Мистър Мерцедес

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Mr. Mercedes (нов роман)

Мнение от deadface » съб сеп 20, 2014 12:33 am

Залогът е висок. Времето - малко. Дали детектив Ходжис и двамата му съюзници – най-неочакваните герои, създавани от Стивън Кинг, - ще попречат на психопата, възнамеряващ да погуби хиляди хора?

Зазорява се. Най-сетне мразовитата, мъглива нощ е свършила за стотиците безработни, строени пред Общинския център на западащо градче с надеждата да са сред хилядата, на които кметът гарантира работни места. Ненадейно от мъглата изниква сив мерцедес и се врязва в чакащите невинни хора. Загиват осем души, петнайсет са тежко ранени. Убиецът изчезва безследно.

Минават няколко месеца. Бил Ходжис, който неотдавна се е пенсионирал, прекарва дните си в гледане на глупави телевизионни предавания, а през безсънните си нощи мисли за многобройните случаи, които е разрешил, но най-вече за онзи, последния, при който у ударил на камък. Неразкритото престъпление не му дава покой, докато… Докато не получава писмо от анонимен подател, който предпочита да го наричат Убиеца с мерцедеса и заплашва да извърши още по-чудовищно деяние. Ходжис излиза от депресията. Вместо да го тласне към отдавна обмисляното самоубийство, Мистър Мерцедес (както той мислено нарича психопата) придава смисъл на живота му.

Очаквайте през декември.
http://www.pleiadbooks.com/books/13-/116-

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: съб юни 23, 2012 12:19 am

Мнение от savalikima » нед сеп 21, 2014 11:59 pm

Цена 30 лв. :D Малко ставам банален с тези цени, но нека да дам предположение.
Русский Витязь

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон сеп 22, 2014 12:19 am

Тя е малко по-тънка от "Доктор Сън", така че не вярвам да е чак 30. 25-27 според мен, ако не се изхвърлят повече от обичайното.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт сеп 30, 2014 10:17 pm

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон окт 06, 2014 2:06 am

http://www.pleiadbooks.com/books/13-/115-
откъс от "Мистър Мерцедес"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет окт 16, 2014 4:28 pm

Нов откъс:
Spoiler
Show
Ходжис отново сяда на креслото, слага на скута си малкия пакет и пак поглежда към екрана: водещият се сбогува и съобщава на обитателите на Ти Ви Ленд, че утре ще гостуват джуджета. Не пояснява дали са джуджета по ръст или по ум. До креслото стоят две малки пластмасови кошчета, едното е за бутилки и кутийки от напитки, които се връщат в магазина, другото – за смет. Той хвърля във второто рекламна листовка от „Уолмарт”, уведомяваща за „ШЕМЕТНО НАМАЛЕНИЕ НА ЦЕНИТЕ”, формуляр за застраховка за погребение, адресиран до „нашия скъп съсед”, съобщение, че през седмицата само в „Дискаунт Електроникс” всички дивидита ще се продават с петдесет процента намаление, петиция с размерите на пощенска картичка, призоваваща го да „гласува по съвест” за някакъв кандидат за общински съветник. Ходжис поглежда снимката на претендента и си мисли, че човекът е като двойник на зъболекаря Оберлин, от когото той адски се страхуваше като малък. Той отделя настрани листовката от супермаркет „Албъртсонс”, за да изреже талоните за намаления. На скута му остава нещо в голям пощенски плик (сигурно е писмо, ако се съди по дебелината), адресиран до детектив К. Уилям Ходжис (ДОВ), Харпър Роуд 63. В горния ляв ъгъл, където трябва да е адресът на подателя, има само емотикон с усмихнато личице. Само че не е намигващият Усмивко от каталога с намаленията на „Уолмарт”, а друг – озъбен и с черни очила. Смътен, неприятен спомен изниква в паметта на Ходжис. „Не – казва си. – Недей!” Въпреки това отваря плика толкова бързо и небрежно, че го разкъсва и отвътре изпадат четири напечатани страници – всъщност текстът не е напечатан на пишеща машина, а е написан на компютър с шрифт, наподобяващ машинопис. Писмото започва така: „Драги детектив Ходжис
Той посяга слепешката, събаря на пода каталога на „Албъртсонс”, машинално прокарва пръсти по револвера и грабва дистанционното за телевизора. Натиска бутона за изключване и зачита писмото.

