Четири след полунощ

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Четири след полунощ

Мнение от Abigel » пет окт 28, 2005 10:05 pm

Изображение Изображение

Понеже искам да прочета нещо от вас на тема Кинг, реших да ви занимая с това, което е привлекло моето внимание за момента. Преди много време прочетох Таен прозорец, Тайна градина и Ланголиерите и чак сега чета другата част и мисля тази нощ да дочета Библиотечната полиция, защото много ми допадна.
Какво ви е мнението за 2те части на 4 след полунощ?
Аз ще си дам крайното мнение като цяло, след като довърша и тази част.
Иначе адски много харесвам кориците им.
Таен прозорец, тайна градина много ми хареса, за разлика от Ланголиерите. Не знам, нещо ми беше леко безинтересна, като че ли нищо не се случваше през цялото време.
Библиотечната полиция също ми харесва.
А вие ще добавите ли своето мнение?
Понякога...

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет окт 28, 2005 10:33 pm

От четирите новели най-много харесвам "Таен прозорец, тайна градина". Направи ми много силно впечатление и въобще не очаквах развръзката. :gospoica: Препрочетох "Четири след полунощ" поне няколко пъти, защото по начало, когато чета книга на Кинг за пръв път (което вече се случва много рядко :( )съм адски нетърпелива, особено ако е супер интересна фабулата и искам да видя какво ще стане, като пропускам красотата на детайлите. Баси дългото изречение дето стана. :D После си ги препрочитам по-бавно и спокойно, подчертавам си това, което ми харесва, обсъждам го (най-често с мъжа ми), разсъждавам над някои неща и така...Но когато и да препрочета дадена книга, винаги намирам нещо ново, което да ме изненада.
"Библиотечна полиция" я преживях заедно със Сам, това е една от най-увлекателните истории на Стиви, според мен. А Арделия/Библиотечният полицай е доста добре обрисуван образ, мен лично ме е много шубе от него. И го мразя също така.
"Слънчевото куче" също има страхотна идея, но като че ли е прекалено локумена история. Можеше в доста по-малко странички да се събере. И краят не ми хареса.
"Ланголиерите"пък не ми хареса въобще. Така че няма да го коментирам. Не мога да изтъкна конкретна причина защо не ми допада, просто така го чувствам.

Като се замисля, "Особени сезони" ми е по-любимият сборник с новели. :)
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет окт 28, 2005 11:19 pm

Вчера си купих Четири след полунощ част 1 (2 употреба) и току-що прочетох ланголиерите и ми беше доста интресно.Сега почвам таен прозорец.тайна градина и мисля че няма да е зле да намеря и втората част ,въпреки че съм чел библиотечната полиция.Иначе на мен корицата на книгата също ми хареса,но за любима новела все още не мога да говоря,понеже ми предстои да прочета таен прозорец.тайна градина и слънчевото куче.

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Мнение от Shiva » съб окт 29, 2005 12:18 am

Харесвам най-много "Ланголиерите" като идея,но прекалено много съм я чела вече,че и филма ми се наби в главата."Слънчевото куче" ми е любимата,наистина настръхвам от нея.Локумена история или не,доста зловещо е написана,пък и първият път,когато я четох,бях на 13 и после бягах от всякакви животни и фотоапарати.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » съб окт 29, 2005 12:26 am

"Таен про3орец, тайна градина" ми хареса повече от колкото очаквах, 3ащото първо бях гледал филма, а той не ми хареса. като цяло историята много ми допадна - нещо като перфектен крини-трилър.
"Библиотечна полиция" ме и3кефи страшно много! и3четох я на един дъх. определено едно от най-яките неща на Кинг. ако не беше леко тъпия край щях да му дам 10 по десетобалната.
"Ланголиерите" не3нам 3ащо не е допаднал на някой от вас, на мен най-много ми хареса от двете части на "Четери след полунощ". може би 3ащото се кефя на фантастика, не3нам. но определено много ми хареса. даже се чудя 3ащо Кинг не е писал повече фантастика, като се има в предвид, че и "Томичукалата" е много добро.
евала на Стиви 3а сборника! то направо са си четери романа в една книга (в случая две). ако някой ги е пропуснал да поправи грешката си ;)

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб окт 29, 2005 4:20 am

Ооо, "Ланголиерите" много ми хареса. Адски ми беше интересна историята и определено е доста различна от нещата характерни за Кинг.
"Слънчевото Куче" много ми хареса идеята, но и аз мисля че и на по-малко страници щеше да се събере. Освен това скоро прочетох един разказ "Пътуващото зло се отправя на север" и мисля че доста си приличат. И двете са хубави де!
"Библиотечна полиция" - уааау, мноого беше яка! Като роман си беше за мен. Много ми допадна!
"Таен прозорец, тайна градина" само я започнах и нещо не ми тръгна добре. После ми разказаха края и след това гледах и филма. Интересно звучи, но не знам дали ще се хвана да я прочета.

Мнението ми за целия сборник: Йееее!
А, да и корицата е върха! Като отделен разказ е, пали въображението. Интересна работа...
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » нед окт 30, 2005 11:49 am

прочетох Библиотечната полиция и не съм много доволна от това, че пак се засяга темата изнасилване и то на малки деца. твърде брутално е....
сори, ако издадох нещо, ама не четете темата, ако не сте чели сборника.
така де......... :roll:
Понякога...

angora
Commoner
Commoner
Регистриран: пон окт 24, 2005 2:28 pm
Контакти:

Мнение от angora » вт ное 01, 2005 12:02 pm

Че в Библиотечна полиция се развива спомената тема, няма нищо лошо. Защото такива неща СЕ СЛУЧВАТ. Е, разбира се, не ги одобрявам, но това не е причина да се правя, че ги няма. В интерес на истината най-много ми харесват онези книги на Кинг, в които ужасите, насилието и бруталността са пряко заети от самия живот, дори украсени с клоуни, вампири и тн., нали целта е да се уплашим, отвратим и да се опитаме да не ги допускаме - насилие над деца, насилие над жени, убийства, грипни епидемии, побеснели санбернари, вземане на заложници :lol: И наистина от четирите новели най-много ми хареса "Библиотечната", може би ми се видя най... истинска?

