Търси се (Мистър Мерцедес 2)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Търси се (Мистър Мерцедес 2)

Мнение от deadface » ср юли 29, 2015 5:33 am

Изображение

US Paperback Cover

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » съб авг 01, 2015 9:44 am

Интересно какво ли ще е българското заглавие... ;)

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пон авг 03, 2015 2:29 pm

alamo написа:Интересно какво ли ще е българското заглавие... ;)
мисля, че ще е "Детективско бюро".

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет ное 06, 2015 8:48 pm

Бил, Холи и Джером, невероятното трио от „Мистър Мерцедес”, отново са заедно, само че те не са единствените „звезди” в този майсторски написан роман, който ще ви държи на нокти от началото до края: Стивън Кинг ни представя нов герой, чието вманиачаване по романите на писателя Джон Ротстийн (спомняте ли си „Мизъри”?) стига твърде далеч.

Романът ще излезе за Софийски международен панаир на книгата в началото на декември.
http://www.pleiadbooks.com/books/13-/126-

Явно романът ще се казва "Търси се"

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » пет ное 06, 2015 8:52 pm

Не може това да е корицата! Черен хумор:)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет ное 06, 2015 10:21 pm

Това не е корицата, а просто тийзър.

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » съб ное 07, 2015 8:16 pm

deadface написа: Явно романът ще се казва "Търси се"
Щом ще се търси - да търсят, ама не искат да се напънат. Честно казано, твоите идеи за заглавие /от темата за "мерцедеса"/ ми допадат повече. :wink:
Ще чакаме Панаира.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 19, 2015 7:52 am

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср ное 25, 2015 1:06 am

Май корицата ще изглежда така :rolleyes:

Изображение
http://www.pleiadbooks.com/books/13-/126-

„Събуди се, гений!“ – още с първото изречение в новия си роман Стивън Кинг ни стиска в хватката си и не ни пуска до самия край.

Геният е Джон Ротстийн (авторът, създал трилогията с култовия герой Джими Голд), който от десетилетия не е публикувал нова книга и живее като отшелник. А грубото подмятане е отправено от Морис Белами, младеж, обсебен от Джими Голд. Морис кипи от гняв – не стига че любимият му писател е престанал да твори, ами преди това е превърнал бунтаря Джими Голд в конформист, който загърбва идеалите си в името на кариера в рекламата и на еснафското благополучие. Ротстийн трябва да си плати. С живота си! Морис го застрелва и взема парите от скрития в дрешника сейф. Само че истинското съкровище не са хилядите долари, а тетрадки, изписани на ръка от Ротстийн, и съдържащи най-малко още един роман за Джими Голд.

Морис заравя плячката си, предвкусвайки как скоро ще чете продължението на трилогията за Беглецът, но – каква ирония на съдбата! – е арестуван и изпратен в зат-вора за друго престъпление.
След дълги години момче на име Питър Саубърс случайно се натъква на заровения сандък със съкровището и сега Бил Ходжис, Холи Гибни и Джером Робинсън – незабравимото трио от „Мистър Мерцедес“ – трябва да защитят Пит и семейството му от коварния, жадуващ за отмъщение Морис, излязъл на свобода след трийсет и пет години зад решетките.

За първи път след „Мизъри“ Стивън Кинг се връща към темата за тънката граница между пристрастеността към измислен герой и фанатизма. „Търси се – който го намери, за него си е“ е грабващ трилър, но и размисъл за начина, по който литературата формира живота ни – за добро или за зло, - ала винаги необратимо.

Романът ще излезе на 1 декември. Цена 24 лв.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср ное 25, 2015 9:31 pm

Как се казва това нещо последно :D И двете заглавия са изтипосали!

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от LastHope » ср ное 25, 2015 10:20 pm

Писатели и затворници - идеаааално!
Обичам Краля. :good:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб ное 28, 2015 1:48 am

Потребителски аватар
killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт юли 16, 2013 5:52 pm

Мнение от killswitch » ср дек 02, 2015 10:40 pm

На средата съм , но за сега слабее книгата....

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » вт дек 22, 2015 8:05 pm

Прочетох книгата със заглавие "Последният да затвори вратата"( честно, кой измисли такова заглавие?!) Въпреки, че става дума за втора книга от трилогия( Мистър Мерцедес), историята е самостоятелна и героите от първата са вкарани само за цвят и колкото да направят връзката с третата книга. Може и би заради това ми хареса повече от "Мистър Мерцедес 1", но това "повече" не е много. Може би и заради темата за литературната пристрастеност, за манията към създадените образи в произведенията на изкуството, за обсебените към авторите и техните творби почитатели. Виждам, че това води до сравнения с "Мизъри". Напълно безпочвени, а ако има такива те са изцяло в полза на шедьовъра на Кинг от 1987г., пресъздаващ битката, която всеки автор води със самият себе си - битката между желанието да създаваш оригинални, авторски продукти и пазарът налагащ ти схеми и правила и очакванията на феновете.
Книгата се чете за един ден и за още толкова се забравя. Кинг знае как да ти задържи интереса и да те кара да обръщаш страниците, но не това очаквам от него и не това съм свикнал да получавам от Краля...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от LastHope » пон яну 04, 2016 12:00 pm

Завърших я. Наистина се чете максимум на два пъти.
Не бих я нарекла шедьовър, но ми хареса - не мога да определя дали повече от Мерцедеса. Очаквах да отдели повече внимание на детективското трио - да доразвие образите от първата част, а не просто набързо да разрешат случая в края на книгата.
Явно с FK Краля прави преход към същинската развръзка, която ще се случи в третата част. Към нея имам най-големи очаквания. А с кого ще бъде свързна, вече ни беше подсказано, дори и с първото работно заглавие - The Suicide Prince.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет мар 03, 2016 1:40 am

Изображение

Британското издание с меки корици, което излиза на 22 март.

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » съб май 28, 2016 10:36 am

Признавам си, за първи път прехвърлих последните 100-тина страници на Кингова книга. Не можах да се насиля да я прочета цялата. :sad: Беше ми приятна почти до средата, от там нататък само търсех нещо, което да ми задържи вниманието. "Мистър Мерцедес" беше доста по-добра за мен.

Но погледнато от добрата страна - след толкова години любимият ми автор най-сетне успя истински да ме разочарова с нещо, т.е. и той е нормален човек. Отдъхнах си.
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » чет окт 06, 2016 6:38 pm

И аз съм на мнение, че "Мистър Мерцедес" беше по-добра. Тази книга е интересна като сюжет, спор няма, обаче не виждам каква втора част от трилогия може да е. Дефакто в тази книга само около 10 страници бяха НАИСТИНА част от трилогията, останалото просто си беше самостоятелна история, била тя и доста интересна.
Много съм любопитен за третата част, където вече Кинг ще си се върне в негови води! Това също ми е странно - Стивън Кинг да пише истории ала Шерлок Холмс с хепиенд... и това да е цял роман, даже два!!!

Отговори