Дата и час: Пон Юни 18, 2018 10:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Възкресяване
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 3:14 pm 
Commoner
Commoner

Хареса ми книгата. За пореден път Кинг не ме разочарова. Романът остави у мен едно особено усещане. Накрая малко ми напомни на "Романът на Лизи" и на "Роуз Мадър". Може би защото и те оставиха у мен същото усещане - уж вичко се нарежда, ама не се знае докога. Книгата поставя някои въпроси и те кара да се замислиш. Миисля, че човек може да си извади поуки, както е при повечето книги на Кинг. Абе, явно ме е впечатлил романът, след като цяла нощ сънувах кошмари.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2016 10:09 am 
Dinh
Dinh
Аватар

СПОЙЛЕР АЛЕРТ! :tooth:

stanislav_vd написа:
Романът е ок. Много по - добър от недоразуменията "Доктор Сън" и " Мистър Мерцедес", по- слаб от редица други негови класики. Добър 4, не повече. Чете се много леко, Кинговски си е отвсякъде, но не е нещо, което ще искам да препрочитам или пък ще ми остане за дълго в съзнанието.

Подкрепям това!
Хареса ми и посвещението на всичките тези автори (вероятно всички на автори на ужаса, не съм ги чел всички). И явните препратки към Мери Шели и възкресяване на мъртъвци посредством електричество. Освен темата, героинята, която се вдига от мъртвите, се казва Мери. А синът й.... Виктор!! :) Случаеност, едва ли!! Освен това накрая и Лъвкрафт избухна с пълна сила! Имах чувството, че едва ли не Лъвкрафт му е разказал на чичо Стиви историята някакси (на сън!) и след това чичо Стиви я е разказал в типичния за него си начин. Още в първите редове се усеща обречеността на Лъвкрафтовите произведения - на няколко пъти главния герой намеква какви ужасии са се случили, как е трябвало да ги спре, да се откаже, но въпреки това немислимият ужас се случи и той и до днес го вижда пред очите си! Това поне 10-15 пъти се споменава в книгата, преди да стигнем до същината на проблема, който наистина трае много кратко (само последните 30 страници). А в почти всяко произведение на Лъвкрафт го има точно това натякване: "Сега ще ви разкажа за ужаса, който преживях; за ужаса, който не е отреден да бъде видян от нито един смъртен, но аз го видях! О, Боже, аз го видях....". Освен това имаше споменаване на "Маймунската лапа", любим и на мен разказ, който е в основата и на "Гробище за домашни любимци". Проверих за автора на разказа, обаче го нямаше сред изброените автори в посвещението на "Възкресяване". Вероятно и много други връзки и препратки към другите изброени автори са били "скрити" в книгата, Кинг е майстор на това. Аз обаче (както казах) не съм запознат с тях и не мога да кажа има ли ги наистина или не.
Общо взето книгата е добра, аз й дадох 4 звезди в гудрийдс!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 17, 2017 2:35 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Отдавна не бях чел нещо "king size". Оставам със смесени чувства.Загубилият вярата си пастор Чарлс Джейкъбс е интересен персонаж, макар и несравним с отец Себастиян Родригес от "Мълчание" (прочетена малко преди това). Джейми напротив е скучен и изтъкан от автобиографични нишки. Книгата можеше спокойно да бъде новела. Всичко е предвидимо, а от лъвкрафтския елемент вместо на ефект ми намирисва на липса на оригиналност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 25, 2018 12:24 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Малко ми се проточи"Възкресяване",ама чета все по рядко и за това.
Книгата започва много добре,в средата започва леко да отегчава,типично за "новият"(и не само) Кинг.И когато си мислех че така ще е до края,дойде и самият край,а той е смазващ.............все едно четях "СТАРИЯТ" шибан Кинг,КРАЛЯТ!!!!!!!!!!!!!
Много добра книга,на моменти меланхолична и тъжна(също много типично за Стивън Кинг),има ги и хорър моментите макар и в края,но от класата на най-добрите му неща!!!
Да,финалът на тази книга е абсолютно Лъвкрафтски!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]