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » съб ное 05, 2005 1:11 pm

Е,вече съм чел всичките новели мисля че любима ми е "Ланголиерите".Иначе другите също ми харесаха,а края на "Таен прозорец ,тяйна градина" го очаквах,ноже би защото бях чел Тъмната Кула 2 , и ми се стори странно човека да спи по 16 часа на ден

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » ср ное 09, 2005 10:53 pm

Таен прозорец, тайна градина е фаворита ми, следва Слънчевото куче, макар че наистина можеше и по-накратко да се разкаже историята.
особено краят ми хареса...
вече и аз мога(най-сетне) да кажа, че съм прочела 4 след полунощ!
Понякога...

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пон ное 06, 2006 7:26 pm

Ми първо и аз да кажа,че дори не съм дочитал Ланголиерите...нито филма го догледах:просто не обичам физическото зло да е толкова мащабно!

За Тайната градина...даа много е яко :).На мене и филма ми хареса,да си призная без бой :oops: !

другата част е в баба ми и трябва да пробвам Библиотечната Полиция и аз!
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Silent Sorrow
Commoner
Commoner
Регистриран: нед ное 19, 2006 4:36 pm

Мнение от Silent Sorrow » пон дек 25, 2006 9:59 pm

На мен Ланголиерите си ми харесаха.
Само "Слънчевото куче" не успях да прочета до края.Някак не ме грабна. :cry:
Изображение

mo.rka
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 02, 2007 2:17 pm

Мнение от mo.rka » съб сеп 15, 2007 12:17 pm

Ооо,много ми хареса.Най-много ми хареса "Ланголиерите" и "Библиотечна полиция".Въпреки че "Таен процорец,тайна градина" съща е много добро. :D
"Слънчевото куче" остана на последно място... :roll:

• I am Jack's cold sweat.
    I am Jack's inflamed sense of rejection.
    I am Jack's complete lack of surprise.
    I am Jack's wasted life.
    I am Jack's broken heart.
    I am Jack's smirking revenge.

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Re: 4 след полунощ

Мнение от Pavli » пет апр 11, 2008 1:39 pm

Чела съм Четири след полунощ преди
доста време. Спомням си, че ми хареса.
От четирите истории в него обаче, само
за Ланголиерите имам ясни спомени.
Идея си нямам защо точно тази новела
не съм забравила, дори не се сещам
дали тя ме е впечатлила най-силно.

"Таен прозорец, тайна градина", "Библиотечната полиция"
и "Слънчевото куче" мисля да си ги припомня
някой ден. Спомените ми за тях са повече от смътни.
Това не означава, че не си е струвало да ги запомня,
просто с времето съм ги позабравила.
Изображение

Потребителски аватар
deimos
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 31, 2009 11:55 pm

Бард преиздават "Четири след полунощ"

Мнение от deimos » вт авг 10, 2010 1:34 pm

Изображение
Стивън Кинг
ЧЕТИРИ СЛЕД ПОЛУНОЩ

В точното време, на грешното място!

Колекция от новели на тема „полунощ” - когато познатият свят отстъпва пред алтернативна реалност и пред нас се открива нов страховит свят.

ЛАНГОЛИЕРИТЕ

Нещо странно се случва с късния полет от Лос Анджелис за Бостън. Група пасажери се събуждат в празен самолет и безлюден свят. Положението не се подобрява и след като успяват да приземят самолета. Въздухът е неподвижен... часовниците са спрели... и някакво зло присъствие, решено да ги унищожи, е по петите им.

ТАЕН ПРОЗОРЕЦ, ТАЙНА ГРАДИНА
Когато се среща за първи път с Джон Шутър, известният писател Морт Рейни го възприема като поредния напорист, макар и леко ексцентричен фен. Обвиненията в плагиатство и застрашителното му поведение карат Рейни да докаже невинността си. Ала доказателствата изчезват заедно със здравия му разум и безопасността му...
“Fiction is the truth inside the lie.”

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Бард преиздават "Четири след полунощ"

Мнение от deadface » вт авг 10, 2010 1:48 pm

Благодаря за информацията :) Само да допълня, че излиза на 23.08.2010 г.

Моите любими новели в сборника са "Таен прозорец, тайна градина" и "Библиотечна полиция".
Spoiler
Show
Може би Арделия от "Библиотечна полиция" - същество, което се храни с детските страхове и чиято истинска форма в нашия свят също е насекомовидна - е отроче на То, само че от предишното му поколение (появява се за пръв път през 1956 или 1957 и е убита от гл. герой в новелата през 1990).

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » вт авг 10, 2010 1:52 pm

Като гледам, майче пак ще е на 2 части.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт авг 10, 2010 1:53 pm

Да. Увеличих корицата и сега се вижда съвсем ясно, че под заглавието пише "Първа книга".

Потребителски аватар
Sucre
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет авг 05, 2010 3:46 pm

Мнение от Sucre » вт авг 10, 2010 3:27 pm

Сигурно ще са по 15 лева.

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » вт авг 10, 2010 6:32 pm

Sucre написа:Сигурно ще са по 15 лева.
мека корица, цена 12.99 лв.
Близо беше хаха :)

П.П Корицата на издателство "Ведрина" много повече ми харесва :)
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Отговори