Дата и час: Вто Юни 19, 2018 3:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2006 8:57 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Аbigel написа:
По повод на това-за да не пускам друга тема - чета разказите аз от Всичко е съдбовно, едва 3-4 съм прочела от тях, но са всичките някакви такива зловещи..., сигурно много ще ви разсмея с тези редове.
Искам да кажа, четох ТО, четох Стрелеца скоро, но от тях не изпитвах това чувство, четях си ги нормално.
То е ясно, че ако не Кинг, кой друг да пише зловещи неща, но явно този сборник с разкази ми действа малко по-странно...
Някой ще си каже ли мнението за него?

Bad_Dog написа:
Много е добър има много хубави разкази вътре.
Особено "Зала за аутопсии" - държи в напрежение от началото до края отдавна не бях чел толкова бърз и динамичен разказ поне аз го четях доста бързо и бях в напрежение почти до края.
1408 - също е много хубав разказ доста е зловещ като добрите стари работи на Кинг някъде пишеше, че самият той се е стреснал като го е прочел за първи път след като го е завършил.
"Да се возиш на вагончето на смъртта" също е добър преди няколко месеца гледах и филма изненадах се, че беше добре направен и почти нищо не беше спестено.

Abigel написа:
може би този сборник трябва да бъде кръстен "за смъртта" или нещо подобно, а не Всичко е съдбовно :lol:
Искате ли да отворим нова тема за сборника или не ви е интересно?
Между другото, благодаря за коментара, другите като че ли не ми обърнаха внимание... :?

Аз ти обърнах, ама не съм чел достатъчно от сборника! Залата за аутопсии наистина е много добра, ама другите два не съм ги чел! Иначе ''Пътуващото зло се отправя на север'' много ме накефи!

Ако някой ми обясни какво стана накрая на "Теория на Ел Ти за домашните любимци", ще е много добре, понеже аз не схванах!

Книгата се казва "Everithing's eventual" което на български би трябвало да е ''Всичко е възможно'' или ''Всичко е евентуално'' или ''Всичко може да се случи''! Не знам от къде им е хрумнало да го преведат "Всичко е съдбовно"

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 25, 2006 10:41 pm 
Подстрекател
Подстрекател
Аватар

Имаше още 1 разказ за един от "кръговете на ада" ама не се сещам как се казваше разказваше се за мъж и жена , които пътуват със самолет на почивка, когато кацат взимат кола тя заспива и се събужда в самолета и пак същото ...... това с момчето дето си изхвърляше центовете в канала също беше добро. Повечето неща не си ги спомням понеже съм ги чел преди 3 години и нещо /когато излезе/, но тези 3 разкара, които споменах са ми останали в главата понеже бяха наистина много добри. Особено "Залата за аутопсии" такава динамика чак се развълнувах в един момент вече си представях как го е порнала :D после и с гумените ръкавици това си е класика. С този разказ наистина доказва, че е номер 1.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 25, 2006 11:47 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Цитат:
Имаше още 1 разказ за един от "кръговете на ада" ама не се сещам как се казваше разказваше се за мъж и жена , които пътуват със самолет на почивка, когато кацат взимат кола тя заспива и се събужда в самолета и пак същото

Да, много добър. Казва се "Онова чувство, което се изразява само на френски" - според мен му е хрумнало страхотно заглавие (не го е кръстил просто и банално "дежа вю", някак си е симпатично и загадъчно...)
На мен ми е любим "Зала за аутопсии 4" и въпреки, че през цялото време симпатизирах на героя и се надявах да се спаси, накрая останах лекинко разочарована, че не го клъцнаха. :re3a4ka: :badgrin:
И теорията на Ел Ти също е много як разказ...Абе добър си е сборникът. Неведнъж съм казвала, че му уважавам разказите на чичо Стив, така че да не се повтарям. :-P

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 26, 2006 1:18 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Моля те, обясни ми края на Теория на Ел Ти.... знам, че нещо ми убягва, просто не зацепих края!

А разказа за дежа вю-то нещо не ми хареса...

А "Пътуващото зло се отправя на север"? Не е ли много яка идеята?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 27, 2006 9:33 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Благодаря за темата, Ники :D

Аз ще дочета книгата до края на седмицата и ще се изкажа за всички разкази, включително за тези, за които питаш.
Последно прочетох този, който е свързан с Тъмната кула и ми беше много интересен, макар, че съм прочела само Стрелецът и ми беше много странно...
Т.е. не знам кое точно кога е писано, но защо е написал разказ, свързан с Тъмната кула, като можеше да го вмъкне някъде по-нататък в книгата...Но ще млъкна и по този въпрос, защото все пак не съм чела цялата Кула, може и да го прави...
Мисълта ми беше, че в първите няколко разказа от сборника/добре,де, новели да ги наречем/ пише само за смъртта- всичко се върти около нея. А аз за Залата за аутопсии честно казано си мислех до последно, че човекът сънува или нещо такова и изобщо не вярвах, че е нещо, което реално може да се случи в живота... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 27, 2006 2:30 pm 
Подстрекател
Подстрекател
Аватар

