Кои книги ще се преиздадат

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

uploder
Commoner
Commoner
Регистриран: нед юни 04, 2006 10:16 pm

Кои книги ще се преиздадат

Мнение от uploder » пон юни 05, 2006 3:41 pm

Ако някой знае,да каже

П.п:Сори,ако я има темата ама незнам как да проверя

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Re: Кои кнги ще се преиздадат

Мнение от J.S. » пон юни 05, 2006 3:51 pm

uploder написа:не знам как да проверя
аз проверявам в сайтовете на БардиХеликон
Но не знам дали скоро ще се преиздаде нещо

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юни 05, 2006 4:20 pm

В Барт не го намирам, а Хеликон не се отваря нещо.
btw Плеяда кога ще се наканят да преиздадат или издадат нещо

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » пон юни 05, 2006 4:58 pm

Така, плановете на Плеяда никой не ги знае, дори те ;)
А за Бард... поне до момента преиздават това, което са са издали в миналото, а иначе за съжаление не са обособили специална категория за Кинг и трябва да се търси а в трилъри, а в романи..
Ако някой толкова се интересува, да проверя през седмица сайта - редовно има информация за издаването на нови книги
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » пон юни 05, 2006 5:14 pm

Шефството на Бард не се завъртя много на панаира тази година и не можах да ги питам за сериозността на намеренията им за Кинг, но силно се съмнявам да е нещо по-дългосрочно и изненадващо. Утре мисля да ги посетя и ще ви кажа ако има какво.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юни 05, 2006 8:10 pm

За Бард знам, че имат няколко книги на Кинг за Хеликон незнаех, че са издали книги аз имам на Хермес няколко. Плеяда ме дразнят вече на панаира пак май ги е нямало никакви понеже 1 познат е ходил и ги е търсил ама не ги е намерил, а на миналия аз ги търсих 1 час и не ги открих. Тея хора въобще правят ли нещо издават ли книги понеже и в неделното приложение на Труд няма никакви книги от тях. Ние да се хванем и да откупим от тях правата за Кинг /ако имат такива/ повече работа ще свършим ;) .

Гост

Мнение от Гост » пон юни 05, 2006 9:18 pm

То преди Плеяда като присъстваха не беше по-различно. Там една жена се опитваше да ми пробутва Кунц, когато нямаше Кинг, с идеята че дори бил по-добър. Конкретната книга беше Непознати пътища - :kill
Пък и мисля, че е по-добре да липсват отколкото да се излагат.
Bad_Dog за правата на Кинг ще се наложи да продадем някой и друг бъбрек :D

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » пон юни 05, 2006 9:25 pm

Всеки по 1 бъбрек,колко му е!
мисля, че е по-добре да липсват отколкото да се излагат.
Аз мисля че и като липсват пак се излагат...

Но все пак ги признавам за едно нещо-старите корици,с лика на Кинг и цифричка под него и невероятни корици...

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юни 05, 2006 10:19 pm

Аз давам и половин бял дроб, защото не съм пушач и не ми трябва :D .
Иначе си прав като са там се излагат като ги няма пак се излагат абе по-добре да са там поне ги дразня, че нищо не правят. На мен оная лелка ми пробутваше стари книги с пожълтели листа за нови и ми разправяше, че вчера са ги намерили в склада и са ги извадили специално за панаира :D .

uploder
Commoner
Commoner
Регистриран: нед юни 04, 2006 10:16 pm

Мнение от uploder » вт юни 06, 2006 11:07 am

Ми аз нямам нищо против Плеяда, щото са издали хубави книги като "ТО", "Гробище за домашни любимци" и др.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пет юни 09, 2006 4:40 pm

Хеликон не са издатели, а разпространители. Бард направи каквото направи, правата им по издаване са напълно изчерпани с настоящите книги, но си заслужават уважението само задето имат на склад всичките си книги.
Ми аз нямам нищо против Плеяда, щото са издали хубави книги като "ТО", "Гробище за домашни любимци" и др.
Плеяда са издали и други хубави книги :lol: , само дето са леко малоумни и през средата на 2006, когато и маимуните вече си имат персонални страници, те нямат. По принцип преиздаването на книги и точно такива на Кинг не е толкова лесен процес както си мислим ние, хората имат своите съображения.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб юни 10, 2006 2:01 pm

