бележки на Кинг към някои от книгите

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

бележки на Кинг към някои от книгите

Мнение от Abigel » чет юли 06, 2006 12:31 am

Какво ще кажете за бележките, уводите, написани от Кинг, по повод на написването на някой роман или разказ, как му е дошла идеята за него и т.н.
Мене лично много ме радват и понякога ми харесва да ги чета повече, отколкото самият разказ или роман- просто това е диалог с читателя и няма нищо измислено, всичко си е реално...
Дори като си намеря някоя книга на Кинг първо гледам има ли някакво предисловие :D
Като например тези към 4 след полунощ ;)

Между другото, да имате някаква информация за давани от него интервюта, но ако може на бг... :?

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » чет юли 06, 2006 5:56 pm

Най-пресни са ми спомените от послесловите към
книгите от "Тъмната кула", защото тях ги прочетох
преди няколко месеца. Много ми беше приятно да
ги чета наистина. Още повече, че съм изкушена от
писането, а идеи в това отношение от майстори
като Стивън Кинг никога не са ми излишни.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет юли 06, 2006 8:46 pm

Аз помня, към някой от разказите имаше бележка на последната страница. Разправяше как отишъл в някакво градче и привечер, като тръгнал да си ходи с колата си, сгазил някакъв пътен конус, от тези, дето общината ги слагаа около разни дупки и т.н.. Та щял да катастрофира, ама му се разминало, обаче така се ядосал, че цяла нощ обикалял въпросния град и събирал всеки конус който види! Най-накрая натъпкал багажника със над 100 общински конуса и в този момент го спрял полицай. Като се приближил до Стиви, погледнал багажника (за джип става въпрос), погледнал Стивън Кинг и го попитал "Твои ли са тези конуси, синко?". ХАХАХАХАХАХАХАХАХА.... Не помня какво му отговорил Стиви, ама като си представя ситуацията, винаги ме напушва смях!
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет юли 07, 2006 1:51 pm

Това беше в Маймуната.
Дам и мен много ме кефят бележките към книгите му. Винаги ми е било интересно да знам какво го е вдъхновило да напише дадената книга или разказ. Понякога разказва и интересни случки около написването благодари на разни хора това според мен е най-важното да изкажеш благодарност на хората, които са ти помогнали в написването и да споделиш част от славата си и с тях. Затова Кинг е велик понеже винаги се сеща за хората, които са му помогнали.

Отговори