A Face in the Crowd (нов разказ)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

A Face in the Crowd (нов разказ)

Мнение от deadface » ср юли 25, 2012 6:14 am

Изображение
http://www.stephenking.com/promo/face_in_the_crowd/
www.amazon.com (audio)
www.amazon.com (kindle)

На 21 август Scribner и Simon & Schuster ще зарадват почитателите на Кинг с нова новела, озаглавена "A Face in the Crowd". Новелата, която е написана в съавторство със Stewart O'Nan ("Faithful"), ще бъде издадена едновременно като електронна книга и аудиокнига.

Информация за сюжета:
Dean Evers, an elderly widower, sits in front of the television with nothing better to do than waste his leftover evenings watching baseball. It’s Rays/Mariners, and David Price is breezing through the line-up. Suddenly, in a seat a few rows up beyond the batter, Evers sees the face of someone from decades past, someone who shouldn’t be at the ballgame, shouldn’t be on the planet. And so begins a parade of people from Evers’s past, all of them occupying that seat behind home plate. Until one day Dean Evers sees someone even eerier...
Изображение

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Re: A Face in the Crowd (нов разказ)

Мнение от Метеорит » ср юли 25, 2012 10:58 am

Нека нашата JustAFaceInTheCrowd сподели има ли нещо общо с въпросната новела. :tooth:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » пет юли 27, 2012 5:58 pm

Не знам защо, но нетипично за мен се вълнувам от излизането на тази новела. Още откакто разбрах за идеята ме побиха тръпки и ми стана много интересно. :smile:

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон юли 30, 2012 12:14 pm

mladomoden написа:Нека нашата JustAFaceInTheCrowd сподели има ли нещо общо с въпросната новела. :tooth:
Нейното е от една песен на Nine Inch Nails... или така си мисля.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб авг 04, 2012 2:30 am

Корицата на британското електронно издание:

Изображение
"A Face in the Crowd" by Stephen King & Stewart O'Nan
www.amazon.com
The writing team that delivered the bestselling Faithful takes the readers to the ballpark again, and to a world beyond.

Dean Evers, an elderly widower, sits in front of the television with nothing better to do than waste his leftover evenings watching baseball. His adopted Florida baseball team, the Rays, are going strong. Suddenly, in a seat a few rows up beyond the batter, Evers sees the face of someone he knows from decades past, someone who shouldn't be at the ballgame, shouldn't even be on the planet. And so begins a parade of people from Evers's past, people he has wronged, all of them occupying that seat behind home plate. Until one day, he sees someone even closer to home . . . A FACE IN THE CROWD is a beautifully written story about grief, loneliness and revenge.
По непотвърдена засега информация дължината на новелата е между 50 и 60 стр.
Изображение

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пон авг 06, 2012 12:03 am

Ха сега, кой ще познае дали не се наврях в тая тема само заради заглавието :tooth: ? Разбира се, от уважение я прочетох и даже (!) смятам да я коментирам. Дори самото резюме звучи зловещо. Нещо съм недоверчива към творчеството на Кинг "след", ама ... за Него си струва човек да даде повече от един шанс. А пък дори и най-калпаво написаната му книга пак си е класи над повечето посредствен бълвоч, попадащ в графа "бестселъри" при това. Отива в списъка ми "must read". И да знаете, че не си падам по бейзбол и не съм била аз :) .
Но да преминем към спама :attantion:
Spoiler
Show
mladomoden написа:Нека нашата JustAFaceInTheCrowd сподели има ли нещо общо с въпросната новела. :tooth:
А дано, ама надали :tooth: .
J.S. написа: Нейното е от една песен на Nine Inch Nails... или така си мисля.
Даже не знам за коя песен става дума? Моето е друго, не е свързано с песен. Ако беше, по-скоро щеше да е с тази :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=YYM9gBSxjxk . Ама както вика Туидълдум - "ако беше - би било, но понеже не е - не е".
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет авг 10, 2012 12:20 am

http://www.stephenking.com/promo/face_in_the_crowd/
Аудио откъс от новелата
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 21, 2012 10:04 pm

Изображение
"A Face in the Crowd" by Stephen King & Stewart O'Nan
www.amazon.com (тук можете да прочетете откъс)
The writing team that delivered the bestselling Faithful, about the 2004 Red Sox championship season, takes readers to the ballpark again, and to a world beyond, in an eBook original to be published on August 21, 2012.

Dean Evers, an elderly widower, sits in front of the television with nothing better to do than waste his leftover evenings watching baseball. It’s Rays/Mariners, and David Price is breezing through the line-up. Suddenly, in a seat a few rows up beyond the batter, Evers sees the face of someone from decades past, someone who shouldn’t be at the ballgame, shouldn’t be on the planet. And so begins a parade of people from Evers’s past, all of them occupying that seat behind home plate. Until one day Dean Evers sees someone even eerier….
За да я свалите, щракнете върху някой от емотиконите Изображение Изображение

Впечатленията ми: Електронната книга е 60 страници, защото съдържа "A Face in the Crowd" плюс откъси от "Талисманът" и "Черният дом" (причината за това са новите им американски издания, които излизат съответно през септември и ноември). "A Face in the Crowd" не е новела, както се говореше, а разказ с обем 25 страници. Няма да ви разкривам сюжета, в Амазон е написано достатъчно по въпроса, само ще ви кажа, че разказът е свръхестествен, без да е хорър, доста забавен на моменти и доста предвидим (досетих се каква е идеята още преди да съм го преполовил). Със сигурност не е от най-добрите разкази на Кинг, но е добър начин да прекарате няколко приятни минути.
Изображение

Отговори