Кошмари и съновидения (сборник)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Кошмари и съновидения (сборник)

Мнение от deadface » вт юли 05, 2016 2:52 am

Има много филми и сериали с подобна идея, но подобна не означава същата. Примерно The Invaders (1967) и They Live (1988).

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » ср авг 17, 2016 4:12 pm

"Кадилакът на Долън" е покъртителен, направо. Това наистина ми влезе под кожата като го четох преди време. За мен едно от най-хубавите неща писани някога от Кинг. "Татик" също много ми хареса. Общо взето въздействието е такова, каквото повечето други писатели няма как да постигнат и в 600 страници. Шепа брилянти... :) . Това си е мое виждане, де.

bireni_fustuchi
Commoner
Commoner
Регистриран: чет дек 31, 2015 1:27 am

Мнение от bireni_fustuchi » съб авг 27, 2016 2:20 am

BOTQTA написа: Друга мисъл сега не ми дава покой - за разказа "Хората от десет часа". Такъв филм нямаше ли? Не с такова име, с такъв сюжет? Или пък съм гледал някой епизод от "До краен предел" може би? Или някакъв друг сериал с такава насоченост - фантстика/ужаси... Звучи ми суперпознато - някой може да вижда чудовищата, криещи се зад човешки облик; тия чудовища ги има и във властта; събира се групичка, която да се бори с тия твари; някакси групата е предадена... НЯМАШЕ ЛИ ТАКЪВ ФИЛМ БЕ??? :a010:
"До краен предел" първи сезон мисля че 8 епизод беше.Един поп виждаше демони в човешки облик.

Отговори