3.
Драги детектив Ходжис, Дано не възразявате да Ви наричам така, въпреки че от 6 месеца вече не сте на служба. Мисля, че щом некомпетентните съдии, продажните политици и тъпите военни командири след пенсионирането имат право да си запазят титлите, същото трябва да важи за най-награждаваните полицаи в историята на този град. Ето защо ще се обръщам към вас с „детектив Ходжис”!
Сър (още една титла, която сте заслужили, защото сте истински рицар на Значката и Пистолета), пиша ви поради много причини, но в началото искам да ви поздравя за годините, през които вярно служихте на града: общо 40, от които 27 като детектив. Гледах церемонията по пенсионирането ви (по Обществен канал 2, пренебрегван от много зрители) и знам, че на другата вечер в хотел „Рейнтрий” до летището е имало банкет по този повод. Обзалагам се, че тъкмо това е била истинската церемония по оттеглянето ви от служба!
Разбира се, никога не съм бил на такъв купон, обаче често гледам телевизионни сериали за ченгета и макар повечето да създават невярна представа за „служителите на реда и закона”, в няколко има кадри, показващи „пенсионни” празненства („Нюйоркски детективи”, „Отдел „Убийства”, „Подслушването” и т.н., и т.н.), затова ми се иска да вярвам, че те отразяват ПРАВДИВО начина, по който Рицарите на Значката и Пистолета се сбогуват със свой съратник. Мисля, че нещата се случват точно така, защото съм попадал на подобни сцени най-малко в два романа на Джоузеф Уомбо и те са почти същите като в сериалите. Писателят сто на сто има право, защото и той като Вас е ДВО – детектив в оставка. Представям си балони, окачени на тавана, пиперливи мъжки разговори и много спомени за миналото и за минали случаи. Вероятно гърми весела музика, може би са поканени една-две похотливо кълчещи се стриптизьорки. Предполагам, че се произнасят речи, които са много по-забавни и по-искрени от словата на официалната церемония. Как се справям дотук?
„Много добре – мисли си Ходжис. – Даже отлично.”
Излиза за панаира на книгата през декември

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 06, 2014 4:59 pm

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... monsayscom

Според Амазон втората книга от трилогията, "Finders Keepers", излиза на 2-ри юни 2015 и е с обем 448 стр.

Потребителски аватар
Selfsame
Commoner
Commoner
Регистриран: пон май 12, 2014 9:45 pm

Re: Мистър Мерцедес (нов роман)

Мнение от Selfsame » нед ное 09, 2014 2:29 am

Руските сайтове вече я разпространяват в аудио вариант ,за жалост руският доста ми куца и се изнервих да се напрягам.Но за тези които го владеят ето тук е безплатна в аудио вариант
http://www.audioknigi-online.com/mercedes.html

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед ное 16, 2014 4:24 am

.
Прикачени файлове
Mr M.jpg
Mr M.jpg (283.44 KиБ) Видяна 3353 пъти

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон ное 17, 2014 9:26 pm

Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон ное 17, 2014 9:49 pm

Не е лоша корицата,само това със жълтото лице,малко не ми допада.Като цяло е добра,според мен.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » пон ное 17, 2014 10:31 pm

Key написа:Не е лоша корицата,само това със жълто лице,малко не ми допада.Като цяло е добра,според мен.
Според мен е поредната много слаба корица на Плеяда!
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пон ное 17, 2014 11:29 pm

Нещо не ми звучи интригуваща историята на мен и вероятно ще пропусна книгата. Поне за сега имам това мнение.

Иначе корицата е много зле. Аз дори ако си опресня фотошопа за няколко дни, мога да направя по-добра... това е просто връх на нещата. Не разбирам кой им прави кориците... просто няма логика да е чак толкова зле.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт ное 18, 2014 1:13 pm

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » вт ное 18, 2014 3:46 pm

Жълтото лице + син чадър

ъмм... нямам думи направо.

Дано поне книгата е интересна.

iliya
Commoner
Commoner
Регистриран: нед юни 15, 2014 11:27 pm

Мнение от iliya » вт ное 18, 2014 4:09 pm

Жълтото лице май може и на Paint-a да се направи, няма да е необходим photoshop :(

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт ное 18, 2014 5:08 pm

24 лева за 480 страници! Тези са невероятни,ако следващата книга на Кинг е от 600-650 страници,ще удари,най накрая,30 лева.Поне за сега,и аз ще пропусна.Има и други неща на Кинг,които не съм чел,и мога да си намеря.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » вт ное 18, 2014 6:45 pm

Оф тия преувеличени цени са причината да пазарувам само от антикварни. Не е реално просто, аз за 28лв ще си купя поне 4 книги.
Включително и на Кинг нещо, ако по случайност излезе и никой не го е забелязал вече, може човек да си вземе дори неща като "Клетка", "Томичукалата" или "Сейлъмс Лот" за по 10-12 лв.ю
Разбира се, най-новите трудно ще се намерят, то след такава инвестиция как да я дадеш :tooth:
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт ное 18, 2014 8:43 pm

iliya написа:Жълтото лице май може и на Paint-a да се направи, няма да е необходим photoshop :(
То жълтото лице е някаква емотка, сигурно само уста са и нарисували с пейнта като го гледам. Чадърът сигурно също е на пейнт. Айде стига е, по-добре да бяха изтеглили една готова картинка в Уикипедия без авторски права, да и напишат заглавие и автор и готово.

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » съб ное 22, 2014 3:07 pm

Ако бяха оставили само чадърите отдолу щеше да е по добре.

Отговори