Спящите красавици (нов роман)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Sleeping Beauties (нов роман)

Мнение от deadface » пон окт 09, 2017 6:36 am

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт окт 10, 2017 5:00 am

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » съб окт 14, 2017 1:08 pm

добре, че е бард поне
само да не я метне към онази серия с късащите се горни корици и отдолу - бяло

това последното, което направиха с гуенди и то беше сполучливо,
ясно защо
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Starboy
Commoner
Commoner
Регистриран: вт авг 01, 2017 8:26 pm

Мнение от Starboy » нед окт 29, 2017 11:58 pm

А продажбите как вървят, там където е пусната? И кои мнение надделяват - положителните или отрицателните? Защото аз лично чета много смесени, и то повече за това, че е била прекалено дълга.

Потребителски аватар
Ангел без криле
Childe
Childe
Регистриран: вт юли 31, 2007 11:30 pm

Мнение от Ангел без криле » ср ное 22, 2017 11:51 am

Днес приключих с четенето на „Спящи красавици и реших да проверя Интернет пространството за отзиви и честно казано съм съгласен както с положителните, така и с отрицателните ревюта. Аз самият останах със смесени чувства след края на книгата. От една страна ми харесва самата история, тематиката която засяга и добре изградените персонажи, които са толкова характерни за Кинг.
С отприщилата се вълна от обвинения в упражнение на сексуален тормоз от влиятелни мъже върху известни жени и резултатите от последните президентски избори в САЩ, проблемът със сексизма взима да става все по-популярен и по-актуален през 2017 , не само в Америка, но и в целия свят. Тази година дори и Раян Мърфи избра като основен мотив „войната между половете” за новия сезон на American Horror Story.
В „Спящи красавици” Кинг отново ни въвлича в тази т.н. „война”, като ни представя неговата идея за свят в който жените се разболяват от странна болест, която ги кара да изпадат в летаргичен сън. И докато това се случва от едната страна, то от другата тези жени се събуждат в един паралелен, свободен от мъже свят. Като тук моралната дилема е дали двата пола ще намерят общ път назад към нормално съжителство или ще изберат пътя на разделението.
Сюжетът е простичък и няма много динамично действие и може би точно това прави книгата малко по-мудна за четене, което е и основната критика към нея.
Един от най-големите позитиви на „Спящи красавици” са добре изградените персонажи. Стивън Кинг е един от малкото автори, които може да създаде и преплете така умело съдбите на толкова много хора в една обща история.
За мен обаче основният проблем тук е, че няма ясно изразени герои и злодеи, а това води до уеднаквяване на персонажите. От една страна имаме Иви, като потенциален злодей, но нейната роля е по-скоро на анти-герой, защото мотивите й са противоречиви. От Франк, също можеше да излезе ярък образ на злодей въпреки че, неговият персонаж така и не можа да блесне.
Като цяло останах с впечатлението, че основен „злодей” в тази история е цялото мъжко съсловие, а жените са описани като жертви. Затова мога да обобщя, че книгата е доста феменизирана и едва ли ще се хареса на всички.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет фев 02, 2018 1:07 am

Изображение

Излиза на 26 февруари, както с меки, така и с твърди корици.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Re: Спящите красавици (нов роман)

Мнение от Vokial » пет фев 02, 2018 2:20 am

Хм. Нова книга на Стивън Кинг, която няма да излезе при Плеяда, а при Бард... НО... корицата е все едно на Плеяда... абе какво им стана на тия :(

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » пет фев 02, 2018 7:57 pm

Това не е ли корицата на американското издание?
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет фев 02, 2018 9:40 pm

Vokial написа:Хм. Нова книга на Стивън Кинг, която няма да излезе при Плеяда, а при Бард... НО... корицата е все едно на Плеяда... абе какво им стана на тия :(
И пак е по добре от на Плеяда.Всъщност е копирана от чуждо издание.
Дано книгата е хубава,може съавторството със синът му да е за добро,защото новите му неща са......ами не са особено добри(не съм чел сборникът с разкази,там са ми надеждите)!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб фев 03, 2018 1:11 am

В интерес на истината доста хора плюят тази книга; мога само да се надявам, че на мен ще ми хареса повече (този път ме домързя да чета английското издание).

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » съб фев 03, 2018 7:57 pm

В Озон я има на предварителна поръчка. 27 лева ще е цената за изданието с меки корици, което е добра цена и е под очакванията ми. Мисля, че 35 лева е цената за изданието с твърди корици.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет фев 23, 2018 6:19 pm

Вече е по книжарниците, Бард я пускат по-рано от обявеното.

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » съб мар 03, 2018 11:43 am

Някой да има вече копие от това бижу? Един колега я е виждал вече и каза, че е направена прилично, няма забележки по хартия, корица, изработка и т.н.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » вт мар 13, 2018 4:49 pm

Пристигна ми UK изданието, с яката корица с дървото, но при доставката беше повредена корицата и жакета на книгата, та сега я връщам и си поръчах нова. Така че още малко ще се забавя с четенето. Но добре, че стана така, защото в момента е 6.50 паундa Uk изданието от амазон, а в бг е 34 лв. Така че уцелих промо.

Някъде четох да определят романа като експериментален. Някой има ли мисли по този въпрос? Доколко може да се каже, че е експериментален точно този роман?

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » пон мар 26, 2018 10:35 pm

https://flame16.blogspot.com/2018/03/blog-post_25.html
Мнението ми за романа. Съдържа минимални спойлери, така че ако искате да не разбирате нещо, различно от анотацията на корицата, не го четете.

Отговори