Страшни сънища за продан (сборник)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: The Bazaar of Bad Dreams (нов сборник)

Мнение от deadface » пон май 09, 2016 3:51 pm

Изображение
"Страшни сънища за продан" том 1
http://www.pleiadbooks.com/books/13-/134-1
Подготвил съм ти разни нещица, Верни читателю – ето ги, подредени под лунната светлина. Момент! Преди да разгледаш изработените собственоръчно от мен съкровища, изложени за продан, нека си поговорим за тях, става ли? Няма да ти губя времето. Ела, седни до мен. Хайде де, приближи се, аз не хапя.
Само дето… с теб сме стари познайници и май си наясно, че това не е съвсем вярно.
Нали?
Тази нощ предлагам по малко от всичко, но предпочитам да започна продажбата, когато другите търговци отдавна са се прибрали по домовете си: улиците вече пустеят и равнодушната луна плавно се носи над каньоните на града. Тъкмо тогава разстилам одеялото и подреждам моите стоки.
Е, стига приказки. Може би ще си купиш нещо, а? Макар да обичам всичките си творби, на драго сърце ще ти ги продам, защото ги сътворих специално за теб. Разглеждай ги колкото искаш, но имай едно на ум и внимавай.
Най-хубавите са зъбати.

Очаквайте на 12 май. Цена 18 лв.
Изображение

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Re: Страшни сънища за продан (нов сборник)

Мнение от Ich_Will_ » пон май 09, 2016 4:57 pm

Корицата е отвратителна, както винаги :tooth:
Изображение

Потребителски аватар
LastHope
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » пон май 09, 2016 5:11 pm

Ами, честито, това ще ни е фаворитът за Пролетния - на когото му се чака да я купи с отстъпка.
Изненадвам се, че са я разцепили на томове. Що тъй? Не видях това да е направено в другите издания по света.
И още, принципно, не се фиксирам върху кориците, ама тази направо ми се наби в/между/ очите с грозотата си.
Тази на британското издание най ми харесва.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон май 09, 2016 7:05 pm

Може би някой централен разказ се върти около това злобно/смешно момченце с шапка-хеликоптер... иначе нямам обяснение защо би се нарисувала подобна корица при заглавие "Страшни сънища за продан".

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: съб юни 23, 2012 12:19 am

Мнение от savalikima » пон май 09, 2016 7:48 pm

Добре бе, как може всеки път да правят толкова калпава корици??? И все пак ще я пропусна не заради нея, а за това че са я разделили на томове, жалко.
Русский Витязь

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон май 09, 2016 9:17 pm

Всеки път си казвам,по зле от към корици няма на къде,и всеки път греша!!! :)

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » пон май 09, 2016 10:15 pm

Плеяда си плачат за бойкот. Най-грозните корици, които съм виждал и цени на макс. Този сборник явно ще го пропусна...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон май 09, 2016 11:00 pm

BOTQTA написа:Може би някой централен разказ се върти около това злобно/смешно момченце с шапка-хеликоптер... иначе нямам обяснение защо би се нарисувала подобна корица при заглавие "Страшни сънища за продан".
Момченцето е от кратката новела (или по-скоро дълъг разказ) "Bad Little Kid".
Изображение

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » вт май 10, 2016 10:41 am

Аз съм, както изглежда, от малкото харесващи тая корица ;) Черно-белите драсканици в лявата част доста ми харесват, а колкото до момчето... малко странно, но с тая широка и масивна долна челюстми напомня на Крис Фарли :) Това, което наистина ми бърка в здравето е това разделяне на части. Знам, че ще ги взема, но пак ми е много дразнещо!!!

