Другият (нов роман)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deimos
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 31, 2009 11:55 pm

Re: The Outsider (нов роман)

Мнение от deimos » пет яну 25, 2019 9:46 pm

Прочетох The Outsider в оригинал, не ми се чакаше превода на Плеяда.
Страхотна е, Кинг много майсторски е изградил съспенса, сюжета и героите.
Останах с удовлетворението на хубавата история, така както само Кралят може да я разкаже.
Нямам търпение за повече инфо за следващата книга с т.нар. работно заглавие Institution.
“Fiction is the truth inside the lie.”

Starboy
Commoner
Commoner
Регистриран: вт авг 01, 2017 8:26 pm

Мнение от Starboy » съб яну 26, 2019 3:29 am

Откъде е информацията за новата книга?

kaloqn_0998
Commoner
Commoner
Регистриран: чет май 10, 2018 8:00 pm

Мнение от kaloqn_0998 » нед яну 27, 2019 8:53 pm

Според описанието ми се вижда много интересна, ще чакаме, въпреки цената. Имайки предвид, че преиздадоха "'Четири след полунощ'' за по 23лв., а тази очаквам 27лв.

Потребителски аватар
deimos
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от deimos » пон яну 28, 2019 9:51 pm

Starboy написа:
съб яну 26, 2019 3:29 am
Откъде е информацията за новата книга?
Прочетох някъде из форума за новата книга, но засега няма повече инфо за нея.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт яну 29, 2019 2:51 am

Инфото е от мен, но засега няма да разкривам нищо повече, понеже още не е официално обявена. Ще добавя само, че вече е купена и вероятно се превежда, така че не е изключено да излезе у нас още за пролетния панаир. Казвам "не е изключено", но е малко вероятно, защото е с обема на "Спящите красавици", че и по-дебела - и ще падне бая превеждане. Освен това в САЩ и UK вероятно ще излезе през май или юни, а подозирам, че българските издатели нямат правото да я пускат преди излизането на оригиналното издание - с други думи, ще я видим на панаира само ако то излезе през първата половина на май.
Изображение

Потребителски аватар
deimos
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от deimos » чет яну 31, 2019 11:24 pm

Темата е за The Оutsider, ама като сме почнали за бъдещата книга на Кинг ето още инфо:

https://consequenceofsound.net/2019/01/ ... september/

https://birthmoviesdeath.com/2019/01/31 ... ew-mutants

Като че ли Кинг ни подготвя нещо мнооого яко. Очаква се да излезе септември, със сюжетни елементи близки до "То" и "Firestarter".

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет фев 01, 2019 2:14 am

Сега ще отворя нова тема за романа, благодаря. Явно е имало лека промяна в заглавието (от Institution на Institute) и в обема, но не изключвам до излизането му обемът пак да претърпи промени, случвало се е и преди. Това, което ме учудва, е, че романът е отложен за септември, но причината може да е само една - че през пролетта ще видим друга книга, вероятно новела :)
А щом романът е отложен за септември, вероятно ще излезе на български чак през декември.
Изображение

Потребителски аватар
forest
Commoner
Commoner
Регистриран: вт апр 26, 2011 5:39 pm

Мнение от forest » пет фев 08, 2019 12:33 am

http://www.pleiadbooks.com/books/13-/170-
Това ли ще бъде корицата на книгата ?! :a010:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет фев 08, 2019 12:58 am

Не, корицата още не е готова - това e така нареченият placeholder.
Изображение

Потребителски аватар
forest
Commoner
Commoner
Регистриран: вт апр 26, 2011 5:39 pm

Мнение от forest » пет фев 08, 2019 2:02 am

Отдъхнах си :attantion:

Потребителски аватар
Vorpax
Commoner
Commoner
Регистриран: съб мар 24, 2018 11:42 pm

