окт 01, 2013 2:30 am

Би трябвало да ти я продадат с отстъпка, защото не я купуваш от търговец, а от самия издател.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » ср окт 02, 2013 3:09 pm

stainbek написа:Ако отида до издателството на Плеяда на площад "Славейков", дали ще ползвам отстъпката, която предлагат в сайта? Не ми се дават пари за доставка, пък и често минавам оттам да огледам антикварните книжки на сергиите.
Къде точно на Славейков са? Не съм ги виждал.

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Мнение от Dark_half » пет окт 04, 2013 7:09 pm

Днес я дочетох. Не бих я поставил сред най-добрите на Кинг, очаквах повече, но въпреки това се чете на един дъх. Основният проблем за мен беше, че сюжетът е твърде обикновен, а героите някак типични и стереотипни, което е странно за Кинг. Оценката ми е някъде около 6.5 / 10.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » пет окт 04, 2013 7:46 pm

Какво имаш предвид пред типични герои? Неговите обикновено са обикновени хора от масата.

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Мнение от Dark_half » пет окт 04, 2013 8:14 pm

Вярно е, че принципно повечето му герои са обикновени хора, но въпреки това в други негови книги читателят им е някак съпричастен и му е интересна съдбата им. Тук сякаш Кинг изобщо не е искал на читателя да му пука за тези хора, поне при мен беше така. :)) Може би само малкото момченце ми направи впечатление, другите - не.

Brian85
Commoner
Commoner
Регистриран: съб авг 18, 2012 9:23 am

Мнение от Brian85 » вт окт 15, 2013 6:17 pm

Dakr_half - написал си го много точно :) И моята оценка е 6.5 от 10, но книгата се чете адски бързо и лесно, но е прекалено "обикновена". Няма е онази обширна история за героите.. Аз очаквах да прочета страшна книга, но по-скоро беше като приказка, интересна приказка.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » ср окт 16, 2013 7:58 am

Вчера си я поръчах от сайта на Плеяда. Между другото, там всичко на Кинг е на 30% отстъпка - та се възползвах и си поръчах няколко неща :)
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед окт 20, 2013 2:21 am

Исках повече хора да прочетат книгата, преди да споделя впечатленията си, но няма да чакам повече. Няма да слагам спойлери, но е по-добре да прочетете това след "Джойленд", а не преди нея.

"Джойленд" е... особен роман. Едновременно история за духове, детективски роман, драма и романс, без да се вмества напълно в нито един от тези жанрове. Тази полудраматична, полуромантична книга не е хорър роман, дори не е същински разказ за духове, защото на призрака, който привидно е в центъра на историята, е обърнато твърде малко внимание. Не е и истински детективски роман, защото разследването на мистерията е повърхностно и претупано – Кинг му е отделил има-няма общо 30 страници в цялата книга. Вероятно затова много хора ще бъдат разочаровани от "Джойленд" – защото ще очакват да прочетат криминале или свръестествен хорър, а ще получат нещо различно и... неопределимо. Всъщност "Джойленд" не е нито едно от изброените по-горе неща и едва когато го осъзнаете, ще успеете да харесате истински книгата.
"Джойленд" е разказ за порастването/възмъжаването, за първите любовни трепети и за приятелството... но преди всичко това е историята на Майк, едно болно от мускулна дистрофия дете (не случайно романът започва и завършва с него). История, която навярно преследва Кинг още от 1987, когато подарява недовършения си роман за деца "Phil & Sundance" на едно 13-годишно момче със заболяването на Майк. Явно момчето го е впечатлило достатъчно, за да реши да разкаже историята на болестта му 25 години по-късно, макар и художествено разкрасена (истинското момче е живо и до днес и не притежава свръхестествени способности).
Дали я е разказал по най-добрия начин – преценете сами. Ако Майк успее да ви трогне – значи е успял поне отчасти, независимо какви недостатъци ще намерите в книгата.
Не вярвам "Джойленд" да влезе в топ 5 на любимите ви книги на Краля. Дори се съмнявам, че ще я сложите в топ 10. Но знам, че финалната сцена (една от най-силните в цялото творчество на Кинг) ще остане в съзнанието ви и след време ще си спомняте предимно нея. И че когато видите хвърчило, винаги ще се сещате за едно момче на име Майк.
А това не е малко, нали?

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » ср окт 30, 2013 10:07 am

Кой е преводачът на книгата? Не видях някой да споменава :rolleyes:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср окт 30, 2013 11:07 am

Надя Баева

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » пет ное 08, 2013 9:19 am

Deadface, написал си професинално ревю на книгата, ще си позволя да те цитирам на друго място :)
Мнението ми за "Джойленд" изцяло съвпада с твоето.
Книгата ми хареса. Не я възприех като роман, а си е направо кратка история за мащабите на Краля.
Не подходих с големи очаквания, предвид умерените отзиви не само в този форум. Няма да попадне сред шедьоврите му, но не е и нужно. На феновете ни остава удоволствието за пореден път да се докоснем до магията на разказвача Кинг.

ПП: Респект пред опитния преводачески екип, но на моменти ми се струваше, че баба ми е превеждала :rolleyes:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед ное 24, 2013 11:19 pm

Изображение

Отговори