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт май 10, 2016 12:22 pm

Уникална гротеска за корица. Това е някакъв чудовищен Карлсон ли какво?!?!?! И два това вместо един, за да издоят феновете. За Бога, братя, не купувайте! Защо мамка му агентите на Кинг хвърлят книгите му на тия? Има толкова други нормални издателства.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт май 10, 2016 5:30 pm

Направих си труда да си разгледам библиотеката вкъщи... Изводите, които мога да направя са следните:
1. В новата ера на Кинг-издаването на Плеяда книгите НЕ са разделяни на томове, както е било при старата ера (с кориците на Петър Станимиров). Личат имена като "Неиживени спомени", "Мъглата" и "Томинокърс", като последната преди е била дори на три тома издадена.
2. В новата ера на Плеяда личат имена като "11/22/63", "Дума Ки", "Под купола", "Мъглата" и "Неизживени спомени" - всичките дебели тухли над 600 страници. А първите две дори над 700 страници.
Значи може... ама не!!! Пълни бездарници и олигофрени са тия хора, баси долните!!!!!!!!!!!!

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт май 10, 2016 9:25 pm

alamo написа:Аз съм, както изглежда, от малкото харесващи тая корица ;) Черно-белите драсканици в лявата част доста ми харесват, а колкото до момчето... малко странно, но с тая широка и масивна долна челюстми напомня на Крис Фарли :) Това, което наистина ми бърка в здравето е това разделяне на части. Знам, че ще ги взема, но пак ми е много дразнещо!!!
Съгласен съм с теб,ако я нямаше тази озъбена шарения отпред корицата можеше и да е добре.Ако човек се вгледа в черно-белите графики,има интересни неща.

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » вт май 10, 2016 10:33 pm

Въобще не искам да приближавам тая подигравка! Пълен отврат, не знам как е възможно това извращение...

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » ср май 11, 2016 7:33 am

Ехее, да бяха дали на мен да нарисувам една корица. Ще взема да кандидатсвам за художник при тия. Имам шанс като гледам.
Изображение

iliya
Commoner
Commoner
Регистриран: нед юни 15, 2014 11:27 pm

Мнение от iliya » пет май 13, 2016 1:57 pm

Може би не им е стигнало времето от издаването (3.11.2015 г.) да преведат и подготвят за печат за Пролетния панаир книга от няма и 500 страници. Вторият том следва да е книжле под 200 страници... до Коледния панаир би трябвало да могат да я издадат. :)

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » съб май 14, 2016 10:11 am

iliya написа:Може би не им е стигнало времето от издаването (3.11.2015 г.) да преведат и подготвят за печат за Пролетния панаир книга от няма и 500 страници. Вторият том следва да е книжле под 200 страници... до Коледния панаир би трябвало да могат да я издадат. :)
Напълно възможно е това да е причината. Аз ще си я взема де, въпреки, че корицата и на мен грам не ми допада. no:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед май 15, 2016 12:03 pm

Изображение

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » нед май 15, 2016 3:06 pm

Добре де, едно не мога да разбера. Не им е стигнало времето да я подготвят за печат до пролетния панаир на книгата, разбирам го. Нямаше ли начин да отложат издаването на книгата с няколко месеца, но накрая да я пуснат цялата и по възможност с не толкова фрапираща корица? Така хем се набутват с отпечатването на повече тиражи, хем се подиграват с феновете и им дерат кожата. Доколкото ми е известно преди няма и 3 години издадоха Джойленд през септември преди коледния пазар на книгата и така имаха време да отпечата и издадат цяла Доктор Сън. Задължително условие ли е при тях да издадат книгата за всеки пазар или не?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед май 15, 2016 4:33 pm

На панаира се продават много бройки накуп, при това без помощта на книготърговци (които прибират по 40+ процента от коричната цена), затова всички издателства гледат да изкарат тогава хитовите си заглавия.
Изображение

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » нед май 15, 2016 5:57 pm

Аз мислех да си взема сега първият том, на панаира, но се отказах. На страничката на Плеяда видях, че някой беше питал кога да се чака втори том и отговора им е след месец. Значи ще е след месец някъде закупуването и на двата тома едновременно. Все вярвам да ги пуснат като комплект с намаление по някой сайт и ще може и двата тома за около 30лв. (пак си е безбожно висока цена!) вместо предполагаемите 35-36 лева. Така че за панаира ще се гледат други неща:)

Отговори