Мизъри

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Re: Мизъри

Мнение от Darth Vader » пон мар 14, 2016 4:35 pm

bglushkov написа:Някой знае ли дали се очаква ново издание с хубав превод на български или да я търся на английски?
Ами аз смятам изданието на БАРД за достатъчно добро( книгата с пишещата машина на корицата). Е, ако владееш английски на ниво роден език....

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » вт мар 15, 2016 9:19 am

Darth Vader написа:
bglushkov написа:Някой знае ли дали се очаква ново издание с хубав превод на български или да я търся на английски?
Ами аз смятам изданието на БАРД за достатъчно добро( книгата с пишещата машина на корицата). Е, ако владееш английски на ниво роден език....
Ами изчерпана е. Затова питам дали се очаква ново издание?

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Darth Vader » вт мар 15, 2016 11:52 am

bglushkov написа:
Darth Vader написа:
Ами изчерпана е. Затова питам дали се очаква ново издание?
:) Ами освен да видиш в сайта на БАРД, ако има нещо в предстоящи. До колкото знам периодично се допечатват успешни книги, а "Мизъри" категорично е такава. Да се надяваме, че след като ожънажа пари от разни ерзаци, скоро отново ще се върнат към хубавите книги и автори...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт мар 15, 2016 4:13 pm

"Мизъри" има доста издания, така че е малко вероятно скоро да видим ново, особено пък с нов превод.
Изображение

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » пет мар 18, 2016 6:13 pm

deadface, не съм много съгласна с теб. Сияние, а може би и Куджо, имат по 4 издания, Мизъри е с три. Сияние специално бе преиздадена от Ибис 5 години след онова издание на Плеяда, а Мизъри за последно е преиздавана през 2006 ако не се лъжа. Има надежда за ново.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет мар 18, 2016 7:10 pm

Там е работата, че има доста книги, които са с по две, че и дори с едно издание. Не знам защо Ибис решиха да пуснат ново издание на "Сияние" само пет години след последното, но за "Куджо" (последното негово все пак беше от 2002) си има и друго обяснение - Лазаровски искаше да направи нов превод, защото не харесваше стария, а именно той е човекът, който убеди Ибис да издават Кинг.
Изображение

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пет мар 18, 2016 9:51 pm

аз специално преди да почна да чета Кинг, знаех само, че е написал То и Мизъри. Наблюденията са ми, че това са му ембелматичните книги и ми е трудно да повярвам, че ги нямаме в момента на български, т.е. не можеш да си ги купиш, защото никой не ги е предвидил в издателския си каталог. :a010:
Мога и на четеца да я чета, но това означава, че няма да си я купя, дори и да я издадат след това. Затова проучвам дали скоро се очаква или да я подпуквам електронно. :sad:

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Darth Vader » пет мар 18, 2016 10:10 pm

Пожелавам ти да успееш да намериш изданието на БАРД. В никакъв случай не искам да правя реклама, но е наистина добро. Колекционирам точно тези издания. А "Мизъри" не помня кой ми я отмъкна и не си дава зор да ми я върне... Както и първа част на "ТО". За щастие "Особени сезони"( най-любимата ми) е на рафта. Вече няма да я дам на НИКОЙ!

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет мар 18, 2016 11:00 pm

Darth Vader написа:Пожелавам ти да успееш да намериш изданието на БАРД. В никакъв случай не искам да правя реклама, но е наистина добро. Колекционирам точно тези издания. А "Мизъри" не помня кой ми я отмъкна и не си дава зор да ми я върне... Както и първа част на "ТО". За щастие "Особени сезони"( най-любимата ми) е на рафта. Вече няма да я дам на НИКОЙ!
"Особени сезони"освен че е от най-добрите му книги,има и най-жестоката корица правена някога,поне за мен!
"Мизари" също е абсолютна класика!Имам изданието с отвратителната корица на издателство "Ведрина" от 1992 година.

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » съб мар 19, 2016 1:01 pm

Аз също имам изданието с отвратителната корица на издателство "Ведрина".
Голям пропуск е, че не съм коментирала книгата, след като съм я прочела преди две години. Това е и първата книга на Краля, която прочетох след онзи злополучен инцидент със Сияние. Много ми хареса, не ми пречеше липсата на действие през повечето време, историята е достатъчно зловеща и без нея. Освен това е изпълнена с огромна доза напрежение. Освен това я намирам и за потискаща, сигурно съм единствената. Това да седиш затворен в инвалидна количка в чужда къща, и най-вече в такава на човек като Ани Уилкс, не е шега работа. Намирам я за втората най-брутална книга на Кинг, след Сияние, разбира се. Остави ми отпечатък в съзнанието, но не толкова голям, колкото другата.
Изображение

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Darth Vader » чет мар 24, 2016 1:15 pm

:) Ich_Will, имаш ЛС.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » нед апр 03, 2016 1:58 am

Съмнявам се да си единствената намираща история с прикован на легло заложник на психичноболна жена човек, за потискаща. :P

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт ное 29, 2016 12:16 pm

Това издание с мишката някой чел ли го е? То май е абсолютно неоткриваемо. И има ли разлики в преводите на трите издания? :)

Отговори