Мистър Мерцедес

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

deadface
Insorcist
Insorcist

Мистър Мерцедес

Post by deadface » Sun Dec 09, 2012 1:01 am

Кинг оповести, че работи над нов роман и вече е написал 3/4 от него (500 страници):
Many of his best book ideas occur come to him as mutated observations of real-life happenings, King explained, including a recently completed 500-page manuscript that focuses on a suicidal police officer six months into his retirement, who receives a letter from a gloating killer.
"What I'm working on now is a novel that's about three-quarters done, and if I'm very lucky I will be able to finish it."
"I wanted to write it as a short story, and end it with the cop putting the gun in his mouth. But now, instead of a 12-page short story, I've got a 500-page manuscript -- because the thing just grew."
http://www.lowellsun.com/breakingnews/c ... z2ERgQtKm1
Още за романа:
It's about a guy in a car who ran over several people because he got off on it and was never caught; the police expected him to do it again but he only did it once, and he basically writes a letter to the lead investigator taunting him about it.
Сюжетът ме кара да се чудя дали не става въпрос за този негов проект, въпреки че тук се говори за полицай, а там за частен детектив.

alexander88
Commoner
Commoner

Re: Mister Mercedes (нов роман)

Post by alexander88 » Fri Dec 14, 2012 9:44 pm

А дали има някаква информация за книгата, кога ще излезе?

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Dec 14, 2012 9:57 pm

Най-вероятно през 2014, защото през 2013 ще излязат "Joyland" и "Doctor Sleep", а Кинг рядко издава повече от 2 романа в една и съща година.

alexander88
Commoner
Commoner

Post by alexander88 » Fri Dec 14, 2012 10:07 pm

Аха, напоследък не съм чел нещо от по-новите му неща. Но по това, което прочетох книгата изглежда ще бъде готина.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Dec 15, 2012 11:47 pm

Работното заглавие на романа, който е криминален и изглежда не включва никакви свръхестествени/фантастични елементи, е "Mr. Mercedes".
Inspired by a true event about a woman driving her car into a McDonald's restaurant, it was originally meant to be a short story just a few pages long.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Dec 16, 2012 9:10 pm

http://youtu.be/l8TkQvdJVbc

Кинг говори за романа от 6-та до 15-та минута

Сюжетът накратко за тези, които не са на "ти" с английския:

Извършено е масово убийство, при което неизвестен шофьор премазва с колата си голям брой пешеходци. Извършителят (въпросният Mr. Mercedes) остава неразкрит, защото главният детектив, който разследва случая, междувременно излиза в пенсия. Шест месеца след пенсионирането си отегченият от спокойния живот детектив получава писмо от убиеца, което гласи горе-долу следното: "Аз го направих и ужасно ми хареса, наслаждавах се на писъците, слушах как се трошат костите им, беше невероятно да убия всички тези хора и кръвта им да се стича по прозореца. Не видяха лицето ми, защото бях с маска. И не знаех дали ще се измъкна безнаказано, но се измъкнах. Измъкнах се и беше страхотно. Незаловените убийци като мен често си казват "защо да не го направя пак", но аз не искам да го правя отново. Веднъж ми беше достатъчно. Стигат ми спомените... Знам, че още пазиш служебния си пистолет. Никога няма да ме хванеш, затова, ако съм на теб, ще го лапна и ще дръпна спусъка."

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Mon May 20, 2013 1:25 pm

Звучи интересно. А някакви новини има ли относно романа?
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon May 20, 2013 11:51 pm

Засега няма.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Jul 14, 2013 2:59 am

Coming next after "Doctor Sleep" is a detective novel due out next year titled "Mr. Mercedes." Though it was written before the Boston Marathon bombing, it has a similar plot element, King says.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Aug 15, 2013 5:47 pm

Кинг е завършил първата чернова на романа.

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Vokial » Thu Aug 15, 2013 7:21 pm

Не ми звучи като мой тип роман, но кой знае...

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Sep 19, 2013 6:45 pm

Next for King is a non-supernatural suspense novel, Mister Mercedes, about a deranged terrorist with a bomb. He says he began it before the Boston Marathon bombing, but it's "too creepily close for comfort."
The book was inspired by a true event about a woman driving her car into a McDonald’s restaurant. Originally meant to be a short story the tale grew into a 500 page suspense novel about a deranged terrorist with a bomb. King said he began writing the tome before the Boston Marathon bombing.

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Fri Sep 20, 2013 5:56 pm

Не че е и мой тип роман, и не обичам особено нещата, в които няма поне малко свръхестествено, но определено темата е интересна. И ако е така както си го мисля, ще се получи много добре като развитие. :a115: Чакам го с нетърпение.
Image

stainbek
Childe
Childe

Post by stainbek » Sun Sep 22, 2013 4:30 pm

А като дебелина как ще бъде? От сорта на "Джойленд" или по-скоро като "Доктор Слийп"?
Сюжета ме грабна веднага, ще я чакам с нетърпение. Честно казано всяка книга на Краля я чакам с нетърпение.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Sep 22, 2013 4:32 pm

Обемна ще бъде, 500-600 страници.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Sep 27, 2013 4:03 am

По предварителна информация романът вероятно ще излезе в Щатите през юни 2014.

deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Mr. Mercedes (нов роман)

Post by deadface » Sun Nov 10, 2013 5:37 pm

Книгата вече е обявена в Амазон и на сайта на Cemetery Dance :)

http://www.amazon.com/Mr-Mercedes-Novel ... .+Mercedes
http://www.cemeterydance.com/page/CDP/PROD/o_king100

Излиза с твърди корици на 3 юни 2014 и е с обем 448 страници.

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Sun Nov 10, 2013 6:11 pm

В най-добрият случай, края на 2014 г. ще й се зарадваме в България. :) Кога ще мине това време... :D
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Dec 11, 2013 12:44 am

Първото официално описание на Mr. Mercedes:
In a mega-stakes, high-suspense race against time, three of the most unlikely and winning heroes Stephen King has ever created try to stop a lone killer from blowing up thousands.

In the frigid pre-dawn hours, in a distressed Midwestern city, hundreds of desperate unemployed folks are lined up for a spot at a job fair. Without warning, a lone driver plows through the crowd in a stolen Mercedes, running over the innocent, backing up, and charging again. Eight people are killed; fifteen are wounded. The killer escapes.

In another part of town, months later, a retired cop named Bill Hodges is still haunted by the unsolved crime. When he gets a crazed letter from someone who self-identifies as the “perk” and threatens an even more diabolical attack, Hodges wakes up from his depressed and vacant retirement, hell-bent on preventing another tragedy.

Brady Hartfield lives with his alcoholic mother in the house where he was born. He loved the feel of death under the wheels of the Mercedes, and he wants that rush again. Only Bill Hodges, with a couple of highly unlikely allies, can apprehend the killer before he strikes again. And they have no time to lose, because Brady’s next mission, if it succeeds, will kill or maim thousands.

Mr. Mercedes is a war between good and evil, from the master of suspense whose insight into the mind of this obsessed, insane killer is chilling and unforgettable.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Dec 15, 2013 4:38 am

Ето и корицата :devil:

Image

Post Reply