Мнение от Vorpax » вт фев 19, 2019 9:58 pm

Видяхте ли цената на книгата? :D

34лв - твърди корици
29лв - меки корици
608 страници
Faith in Chaos

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » ср фев 20, 2019 7:12 pm

Къде видя цените? На официалната страница на Плеяда все още няма нищо. Уж бяха казали, че трябва да излезе до края на февруари, а той все повече наближава. Иначе и такива да са цените няма да ме изненада. Всичко се покачва поголовно, та изобщо не е изненада. Не знам доколко броя на страничките е свързан, но настанаха времена в които 200-250 странички под 15лв. не се намира никак лесно. 30-35 лв. може и да е разумна цена за заплатите в Сф, но в провинцията това е около надник и половина и поносимо за малко хора. Ясно е, че ще се купува Кинг, де :) Но пък е ясно и че ако излезе пиратско електронно издание пак ще се има.

aaa
Commoner
Commoner
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » ср фев 20, 2019 7:27 pm

Цените са от Ozone.bg

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср фев 20, 2019 8:22 pm

alamo написа:
ср фев 20, 2019 7:12 pm
Къде видя цените? На официалната страница на Плеяда все още няма нищо. Уж бяха казали, че трябва да излезе до края на февруари, а той все повече наближава. Иначе и такива да са цените няма да ме изненада. Всичко се покачва поголовно, та изобщо не е изненада. Не знам доколко броя на страничките е свързан, но настанаха времена в които 200-250 странички под 15лв. не се намира никак лесно. 30-35 лв. може и да е разумна цена за заплатите в Сф, но в провинцията това е около надник и половина и поносимо за малко хора. Ясно е, че ще се купува Кинг, де :) Но пък е ясно и че ако излезе пиратско електронно издание пак ще се има.
Хайде да не е надник и половина,но си е един цял дневен надник,това за провинцията.Та въпросните цени,посочени във поста ,са моето месечно увеличение за годината,30 кинта.Или една книга............ама пък със твърди корици!!!
Ами леко скъпи са си книгите,според мен.

Потребителски аватар
Vorpax
Commoner
Commoner
Регистриран: съб мар 24, 2018 11:42 pm

Мнение от Vorpax » ср фев 20, 2019 8:37 pm

Цените са от ozone.bg и са пуснали pre-order(предварителна поръчка), което означава че вероятно това са и цените от Плеяда.
Принципно аз не съм от тия, които се оплакват за цените на книгите... ама като се замислих... за 35лв си взех Хиперион на Дан Симънс с твърди корици която е 1000 страници + доста качествена хартия е използвана. Е, мисля че цената е изкуствено надута от Плеяда според мен.
Faith in Chaos

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » ср фев 20, 2019 8:52 pm

Хайде да не е надник и половина,но си е един цял дневен надник,това за провинцията.Та въпросните цени,посочени във поста ,са моето месечно увеличение за годината,30 кинта.Или една книга............ама пък със твърди корици!!!
Ами леко скъпи са си книгите,според мен.

Питай ме преди да си пусна предизвестието :) 24лв без данъците :( Мъка българска... Както и да е, това все ще се вземе макар и прочетено вече. Един приятел ми я донесе от Англия. Мисля беше платил за нея 4.99 или 6.99 паунда от някаква верига магазини...

aaa
Commoner
Commoner
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » вт фев 26, 2019 5:06 pm

Излезе и корицата

Потребителски аватар
deimos
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от deimos » вт фев 26, 2019 5:46 pm

aaa написа:
вт фев 26, 2019 5:06 pm
Излезе и корицата
Лично на мен ми харесва повече от оригиналната корица на американското издание.

Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт фев 26, 2019 8:14 pm

Оригиналната корица си е супер,но и тази не е зле..........като за Плеяда!!!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт фев 26, 2019 11:47 pm

Ето и резюмето, че май не сме го пускали във форума:
Другият може да се превъплъти в теб!

Стивън Кинг – какъвто го познавате! Остър, актуален, непримирим. Ненадминат разказвач на страшни приказки. Изкусен художник на американския бит и дух.