Плеяда съвсем ми лазят по нервите! Как може да имат правата над толкова книги на един от най ивестните писатели на планетата и да не преиздадат нито една книга, да нямат никакъв сайт и да ги няма на скапания панаир на книгата?
Още преди повече от 1 година сигурно им бях писал, да ги питам кога ще излиза нещо на Кинг и кога ще си лепнат някакъв скапан сайт в интернет! На втория въпрос не ми отговориха!
А това че ги нямаше на панаира, за мен е знак, че Плеяда вече не съществува въобще!
Ако има някой има актуална информация....
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед юни 11, 2006 9:28 pm

Ами тях ги нямаше и на предния панаир. Иначе преиздадоха няколко книги първите части на кулата, гробището и "Талисмана" до колкото си спомням. Кофтито е, че или не им се занимава или са пред закриване или вече и аз незнам какво щом хора, които преди знаеха горе долу какво става при тях вече и те незнаят незнам вече. Преди 1 месец питах 1 на Славейков, който винаги има идея за новите книги и ми каза, че сега се превеждало /тогава/ нещо тази седмица един познат го е питал и казал, че и той вече незнае какво става. Може поне да попитаме как стоят работите с авторските права и да натиснем Бард да видят какво може да стане. Ама това вече е в сферата на фантазията и по скоро е моя мечта от, колкото нещо реално.

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Контакти:

Мнение от Gunslinger » нед юни 11, 2006 9:32 pm

Наистина е в сферата на фантазията, няма такива неща като натискания на издателствата.. освен ако не си платите да ви издадат Кинг :Р

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед юни 11, 2006 9:43 pm

Освен да си направя издателство като си продам бъбреците, черния дроб и сърцето и ще живея в някакъв кувиоз или нещо подобно :D .
Gunslinger това е моя мечта, а реалноста е доста далеч. Дано поне скоро да "умре" Плеяда или да стане ясно какво ще правят, а не да ни лазят само по нервите.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » нед юни 11, 2006 10:56 pm

Ако "плеяда" загине геройски какво ще стане с правата които държат и ще може ли някое друго издателство да преиздаде рядкосрещани книги от плеяда(т.е.почти всички)?

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Контакти:

Мнение от Gunslinger » нед юни 11, 2006 10:59 pm

Ама, моля ви се.. кви се тея глупости, никой няма да загива, нито правата ще отидат при някое друго издателство ;)
Наистина мина разговора границата на разумните мечти, дет се вика ;/

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » нед юни 11, 2006 11:02 pm

Ако "плеяда" загине геройски какво ще стане с правата които държат и ще може ли някое друго издателство да преиздаде рядкосрещани книги от плеяда(т.е.почти всички)?
Не може - Плеяда ще отнесат Кинг в гроба и никога вече няма да видим нови негови книги :badgrin: Сега сериозно - положението не е чак толкова лошо - който иска да прочете някоя може да си я намери на старо. Като се позамисля - дори така е по-интересно :) Проблемът, според мен е, не че не преиздават стари, а че се бавят с новите книги.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » нед юни 11, 2006 11:14 pm

Лесно ти е така да казваш като си в София и има доста страри книги там.
А от преиздаване на "античните"(вече)книги губят само тези,които ги продават твърде скъпо.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед юни 11, 2006 11:22 pm

Сега сериозно - положението не е чак толкова лошо - който иска да прочете някоя може да си я намери на старо.
Ами ако сме гъзари и искаме да са нови :lol: . Плеяда вече си поема последните глътки въздух направо да ги доубием и да вземе някое друго издателство правата :badgrin: . Това със старите книги и преиздаването ще го преживея ама както виждам вече има 2 нови книги и нищо не са направили по въпроса дори няма данни дали изобщо са започнали да ги превеждат това ме убива вече направо. Идва ми вече да офертирам едни познати също болни фенове на Кинг да обсадим издателството с вили и коктейли молотов :badgrin: .

Отговори