Най-слабите книги на Кинг II

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Най-слабите книги на Кинг II

Момичето, което обичаше Том Гордън
7
8%
Буик 8
3
3%
Куджо
1
1%
Торба с кости
5
6%
Колорадеца
14
16%
Роуз Мадър
5
6%
Очите на дракона
8
9%
Играта на Джералд
6
7%
Долорес
1
1%
Кери
5
6%
Пътна мрежа
5
6%
Отмъстителите
3
3%
Клетка
2
2%
Под Купола
0
Няма гласове
Дума Ки
4
4%
Безсъние
3
3%
Годината на върколака
6
7%
Томичукалата
1
1%
Друга
3
3%
Няма такава
7
8%

Общо гласове: 89

KingRed
Commoner
Commoner
Регистриран: чет юли 23, 2015 12:44 am

Re: Най-слабите книги на Кинг II

Мнение от KingRed » пон авг 24, 2015 2:20 am

Аз вече много трудно мога да чета нещо, което не е Кинг. Нямам нито време, нито желание. Просто имам нужда от качество и да съм сигурен, че ще го получа. Това може да ми гарантира само той. Няма книга в която да не ти сглоби 2-3 мисли, които да ти осмислят напълно четенето на нещо негово. Анкетата ме предизвиква час по-скоро да прочета Колорадеца, защото просто не ми се вярва, че е възможно да е толкова лоша, че да носи титлата за най-лоша негова книга, просто защото не вярвам че има такава книга въобще:)

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон авг 24, 2015 8:25 am

KingRed написа:Аз вече много трудно мога да чета нещо, което не е Кинг.
Това лято прочетох Тъмната кула - всички томове наведнъж. След това четох биографията на Арнолд Шварценегер, а вчера започнах Пайнс на Блек Крауч... имам чувството, че последните две книги са писани от кандидат-студенти!!! :tooth: Начина, по който Кинг пише, стилът на писане.... неповторим!!! :d0jk25:

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пон авг 24, 2015 10:06 am

KingRed написа: Анкетата ме предизвиква час по-скоро да прочета Колорадеца, защото просто не ми се вярва, че е възможно да е толкова лоша, че да носи титлата за най-лоша негова книга, просто защото не вярвам че има такава книга въобще:)
Прегледай темата за книгата. Аз смятам че изобщо не е толкова лоша. Макар да не блести с оригиналност и действие, двамата вестникари, са едни от най-култовите персонажи на Кинг. Само заради тях си заслужава четенето на книгата.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » вт авг 25, 2015 5:01 pm

Гласувал съм за " Буик" 8 и съм се обосновал, но смятам, че "Мистър Мерцедес" я бие и трябва да влезе в анкетата.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » съб фев 11, 2017 9:00 am

"Край на дежурството" е новият ми фаворит за най-слаба книга на Кинг.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » съб фев 11, 2017 4:34 pm

Изглежда че съм гласувал преди да прочета "Колорадеца",ако можех да променя гласуването си,и трите ми позиции щяха да са за нея!В тази класация присъства и "Куджо",тази пък е една от любимите ми книги на Кинг,какво прави тук.....!!!

П.П. Грешка,две от трите позиции щяха да са за "Колорадеца",третата щеше да е за "Безсъние",дори не успях да я довърша!

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » съб фев 11, 2017 8:25 pm

Да видим:
1. Колорадеца - категоричен първенец в класацията ми и не виждам как ще бъде изместен. Не можах да схвана идеята, не ме заинтригува и героите не ми бяха симпатични. Единственият и плюс е, че лека за четене.
2. Danse Macabre - не вярвах, че Кинг е способен да ме умори от скука, но и това се случи. Изключително тегава ми беше за четене, особено частта за филмите, която едвам я влачих. Плюсът и е частта с литературата на ужаса. Единствено тя успя да събуди някакъв интерес у мен и ме накара да потърся част от заглавията, поместени в тази част.
3. Джойленд - в началото ми вървеше доста равно, монотонно и неувлекатено и си виках, че има време да ме грабне. Да, ама вече прехвърлих 200-те страници и продължаваше да ми върви по същия начин и изгубих всякаква надежда. Тогава дойде страница 250 страници и нещата се промениха. Уви, беше твърде късно.
4. Гробище за домашни любимци - останах ужасно разочарована от тази книга. Имаше всички предпоставки да ме грабне и да не ме отлепи от нея, но за съжаление се получи другояче. Нито героите ми бяха симпатични, нито историята ми вървеше особено увлекателно, нито успя да ме трогне, нито успя да ме изправи на нотки. Не отричам, че имаше своите добри моменти и че последните страници бяха пълна лудница, но това не беше достатъчно.

Това си е мое мнение и не ангажирам никого с него.
Изображение

Отговори