През един юлски ден Тери Мейтланд, любимец на всички във Флинт Сити, присъства на среща с писателя Харлан Коубън в друг град и е заснет на видео от местната телевизия.
През същия ден според очевидци той отвлича дете и го убива по жесток начин.
Може ли един човек да е на две места едновременно?
А може ли две престъпления да си приличат дотолкова, та сякаш са изпълнени по един и същ „сценарий“, под една и съща „режисура“?

Не може да е вярно. Трябва да е вярно.
Откъде черпи сили Злото?
Може би от това, че не искаме да повярваме в съществуването му...

Стара мексиканска легенда оживява на страниците на „Другият“. Героите в романа са изправени пред нещо, което разумът им отхвърля, но ако не се преборят с предразсъдъците си, то ще продължи да сее смърт.
И те предприемат пътуване към дълбините.
Буквално.

„Другият“ на Стивън Кинг прави хоръра велик отново!
На мен корицата ми е so-so, но може на живо да ми хареса повече. Колко до цената -
Spoiler
Show
дори да е леко завишена (не вярвам да е с повече от 2-3 лв от минималната възможна) , това не е голям проблем, защото: 1) рядко излизат повече от две нови книги на Кинг в една и съща година, не е като да трябва да даваме всеки месец по 30 лв, и 2) в Озон и на други места книгата ще се продава с 5-10% отстъпка, да не говорим за панаирите на книгата, когато ще се предлага с 20% намаление. Освен това не забравяйте, че Кинг получава между 10 и 20% от цената (зависи си от договора за авторското право) - т.е. колкото по-скъпа е книгата, толкова повече ще спечели от всяка продадена бройка. Странно как читателите все си мислят за печалбите на издателите, а забравят, че авторът също печели от цялата работа. Разбира се, ако ви е неприятно, че сай Кинг ще прибере някой и друг лев отгоре благодарение на вашите покупки, това вече е друг въпрос.
Колкото до това защо книгите на Краля на някои издателства като Бард обикновено са по-евтини от тези на Плеяда - отговорът е безкрайно прост, но е нормално да не ви хрумне, след като не се занимавате с книгоиздаване и не сте докрай наясно как се образува цената на една книга, както и каква е реалната стойност на всеки компонент, който играе роля в ценообразуването. Ако трябва да съм по-точен - всяко издателство има различни разходи по издаването на една и съща книга, да не говорим по издаването на две различни книги. Няма да се впускам в подробни обяснения, ще дам пример само с разходите по печата, които са немалка част от общите разходи - и които могат да бъдат много различни за всяко издателство (и съответно за всяка книга) в зависимост от тиража, хартията, типа печат, договорките с конкретната печатница и т.н. Има печатници, които искат повече пари за печат от други печатници. Някои издателства си печатат през последните години книгите в Китай, защото - вярвате или не - им излиза по-евтино дори и с транспортните разходи. А има и издателства, които притежават собствени печатници.
А сравненията с цените на същата книга в други държави пък са направо нелепи. И не заради различното ДДС, а пак заради различните разходи - и съответно различните печалби. Дори да се абстрахираме от стойността на повечето ценообразуващи компоненти, която във всяка държава е различна, най-малкото защото и стандартът на живот е различен, нека не забравяме, че в САЩ, UK, Русия и т.н. книгите на Кинг се издават в пъти по-големи тиражи. А тиражът също е от значение за цената.
Мисълта ми е, че книгите у нас поначало са скъпи заради все по-малките тиражи. А книгите на Кинг са скъпи и заради по-високото авторско право (и тук не визирам толкова процента, който той взима от всяка продадена бройка, а най-вече големите невъзвръщаеми аванси, които агентите му искат и които издателите трябва да успеят да си избият). Така че не всичко опира до алчност. И можете да сте сигурни, че Бард, да речем, не печели по-малко от неговите книги - ако ги пуска по-евтино, то е защото може да си го позволи. И защото, както обясних по-горе, разходите по издаването им със сигурност са различни.
Изображение

Отговори