Бард и Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Бард и Кинг

Мнение от J.S. » съб апр 01, 2006 6:01 pm

Изображение
Мъртвата зона
излиза на 03.04.2006 г.
480 страници
мека корица, цена 9.99 лв

Бард явно са решили да преиздават книги на Стивън Кинг почти всеки месец,което може само да ни радва,аз лично се надявам следващата да не съм я чел...

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » съб апр 01, 2006 7:47 pm

Аз пък се надявам следващата да е някоя като Нощна смяна или Играта на Джералд снай-гадните картонени корици или пък някоя рядко срещана (моето копие на "Безсъние" го задигнах навремето от библиотеката) :)
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » съб апр 01, 2006 9:15 pm

unheard lullaby написа:моето копие на "Безсъние" го задигнах навремето от библиотеката :)
Евала!Поздравления!Много ти се кефя :lol: .Аз също съм си мислил подобни неща но ме е страх от библиотечната полиция,пък и миналата година като имах карта за библиотеката си взех няколко криминалета и имаха почти всички липсващи страници-което е меко казано изнервящо,особено ако страниците са накрая и не разбираш завръзката.
Иначе в темата забелязвам че бард преиздадоха първо техните книги(без Куджо,засега)а след това Живата Факла и Мъртвата зона,на които първите издания са още от преди 1989(поне за Зоната съм сигурен,от 1986 е).Не са издали преиздали книги на Плеяда,което може да е така заради авторски права или някаква подобна глупост(повечето книги на Краля са издадени от плеяда,след това не май не са преиздавани от други издателства,гореспоменатата Куджо е изключение).Но не знам какви са плановете на Бард,въпреки че още на облеклото на Дългата разходка е написано:
"издателска къща бард има удоволствието да предодстави отново на българския читател колекция от най-добрите романи на Стивън Кинг"
Затова и се надявам да преиздадат още поне 10 книги...

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » нед апр 02, 2006 5:02 pm

В началото правата за Кинг се държаха от Бард, но в последствие знаем кой го издава и силно се съмнявам да ги преотстъпят. Да не говорим, че правата за допечатка са доста по-евтини ако например Бард ги поемат, после ( това е лично мнение) трябва да плащат и на преводача правата или да превеждат само, което ме дразни. Мисля си също така че ако издават още ще са старичките книги, а всяка нова ще си е от Плеяда ( това си е част от тяхното право на издател в РБ).

Потребителски аватар
RoyalHunt
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 16, 2005 4:51 pm
Контакти:

Мнение от RoyalHunt » чет апр 06, 2006 1:27 pm

Ммм, да. Аз както си се мотая по Славейков почти всеки ден забелязах новите издания и ми хареса този факт. На всичкото отгоре Бард е и любиомто ми издателство, така че занапред мога да кажа, че ще ми е истинско удоволствие да продължа с колекционирането на книги на Кинг...
See a million faces - can you let it go?
Try to stop this bloody rain paintin' on the snow.
Blood, death - all around - livin' on the edge,
Look smashed flesh -
And bones prayin' for revenge

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » съб апр 15, 2006 11:12 pm

Някой знае ли дали има разлика между новото и старите издания, щото аз имам една съвсем малка книжка, докато бардското издание ми се види доста дебело?

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср май 03, 2006 11:27 pm

Да разбирам ли, че никой не е запознат с въпроса? Май ще си караме на съветската версия...

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет май 04, 2006 12:35 am

Че нищо и няма на съветската версия,много си е хубава даже.Има и интервю на руски репортьор с автора,споменати са и други негови произведения(напр.,Светещият(1977),Салемските призраци(1975),Преносителката на огън(1980),Позицията(1978),преведени по по-различен начин от Плеяда)

Отговори