Разказа за Стрелеца се отнася за време преди да се срещтне с другите. Когато прочетох разказа даже незнаех за ТК въпреки, че имах "Трите карти" ама понеже не обичам да започвам от "средата" и я бях зарязал някъде из нас после като си купих "Стрелеца" какво търсене падна :D . Иначе разказчето е интересно хубавото е, че е необвързващо и може да го четеш без дори да си чел ТК.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 7:10 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Да и аз не съм чела "Тъмната Кула", но съм чела специално този разказ в един фентъзи сборник и го намерих доста интересен, а дотогава не смятах Кинг за "доста интересен" ;) Както и да е, на мен ми харесва точно това, че е отделен от цялата история и можеш да го прочетеш без да знаеш за какво става въпрос и без да се обременяваш допълнително. И също така ме радва факта, че е за времето преди Роланд да се срешне с другите и така се разкрива една част за него и историята му, която в книгите липсва. Всъщност аз не знаех за съшествуването на ТК като го прочетох. Не знаех за нея и доста след това...но разказът ми стана фаворит и оттогава имам черно-бели сънища :D

Изображение

http://www.myspace.com/de3ka
http://www.de3ka.blogspot.com
http://vampirefreaks.com/de3ka

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 31, 2006 9:29 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

И такаааа....
Прочетените от мене разкази от Всичко е съдбовно са тези:
1.Зала за аутопсии номер 4 - интересен, но ми беше стренен, както споменах, не взех на сериозно, че това наистина се случва и ме ужаси това, че може да се случи в реалния живот...
2.Човекът с черният котюм - добър замисъл, но можеше да стане нещо, след това, например пак да се появи в живота му този човек или нещо такова...
3.Всичко,което обичаш ще ти бъде отнето - ако ви кажа, че вече нямам спомен от този разказ, сигурно няма да ми повярвате. Значи просто не ме е заинтругувал кой знае колко...
4.Смъртта на Джахк Хамилтън -не ми хареса честно казано
5.Стаята на смъртта -смърт, смърт, само за смърт се говори. Интересно, но нереално...
6.Сестричките от Елурия -хареса ми и ме надъха още повече да чета Тъмната кула
7.Всичко е съдбовно - много ми хареса, този разказ наистина си е заслужил да стане и заглавие на книгата :D

Малко не по темата :p :
И така ,до тук стигнах и до повече няма да стигна скоро, защото... ще ви кажа в една друга тема, която ще пусна... :D ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 31, 2006 10:51 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Ехааа, снощи прочетох 1408! Баси якия разказ, мен успя да ме поизплаши! Много е готин! Абсолютна психария!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2006 10:13 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

NoLabel написа:

Ако някой ми обясни какво стана накрая на "Теория на Ел Ти за домашните любимци", ще е много добре, понеже аз не схванах!

Аз също :roll:
Но ми хареса разказа за животинчетата :D

Пътуващото зло... - разказ типично в стила на Кинг. Много ми хареса, спомних си за снимката на онова куче в Четири след полунощ, която се променяше, подобно на картината ;)

Обяд в ресторант "Готам" - не ми хареса сюжета някакъв луд да тръгне да убива хора, но пък написаното за чувството, когато съпругата ти ти заяви, че те напуска, беше на ниво...

Ще продължа с коментарите, след като прочета останалите 4разказа...

едит-
Онова чувство,което се изразява само на френски-
любимото на Кинг "де жаву" :) Отново си играе с нас, като ни пренася ту в един момент, ту в друг, връща се, после пак... Не е нещо особено... :?
Петачето,което носи късмет - един разказ на Кинг, в който се случва нещо хубаво на една изстрадала от живота жена... :clap:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: п.с.
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 07, 2006 9:14 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

1408 - наистина ми хареса, интересни бяха по-скоро разказите за случилото се в стаята, отколкото самият главен герой и случилото се на него...

Да се возиш с вагончето на смъртта- това е моят разказ-фаворит от сборника, държа ме в напрежение и ми беше интересен през цялото време. И... :p определено след прочита му много от пътуващите на стоп ще се позамислят.

Като цяло сборника не беше лош, но определено предпочитам романите на Кинг :)

Ще се радвам и на коментарите на другите, чели сборника :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2006 6:43 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Пътуващото зло aka Пътният вирус определено ми е любимият разказ на Кинг. Четох го за първи път в един доста блудкав сборник 999 или 666 не си спомням точно, но наистина впечатлява. Хотелската стая и френското чувство са другото, което ми допадна във "Всичко е съдбовно". Колкото до Ел Ти, какво му има за разбиране? Жената свършва зле и това си е :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 10, 2007 11:06 pm 
Ka-mai
Ka-mai
Аватар

На мен ми харесаха "Пътуващото зло се отправя на север" и "1408", но краят и не ми допадна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 09, 2008 2:25 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Изкопавам темата, защото вече съм чела
сборника и ми се ще да кажа какво си
харесах от него. Всъщност, почти всичко,
но все пак си имам няколко любими:

Всичко, което обичаш, ще ти бъде отнето
Много ми допадна идеята за човека, който си
колекционира надписи. Оптимистичен завършек.

Пътуващото зло се отправя на север
Също много добра идея.

1408
Може би най-добрият разказ в сборника.

Вагончето на смъртта
Другият най-добър разказ. Безпощаден е
в показването на човешката психология.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 06, 2008 3:52 pm 
Commoner
Commoner

1408 бая ме стресна!Много е добър!
Моята теория за края е че,
Там е скрита част от дъгата на Мерлин по-специално жълтата.Заради не обикновенната жълто-оранжева светлина,нали и черната тринадесетица излъчва подобно усещане за мрак в хотелската стая в 6 част на ТК.А и пазител на жълтата топка е рибата и когато Майк гледа към вратата получава морска болест и после като че ли гази във вода.Същото чувство изпитва и Джейк когато гледа в жълтата пръчка на портата в 4 част на ТК.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]